Proč byste neměli používat bezplatnou VPN pro vaše mobilní zařízení

Většina bezplatných mobilních aplikací VPN je nebezpečná, i když jsou vysoce hodnoceny miliony uživatelů. Proč? Důvodem je, že podle nedávného výzkumu zabezpečení v USA je 40% bezplatných aplikací VPN, které jsou k dispozici v obchodě Play, vloženo malwarem. Testovány s různými antivirovými programy, tyto bezplatné aplikace VPN jsou vystaveny skrytému škodlivému softwaru uvnitř aplikací, zatímco uživatele klamou, aby si mysleli, že procházejí internet soukromě.


Péče o mobilní zabezpečení

Mnoho mobilních uživatelů není ochotno platit za aplikace, které si mohou stáhnout v obchodě Play. Je to stejné, když se snaží najít službu VPN pro svá mobilní zařízení. Pokusí se najít bezplatné služby VPN, které mohou používat, aby mohli bezplatně odblokovat online omezení ve svých mobilních zařízeních. Bohužel mnoho z těchto bezplatných mobilních služeb VPN má skrytou agendu a nejsou tam jen proto, aby pomohly chránit internetovou aktivitu svých uživatelů..

Poté, co se uživatelé rozhodli použít bezplatné mobilní služby VPN, bylo zjištěno mnoho případů podvodných činností, počínaje krádežemi dat, odesíláním nevyžádaných e-mailů, zobrazováním náhodných reklam a neautorizovanými pokusy o přihlášení. Důvody, proč byste pro mobilní zařízení neměli používat bezplatnou síť VPN:

1. Když je to zdarma, jste produkt

Ve světě virtuálních soukromých sítí není nic skutečně zdarma. Pamatujte, že společnost musí platit průběžný poplatek za údržbu svých soukromých serverů, a není důvod, aby jim poskytovali službu zcela zdarma, pokud nedojde k velkému úlovku. Velký úlovek zde obvykle zahrnuje otočení jejich bezplatných uživatelů jako produktu pro společnost, aby mohli skutečně zpeněžit své služby. Ve skutečnosti to znamená, že společnost VPN použije data uživatele a prodá je třetí straně a často jsou data, která prodávají, citlivými informacemi svých uživatelů..

2. Umožňuje sledování vaší internetové aktivity třetí stranou

Je známo, že poskytovatelé služeb VPN, zejména na mobilních zařízeních, vkládají do svých aplikací skrytá sledovací data. To je skutečnost, kterou potvrdilo mnoho výzkumných pracovníků v oblasti bezpečnosti. To znamená, že bezplatná VPN na mobilních zařízeních není pro vás nejlepším způsobem, jak zůstat na síti anonymní. Ve skutečnosti dáváte svá data pro prohlížení a internetové aktivity třetí straně, která pak tyto údaje využije k bombardování reklamou, únosům vašeho prohlížeče, odeslání škodlivého softwaru do zařízení a dalším bezohledným činnostem.

3. Je zabudován s malwarem

Výzkum zabezpečení byl proveden za účelem analýzy více než 250 bezplatných aplikací VPN v Androidu a výsledky byly úžasné. Více než 40% bezplatných aplikací VPN vlastně obsahuje ve svých aplikacích malware, připravený zaútočit na uživatele, když tyto aplikace používají. Část malwaru se používá k odcizení vaší šířky pásma, zatímco jiné se používají k odcizení citlivých dat, jako jsou informace o vaší kreditní kartě. Vzhledem k tomu, že většina online bankovních činností se provádí prostřednictvím mobilních zařízení, měli byste si být o této skutečnosti více vědomi.

4. To vůbec nefunguje

Zatímco 40% bezplatných aplikací VPN obsahuje malware ve zdrojovém kódu aplikace, dalším velkým kusem bezplatných aplikací VPN, které jsou k dispozici pro mobilní zařízení, jsou prostě falešné aplikace. Vlastně nedělají nic. Zobrazují pouze rozhraní aplikace připomínající legitimní aplikaci VPN. Když klepnete na pro připojení k serverům VPN, zobrazí se grafické rozhraní stejně jako jakékoli jiné aplikace, ale ve skutečnosti se stane, že nic nedělá. Je zde proto, aby oklamalo miliony lidí, aby jej stáhli, aby mohli zobrazovat reklamy v jejich aplikacích a vydělávat peníze z reklam.

5. Je pomalé s neexistující zákaznickou podporou

Samozřejmě existuje velmi malé procento bezplatných aplikací VPN, které vám skutečně poskytují zabezpečení a ochranu při prohlížení. Vydělávají peníze z reklam, které se zobrazují v jejich aplikacích, ale nemají žádný malware nebo škodlivý úmysl vůči svým uživatelům. Tyto aplikace můžete ve svých mobilních zařízeních skutečně bezpečně používat, ale je tu jeden velký úlovek. Servery jsou bolestivě pomalé a pro aplikace není poskytován žádný zákaznický servis. Důvodem, proč je připojení VPN tak pomalé, je to, že sdílejí připojení se spoustou lidí najednou, a s tím nelze nic dělat..

To jsou důvody, proč byste neměli používat bezplatnou síť VPN pro vaše mobilní zařízení. Pokud se chcete o mobilní zabezpečení starat, je pro vás lepší použít skutečné připojení VPN, které nejenže nabízí soukromí a zabezpečení na ploše, ale také pro vaše mobilní zařízení. Tyto bezplatné mobilní VPN aplikace nestojí za riziko vůbec.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map