Protokoly VPN – co jsou zač a co potřebujete vědět

Při návštěvě oficiálních webových stránek některých poskytovatelů VPN si možná všimnete, že se často zmiňují o protokolech VPN. Někteří poskytovatelé služeb nemusejí být na své domovské stránce srozumitelní, ale dají vám vědět, zda si v VPN službách vedou nějaké protokoly. Dobří poskytovatelé VPN budou vždy zřejmé, že mají zásady bez protokolování, které uživatelům dají vědět, že jejich data jsou bezpečně chráněna a zůstávají v anonymitě..


Téměř všechny bezplatné služby VPN však uchovávají protokoly od svých uživatelů. Na své domovské stránce o tom nic nezmíní, protože to dělají. Protokolovají vaši aktivitu i ve vašem soukromém připojení. Někteří poctiví poskytovatelé služeb vám mohou sdělit, že si ve své službě uchovávají nějaký protokol, a uživatelé si to musí být vědomi, když používají soukromé připojení. Co jsou to protokoly VPN? Zde je několik věcí, které o tom potřebujete vědět:

1. Protokoly připojení Vs. Protokoly použití

Existují dva typy protokolů VPN. Prvním typem jsou protokoly připojení a druhým typem jsou protokoly využití. Protokoly připojení se zabývají sledováním podrobností o připojení při používání soukromé sítě, jako je skutečná adresa IP a soukromá adresa IP, a časovými razítky pro vaši aktivitu připojení. Zabývá se také sledováním dat nebo činností souvisejících s šířkou pásma, jako je množství dat, která přenášíte přes soukromé připojení. Protokoly využití se naopak zabývají sledováním vaší aktivity procházení, jako jsou například navštívené weby, stažené soubory a aplikace používané v soukromé síti..

2. Většina bezplatných sítí VPN zaznamená vaši aktivitu

Jak vidíte, použití služby VPN, která zaznamenává vaši aktivitu, se neliší od sledování vašeho poskytovatele internetových služeb nebo vlády. Důvodem je to, že všechny vaše procházení jsou sledovány poskytovatelem služeb VPN, díky čemuž již není pro vás používání soukromé. Bohužel existuje spousta bezplatných služeb VPN, které budou zaznamenávat vaši aktivitu, a to i pro bezplatné služby poskytované renomovanými společnostmi VPN. Buďte si toho vědomi.

3. Protokoly VPN zajistí, že vaše soukromé prohlížení již nebude soukromé

Přestože mnoho lidí používá službu VPN, je vyhnout se sledování ze strany vlády a poskytovatele internetových služeb a zachování jejich online aktivity soukromých a anonymních, ale není tomu tak v případě, že používají virtuální soukromé síťové služby, které zaznamenávají jejich činnost. Je tomu tak proto, že když takové služby používají, mohly by uniknout z monitorování vlády nebo poskytovatele internetových služeb, ale nemohou uniknout z monitorování soukromých poskytovatelů síťových služeb. Díky tomu již jejich online aktivita není soukromá a především překonává účel použití soukromého připojení.

4. Vedou váš deník, aby byly v souladu s vládními předpisy

Většina služeb VPN musí vést záznamy svých uživatelů nikoli proto, že by chtěli špehovat své uživatele, ale kvůli vládním předpisům. Pokud služby fungují v zemích, kde každá společnost musí dodržovat vládní pravidla pro uchovávání dat, neexistuje způsob, jak by se tyto soukromé společnosti zabraňující vládám vyhýbaly vládním předpisům. Tímto způsobem musí pro své uživatele VPN použít proces monitorování. Většina z nich samozřejmě uchová data uživatele v soukromí, ale v případech, kdy vláda takové údaje potřebuje, poskytnou společnosti VPN data uživatele vládě.

5. Je lepší zvolit VPN bez zásady protokolování

Vzhledem k tomu, že protokoly VPN nejsou o nic lepší než sledování poskytovatele internetových služeb nebo vládní monitorování, je vždy lepší zvolit si službu virtuální soukromé sítě, která má přísné zásady bez protokolování. Tuto funkci můžete obvykle vidět na oficiálních webových stránkách poskytovatele soukromé sítě, kterou byste měli zkontrolovat, zda vám opravdu záleží na vlastním soukromí online. Výběrem služby, která nemá žádné zásady protokolování, můžete zajistit, aby vaše online aktivita byla vždy soukromá a anonymní.

To jsou věci, které potřebujete vědět o protokolech VPN. Nezapomeňte, že ne všichni poskytovatelé VPN mají pro svou službu striktní zásadu no log, takže musíte vědět, kteří z nich poskytují skutečnou ochranu soukromí online a kteří nikoli. Používejte pouze virtuální privátní síťovou službu, která svým uživatelům zajišťuje přísnou ochranu soukromí a zabezpečení online.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map