Proč vláda monitoruje vaši online aktivitu a jak jí VPN může zabránit

Pro průměrné občany považují vládu za něco, co je bude po celou dobu chránit, ai když vědí, že vláda sleduje jejich činnost, budou s tím v pořádku, pokud nedělají nic špatného. Budou tedy dobrým občanem a budou se řídit všemi vládními pravidly, i když to občas bývá nelogické. Například tam jsou některé vlády, které omezují způsob přístupu uživatelů k internetu kvůli obavám, že uživatelé mohou získat informace, které by mohly být v rozporu s vládní propagandou.


Mnoho vlád se v současné době snaží získat co nejvíce informací o každém občanu sledováním jejich online aktivity, zvyků při prohlížení, vyhledávacích dotazů, které zadávají do vyhledávače, jak komunikují v sociálních médiích atd. Existuje mnoho důvodů, proč vláda omezí online aktivitu svých občanů, a je důležité, abyste o tom věděli. Je také důležité, aby hlavní funkcí VPN bylo udělit svrchovanost svým uživatelům tím, že jim vrátí základní práva na online bezpečnost a soukromí. Zde je několik důvodů, proč vláda sleduje vaši online aktivitu a jak jí VPN může zabránit tomu, aby:

1. Zachovat stabilitu své národní bezpečnosti

Vláda bude většinou potřebovat zavést metodu, která jim umožní monitorovat své občany s cílem udržet stabilitu jejich národní bezpečnosti. Národní bezpečnost je nejdůležitějším aspektem, který udržuje jejich zemi v tom nejlepším pro všechny zúčastněné. S tímto cílem však přichází mnoho problémů, protože musí občas napadnout soukromí uživatele online, což ne všichni lidé souhlasí.

S VPN můžete vždy vzít zpět své vlastní soukromí a zabezpečení online. Šifrováním vašeho internetového provozu nebude vláda schopna sledovat, co děláte, protože každý přenos dat je šifrován několika vrstvami šifrování, což je obtížné přerušit.

2. Identifikovat potenciální hrozby v jejich národní bezpečnosti

Stále o národní bezpečnosti se vláda bude snažit sledovat své občany, aby zjistila potenciální hrozby, které by mohly způsobit nestabilitu jejich národní bezpečnosti. I když se zdá, že tento účel je ušlechtilý, staví všechny občany na stejné místo a považuje každého z nich za potenciální hrozbu pro svou zemi. Možná je v pořádku, pokud vláda sleduje pouze online aktivitu špatných lidí, ale ve skutečnosti jsou všichni občané považováni za potenciálně nebezpečné jako špatní lidé.

To je důvod, proč se služby VPN snaží obnovit svobodu internetu a dát uživatelům zpět jejich základní práva v jejich online aktivitě. Maskováním své IP adresy a anonymizováním jejich prohlížení si uživatelé mohou užívat neomezený internet a volně prohlížet internet.

3. Aby byla jejich autorita neporušená

Některé země mají přísnou vládu, která vyžaduje, aby se jejich občané řídili všemi svými pravidly. Někdo, kdo se snaží vzbouřit a vyjádřit svůj nesouhlas, bude okamžitě chycen a uvězněn. Pro tyto vlády je úplná kontrola internetového provozu v jejich zemi velmi důležitá, aby jejich autorita zůstala nedotčena. Bez omezujících pravidel se bojí, že občané budou vzdorovat své vlastní vládě, a tím i své vlastní zemi.

Připojení VPN může obejít všechna tato omezení přidělením nových IP adres, které patří zemím, které nemají žádná pravidla internetového omezení. Tímto způsobem se nemusíte bát, že vláda bude sledovat vaši online aktivitu, protože procházíte internet s IP adresou, která patří jiným zemím.

4. Jak zabránit různým nezákonným činnostem online

Například nelegální sdílení souborů je jednou z mnoha nezákonných činností, kterým se vláda ve své zemi bude snažit zabránit. Vzhledem k povaze internetu, jeho bezhraničním oblastem a neomezenému potenciálu se nezákonné sdílení souborů rozrůstalo a dokonce i průměrní lidé se těchto nezákonných aktivit dopouštějí během svých online relací. Vláda proto chce každého občana sledovat, aby tomu mohlo zabránit.

Na druhou stranu VPN nepodporuje nezákonnou online aktivitu, ale uživatelé mají svá práva prozkoumat různé věci, které internet může nabídnout. Tímto způsobem mohou uživatelé sledovat pořady, které jsou k dispozici pouze v jiných zemích, aniž by se například uchýlily k pirátství. Mohou také platit za předplacené služby, které jsou nabízeny pouze v jiných zemích, aniž by tam museli žít. Připojení VPN to může udělat obejít omezení regionu na internetu.

5. Poznat lépe každého občana

Lepší informovanost o každém občanu znamená, že vláda chce znát podrobné informace o svých subjektech co nejlepším způsobem. Chtějí znát své zvyky při prohlížení, co dnes dělají online, jejich umístění dnes, jak komunikují s ostatními, jaké produkty si dnes kupují atd. Jako dobrý občan není problém, pokud vaše vláda od vás požaduje některá důležitá data. Pokud však od vás požadují citlivá data bez vašeho svolení nebo pomocí metody online sledování, která porušuje vaše základní práva na soukromí, je pro vás nelogické povolit to.

To je důvod, proč je VPN důležitá, protože může udržovat vaši aktivitu při prohlížení soukromou, bez ohledu na to, jaká zařízení používáte. Šifruje veškerý váš internetový provoz a skryje přenos dat mimo vaši vládu a poskytovatele internetových služeb.

To jsou důvody, proč vláda sleduje vaši online aktivitu a jak jí může VPN zabránit. Pokud se vláda snaží získat důležitá data od vás bez vašeho svolení a porušením základních online bezpečnostních a soukromých práv, máte právo jim to zabránit. To je důvod, proč je VPN nutná, aby vás chránila před neoprávněným dohledem různých třetích stran, včetně vlády.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map