Sedm klíčových rozdílů mezi osobní VPN a firemní VPN

Měli byste znát dva typy služeb VPN, kterými jsou osobní VPN a obchodní VPN. Oba mají své vlastní funkce. Osobní VPN služba je soukromá síťová služba, kterou používají jednotlivci, zatímco obchodní VPN služba je soukromá síťová služba, kterou používají podniky nebo korporace. Ujistěte se tedy, že si vyberete službu virtuální sítě podle svých potřeb.


Když se podíváte na osobní a obchodní VPN, existuje několik rozdílů, díky nimž se od sebe liší. Zde je 7 klíčových rozdílů mezi osobní VPN a firemní VPN:

1. Jeden uživatel vs. Více uživatelů

Jedním z nejviditelnějších rozdílů je samozřejmě to, že osobní služba je určena pro jednoho uživatele, zatímco obchodní služba je určena pro více uživatelů. Obchodní služba má obvykle jeden globální účet, který mohou používat více uživatelů, kterými jsou obvykle zaměstnanci. Každý zaměstnanec dostane uživatelské jméno a heslo pro připojení k virtuální privátní síti a každý se připojí k serverům podle svého výběru. V osobní službě VPN má uživatel plnou kontrolu nad svým účtem, zatímco v obchodní službě je správcem účtu ten, kdo má plnou kontrolu nad firemním účtem.

2. Funkce správy účtu

V osobní službě VPN můžete plně ovládat virtuální privátní síť, kterou používáte. Můžete také ovládat každé zařízení, které se připojuje k soukromému serveru, podle vašich potřeb. V obchodní službě existuje jeden správce účtů, který má za úkol řídit všechny uživatele nebo zaměstnance, kteří používají připojení VPN. Správce účtů může přidat nebo odebrat jednotlivé uživatele, jak uzná za vhodné, a také může změnit globální nastavení pro síť VPN a použít nové nastavení v celé společnosti..

3. Pravidelné servery Vs. Obchodní servery

Osobní účet VPN se připojí k serverům, které jsou pravidelně dostupné všem uživatelům virtuální soukromé sítě. Sdílíte použití každého serveru s ostatními uživateli, takže pokud existuje příliš mnoho uživatelů, kteří používají stejný server současně, existuje riziko přetížení serveru. S obchodní službou mají poskytovatelé VPN obvykle své vlastní servery, speciálně určené pro firemní uživatele. Firemní uživatelé se tak mohou připojit k podnikovým serverům s lepším výkonem a kvalitou ve srovnání s běžnými servery.

4. Vyhrazená adresa IP pomocí vyhrazeného serveru

Pro osobní službu VPN je sdílená IP adresa, kterou získáte při připojení k soukromému serveru, což znamená, že jednu IP adresu může používat více uživatelů najednou. Vaše IP adresa se také pravidelně mění, i když se každý den připojujete ke stejnému serveru. V obchodní službě je poskytovaná adresa IP vyhrazená adresa IP, což znamená, že pouze vaše společnost používá tuto konkrétní adresu IP na jednom serveru. Není tedy sdíleno s ostatními obchodními uživateli. Každý zaměstnanec, který používá soukromou síť, však sdílí vaši firemní IP adresu.

5. Instalace softwaru

Poskytovatel VPN obvykle dává jiný software pro osobní i firemní uživatele. Pro osobní uživatele je použitý software stejný software jako ostatní uživatelé, se stejným instalačním postupem a několika verzemi softwaru v závislosti na platformách. Pro firemní uživatele je software obvykle přizpůsoben v závislosti na obchodních potřebách a instalaci obvykle provádějí odborníci na zabezpečení od poskytovatele VPN..

6. Osobní použití Vs. Obchodní použití

Osobní VPN služba se obvykle používá pro osobní účely, jako je například přístup k blokovaným webovým serverům, sledování filmů z jiného regionu, předplacení služeb z jiných zemí atd. Osobní služba také nabízí bezpečnost a ochranu soukromí jednotlivcům v jejich online aktivitě, jako je online bankovnictví a nakupování. Obchodní VPN služba se naproti tomu obvykle používá pro online obchodní aktivity, zabezpečení podniku a ochranu dat, bezpečnou obchodní komunikaci a další obchodní účely..

7. Individuální soukromí Vs. Soukromí celé firmy

Osobní VPN služba je navržena tak, aby chránila osobní soukromí a udržovala individuální anonymitu v jejich online aktivitě. Chrání také citlivé a soukromé informace jednotlivce, aby žádná třetí osoba nemohla sledovat jejich činnost. Pro firemní VPN je navržen tak, aby chránil soukromí celého podniku, včetně všech jeho zaměstnanců. Zaměstnanci si mohou uchovat své soukromí online, když podnikají, a celé podnikání může chránit svá důležitá aktiva a data online.

To je 7 klíčových rozdílů mezi osobní VPN a firemní VPN. Protože obchodní VPN je vždy složitější než osobní služba VPN, zejména během procesu instalace a údržby, obvykle vyžaduje, aby obchodní klient konzultoval s odborníky poskytovatele služeb VPN, než bude moci službu VPN používat..