Pochopení OpenVPN a různých způsobů jejich použití

Existuje mnoho šifrovacích protokolů, které používají služby VPN k zajištění toho, aby mohli chránit své uživatele během své online aktivity. Při prohlížení internetu mohou webové stránky, které navštěvujete, zaznamenat nebo sledovat vaši IP adresu, a budou tak vědět, odkud pocházíte. To platí také pro jiné třetí strany. V době, kdy vaši skutečnou identitu sledují škodlivé třetí strany, může být pro vaši online bezpečnost nebezpečná. Z tohoto důvodu musí služby VPN používat šifrovací protokoly, protože jednou z jejich funkcí je usnadnění soukromé sítě při ochraně dat uživatele.


Jeden z dostupných šifrovacích protokolů se nazývá OpenVPN. OpenVPN je otevřený zdrojový protokol VPN, který poskytuje vyšší zabezpečení než běžné a zastaralé protokoly, například PPTP a L2TP. Protokol OpenVPN nabízí uživatelům 256bitovou ochranu, což je nejsilnější šifrovací systém, jaký je dnes k dispozici. OpenVPN je také flexibilní, protože může být použit na mnoha platformách a zařízeních. Zde je několik důležitých informací, které mohou zvýšit vaše porozumění OpenVPN a různé způsoby jejich použití:

1. OpenVPN je otevřený zdroj a vysoce přizpůsobitelný

Slovo „Open“ v OpenVPN znamená open source, což znamená, že tato technologie protokolu VPN má svůj zdrojový kód volně k dispozici pro kohokoli, kdo se na něj může podívat a upravit jej. Vzhledem k povaze tohoto protokolu s otevřeným zdrojovým kódem to znamená, že uživatelé se mohou snadno podívat na kód a podle potřeby jej upravit. Pro mnoho služeb VPN mají upravenou verzi OpenVPN, která svým uživatelům poskytuje patentovanou ochranu. S touto funkcí může kdokoli upravit a přizpůsobit tento protokol podle svých potřeb.

2. Tento protokol lze použít na různých platformách

Na rozdíl od jiných protokolů soukromého připojení, které jsou dnes k dispozici, jako jsou PPTP a L2TP, které jsou často používány bezplatnými službami VPN, je protokol OpenVPN protokolem, který má zatím nejlepší kompatibilitu s různými platformami. Jiné protokoly mohou být kompatibilní pouze s určitými platformami a navíc mohou nabízet méně funkcí než OpenVPN. Jako šifrovací protokol je však OpenVPN velmi flexibilní a lze jej použít na různých platformách a zařízeních.

3. Podporuje TCP a UDP pro přenos dat

K čemu slouží protokol VPN, pokud má pomalý výkon? Hlavním problémem při výběru šifrovacího protokolu, který se má použít, je rychlost protokolu zvládnout přenos dat. Pokud je protokol vysoce bezpečný, ale zaostává v přenosu dat, takový protokol rozhodně není dobrý. Naštěstí to není případ OpenVPN. OpenVPN podporuje TCP a UDP pro přenos dat, což znamená, že zvládne přenos dat opravdu rychle podle vašich potřeb. Přenos TCP lze použít, když navštěvujete běžné webové stránky, zatímco na druhou stranu lze přenos UDP použít v online hraní a streamování videa pro rychlejší přenos dat.

4. Může být použit k obcházení omezení DPI

V zemích, kde je VPN vysoce monitorována, používají systém s názvem DPI, který znamená Deep Packet Inspection. Tento systém je navržen tak, aby detekoval soukromá připojení a monitoroval uživatele internetu, když vykonávají svou online aktivitu. Tato technologie DPI neumožňuje použití většiny služeb VPN v Číně. Technologie OpenVPN však nabízí uživatelům možnost obejít omezení DPI, což znemožňuje vládě detekovat soukromé připojení. Z tohoto důvodu je možné v Číně stále používat některé vysoce uznávané služby VPN, protože nabízejí upravený protokol OpenVPN, který může obejít jakákoli omezení DPI v dané zemi..

5. Je bezpečnější a stabilnější než jiné protokoly

Díky své povaze open source byl OpenVPN pravidelně aktualizován a aktualizován s nejnovějšími bezpečnostními funkcemi podle potřeby v současném technologickém prostředí. Proto je OpenVPN jedním z nejbezpečnějších a nejstabilnějších protokolů pro soukromé připojení, které je dnes k dispozici. Při použití tohoto protokolu je zaručeno, že vaše soukromé připojení je zcela anonymní a je velmi obtížné ho hacknout. Používá silný 256bitový šifrovací systém, který znemožňuje, aby tento protokol porušily jakékoli škodlivé třetí strany.

To jsou věci, které vám pomohou lépe porozumět OpenVPN a jak se používá. Při výběru připojení k soukromé síti je lepší zvolit službu, která má povolený protokol OpenVPN, abyste mohli zajistit, že pro svou online aktivitu získáte nejlepší ochranu a výkon..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map