Proč byste měli povolit sledování polohy v připojení VPN

Pokud používáte prémiové připojení VPN, získáte spoustu funkcí, které nejsou k dispozici v bezplatném softwaru VPN. Například funkce jako Kill Switch, Monitoring polohy, Always On, Firewall, DNS Leak Protection a mnoho dalších funkcí bude k dispozici v závislosti na značce VPN, kterou používáte. Každá funkce vám poskytuje více výhod v šifrování internetového provozu. Funkce Kill Switch umožňuje okamžité vypnutí internetového připojení v době, kdy došlo k výpadku připojení VPN, takže během relace procházení nedojde k náhodnému odhalení vaší IP adresy. Funkce Always On (Zapnuto) vám umožní udržovat vaše zařízení připojená k VPN od doby, kdy zařízení spustíte, až po jeho vypnutí..


Nyní budeme hovořit o funkci sledování polohy. Toto je vlastnost, kterou mnoho uživatelů VPN často zanedbává, ale je to docela důležitá funkce. Umožňuje připojení VPN zjistit vaši aktuální polohu, přestože se k připojení k internetu používá privátní síť. Když povolíte tuto funkci na připojení VPN, můžete získat mnoho výhod. Důvody, proč byste měli povolit sledování polohy v připojení VPN:

1. Stále můžete přistupovat k místním bankovním účtům, aniž byste byli blokováni

Z bezpečnostních důvodů vám mnoho webových stránek místních bank odmítne přihlášení k účtu pomocí soukromé IP adresy. Je tomu tak proto, že kybernetičtí zločinci používají soukromé IP adresy k odcizení peněz od svých obětí. Rovněž soukromá IP adresa, která patří do jiné země, bude pro webové stránky místních bank trochu podezřelá, protože jejich zákazníci jsou většinou místní lidé s místními adresami. Zde je nezbytné sledování polohy. I když je vaše připojení soukromé a připojené, stále můžete odhalit svou polohu, aby bylo možné přístup k webovým stránkám místních bank pomocí šifrovaného připojení.

2. Vaše připojení zůstane soukromé, zatímco budete stále procházet s místní IP adresou

Dobrou věcí při aktivaci funkce sledování polohy je to, že budete moci používat soukromé připojení při procházení místní IP adresou. Znamená to, že k místním webům, které obvykle nepřijímají žádnou soukromou IP adresu, lze stále přistupovat pomocí vašeho připojení VPN. Pro přístup k určitým místním webům nemusíte dočasně vypnout připojení VPN. To platí zejména v zemích, kde jsou internetové zákony velmi omezující. Pokud povolíte službě VPN sledovat vaši polohu, nemusíte se bát přístupu k těmto webům, protože se vaše poloha stále zdá ve vaší zemi..

3. Nezískali jste žádné podezřelé problémy s přihlášením

Toto je jeden z nejčastějších problémů při používání připojení VPN. Někdy, když se přihlásíte do některých svých účtů, budou poskytovatelé služeb považovat vaše přihlášení za podezřelé, a proto vám pošlou oznámení, že vaše účty mohly být ohroženy. Tomuto problému se lze vyhnout jednoduše tím, že povolíte, aby vaše VPN služba neustále sledovala vaši polohu, což způsobí, že vaše pokusy o přihlášení budou legitimní a vaše připojení bude stále soukromé..

4. Můžete používat aplikace související s GPS bez jakýchkoli problémů

Pokud používáte připojení VPN, někdy se při používání aplikací souvisejících s GPS vyskytne mnoho problémů. Pokud jste například na svém mobilním zařízení a chtěli byste znát směr, jak jít na určité místo, vaše GPS rozpozná vaši polohu v jiné zemi, protože vaše VPN používá k přístupu na internet server v jiné zemi. . To může být obtížné, zejména pokud chcete aplikace GPS naléhavě použít. To lze snadno opravit povolením sledování polohy na hlavním panelu VPN, což umožňuje aplikacím GPS rozpoznat vaši skutečnou polohu a přitom zůstat mimo radar s připojením k internetu..

5. Zůstaňte chráněni před jakýmkoli ISP a vládním monitoringem

V neposlední řadě povolením funkce sledování polohy ve virtuální privátní síti budete moci odhalit své skutečné umístění na navštívených webech a přitom zůstat chráněni před jakýmkoli ISP a vládním monitorováním. Jinými slovy, je to, jako byste stále používali normální připojení k internetu od vašeho poskytovatele internetových služeb, a přitom jste stále schopni obejít všechny webové stránky, které jsou blokovány vládou, a zároveň zůstat v bezpečí a soukromé ze svého sledovacího systému. To je velká výhoda, kterou můžete získat jednoduše pomocí funkce určování polohy ve vaší VPN.

To jsou důvody, proč byste měli povolit sledování polohy v připojení VPN. Tato funkce je většinou vypnuta, když instalujete VPN poprvé, a protože se o to mnoho lidí nestará, nemusí vědět, že tato funkce existuje. Pokud však tuto funkci zapnete ve vaší síti VPN, budete mít mnoho výhod, které od nynějška zlepší váš celkový internetový zážitek..