Jednoduché a bezpečné tipy na ochranu vašeho iPhone před hackery

Apple iPhone je vlajkovou lodí mobilních zařízení od společnosti Apple, která provozuje svůj vlastní operační systém s názvem iOS. Systém iOS je zcela odlišný od systému Android, protože běží pouze na hardwaru Apple. To znamená, že jej nelze použít na jiném zařízení než na zařízeních vytvořených společností Apple. IPhone má také různé bezpečnostní funkce, které berou soukromí uživatele vážně. Zařízení iPhone jsou ve skutečnosti navržena tak, aby zabezpečila soukromá uživatelská data a chránila uživatele před jakýmkoli typem porušení dat. Díky funkcím, jako je rozpoznávání obličeje, snímač otisku prstu, lokalizace odcizeného zařízení, dálkový ovladač a integrace s úložištěm iCloud, je iOS jedním z nejbezpečnějších a nejbezpečnějších mobilních operačních systémů na trhu..


Se všemi funkcemi zabezpečení a ochrany soukromí, které má iPhone, však mohou hackeři stále porušit vaše zařízení, pokud si nejste opatrní nebo si ani neuvědomujete, jak tyto funkce ochrany soukromí používat. Nejčastějším výskytem hackerství v iPhone je situace, kdy hackeři úspěšně hackli přístup obětí do cloudového úložiště, což jim umožní prohlížet si soukromé soubory nebo fotografie uložené uživateli v této cloudové úložné platformě. Proto je důležité, abyste věděli, jak chránit váš iPhone před takovými možnými útoky hackerů. Zde jsou jednoduché a bezpečné tipy, jak chránit váš iPhone před hackery:

1. Určitě spusťte nejnovější operační systém iOS

Apple pravidelně aktualizuje svůj operační systém pro iPhone, ať už jde jen o malé aktualizace nebo o velký upgrade. Pokud jste tak ještě neučinili, doporučujeme vám aktualizovat mobilní operační systém na nejnovější verzi pro iOS. Důvodem je, že společnost obvykle zpřístupňuje aktualizaci pro většinu nejnovějších verzí zařízení iPhone. Neexistuje tedy žádný důvod, proč byste se neměli řídit aktualizačním plánem a ujistěte se, že vaše zařízení má nejnovější operační systém. Aktualizace nebo aktualizace budou vždy vybaveny nejnovějšími funkcemi zabezpečení, které uživatelům zajistí nejlepší ochranu soukromí.

2. Zapněte všechny možnosti zabezpečení

Apple má mnoho možností zabezpečení dostupných v nabídce Nastavení. Všechny tyto možnosti zabezpečení můžete snadno otočit, abyste zvýšili zabezpečení zařízení a ochranu soukromí. Je lepší zapnout všechny možnosti zabezpečení, o kterých si myslíte, že pro vás budou přínosné. Některé možnosti zabezpečení mohou způsobit, že zařízení bude nepříjemnější používat, ale pokud si myslíte, že je třeba více chránit své soukromí, měli byste je zapnout. Funkce, jako je Najít můj iPhone nebo vzdálené mazání dat, je dobré zapnout pro případ ztráty zařízení. V době, kdy to ostatní lidé najdou, nemají přístup k vašim datům.

3. Povolte funkci dvoufaktorové autentizace

Všechna zařízení Apple jsou vybavena Apple ID, což je účet, který můžete použít pro přístup k různým cloudovým funkcím vašeho zařízení. Bez tohoto ID se nebudete moci přihlásit ke svému účtu ani používat App Store. Je proto důležité tento identifikátor uchovávat v bezpečí a chránit jej před hackery. Důvodem je mnoho případů, kdy hackeři dokážou prolomit nebo prolomit uživatelské jméno a heslo Apple ID oběti. To jim poskytuje plný přístup k různým cloudovým prvkům používaným obětí. Dvojfaktorové ověření zajistí, že vaše Apple ID zůstane v bezpečí před jakýmkoli možným hackováním, protože každý pokus o přihlášení vám bude nahlášen a vy musíte každý pokus o přihlášení potvrdit jiným zařízením..

4. Při přihlášení do veřejných sítí Wi-Fi použijte VPN

Po celé zemi můžete používat různé veřejné nabíjecí stanice a sítě Wi-Fi. Mnoho lidí je ve skutečnosti používá pro pohodlí, zejména při čekání na veřejných místech, jako jsou vlaková nádraží nebo letiště. Špatnou zprávou je, že nabíjecí stanice a sítě Wi-Fi nainstalované na takových veřejných místech nemusí být pro vaše zařízení zabezpečené. Ve skutečnosti mohou používat nešifrované síťové připojení, které neustále sleduje online aktivitu svých uživatelů. Z tohoto důvodu je důležité, abyste vždy aktivovali síť VPN, když se přihlásíte do jakékoli veřejné sítě Wi-Fi nebo používáte veřejné veřejné nabíjecí stanice. V App Store najdete mnoho služeb VPN, které můžete použít k ochraně vašeho online soukromí při používání zařízení iPhone.

5. Dávejte pozor na každou zprávu, kterou dostanete na svém iPhone

Pokud používáte iPhone pro pravidelnou komunikaci s ostatními lidmi, pamatujte na zprávy, které si vyměňujete s ostatními lidmi. To platí zejména v případě, že používáte zařízení k přístupu na různé platformy sociálních médií. Každá zpráva, kterou dostanete, by vás mohla případně vést k narušení soukromí, zejména pokud takové zprávy pocházejí od lidí, které neznáte. Pokud například dostanete nějaké odkazy na resetování hesla, nezapomeňte je prozkoumat a ověřit, že jsou zasílány legitimními společnostmi. Jinak byste se mohli stát obětí hackerského útoku. Také si dávejte pozor na každou soukromou zprávu, kterou dostanete na sociálních médiích.

Toto jsou jednoduché a bezpečné tipy, jak chránit váš iPhone před hackery. Je velmi důležité, abyste se ujistili, že váš iPhone je vždy chráněn, protože je velmi pravděpodobné, že do svého zařízení uložíte spoustu soukromých a osobních údajů. Tyto tipy vám mohou pomoci dosáhnout tohoto cíle snadno.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map