Jak zajistit, aby vaše VPN fungovala na Kodi a Smart TV

Kodi je aplikace s otevřeným zdrojovým mediálním centrem, která může běžet v různých operačních systémech, včetně Windows, Linux, Android, iOS a OSX. Protože je k dispozici na několika platformách a je zcela zdarma, lidé jej nyní používají ke snadnější správě svého mediálního centra v různých zařízeních, která mají, včetně mobilních zařízení a chytrých televizorů. Kodi vám umožní spravovat všechna vaše digitální média na jednom místě, včetně filmů, televizních pořadů, hudby, fotografií a dalších. K dispozici jsou také různé doplňky, které můžete nainstalovat do Kodi pro zvýšení jeho funkčnosti.


Nyní, pokud máte chytrou televizi a chcete na ni nainstalovat Kodi, můžete to udělat různými způsoby v závislosti na operačním systému vašeho televizoru. Některé modely chytré televize již na nich mohou mít Kodi nainstalované a pro některé jiné modely si můžete jednoduše stáhnout instalační soubor z oficiálních webových stránek a nainstalovat jej přes USB.

Používání VPN ve vašem Kodi a chytré televizi může zlepšit vaše soukromí online, když tuto platformu využíváte pro streamování různých typů médií do vaší televize. Zde je návod, jak zajistit, aby vaše VPN fungovala na Kodi a smart TV:

1. Ujistěte se, že vaše VPN podporuje instalaci směrovače

První věc, kterou můžete udělat, aby virtuální privátní připojení fungovalo na Kodi a chytré televizi, je instalace na router. Nejprve však musíte zajistit, aby poskytovatel služeb VPN nabídl funkci pro instalaci soukromého připojení přímo na váš router. Přesto si uvědomte, že virtuální soukromé připojení může podporovat pouze určité typy nebo modely routerů.

Z tohoto důvodu musíte zkontrolovat oficiální webovou stránku VPN, abyste se ujistili, zda podporuje instalaci směrovače, a pokud ano, musíte zajistit, aby byl váš směrovač podporován virtuální privátní sítí..

2. Pokud je to možné, nainstalujte aplikaci VPN přímo do vaší chytré televize

Některé chytré televizory používají vlastní operační systémy Android nebo Linux, které jsou podobné mobilním zařízením, která používáte. V takovém případě bude možná možné nainstalovat aplikaci VPN přímo do vaší chytré televize přes USB, aniž byste ji museli jakýmkoli způsobem vylepšovat. Aplikaci VPN stačí nainstalovat prostřednictvím obchodu s aplikacemi, který je k dispozici ve vaší chytré televizi, a po aktivaci bude fungovat okamžitě.

Jakmile je VPN aktivní, můžete spustit Kodi a začít streamovat různé typy obsahu, které jsou pro vás geograficky omezené.

3. Nainstalujte připojení VPN na směrovač

Protože společnost Kodi umí streamovat různý obsah z internetu a protože váš poskytovatel internetových služeb by mohl blokovat nebo omezit připojení, může použití VPN obejít omezení aplikovaná poskytovatelem služeb Internetu a zajistit plynulé streamování obsahu na serveru Kodi. Stačí aktivovat soukromé připojení na routeru a můžete použít soukromé připojení na Kodi, jakmile připojíte chytrou televizi k routeru.

Musíte jednoduše postupovat podle pokynů poskytovatele služeb VPN, protože každý poskytovatel bude mít různé metody instalace svého soukromého připojení na různých směrovačích..

4. Používání zařízení Android TV Box s VPN a Kodi

Pokud vaše inteligentní televize nepodporuje instalaci žádných aplikací třetích stran a neumožňuje vám nainstalovat Kodi přímo do chytré televize, můžete k tomu použít libovolnou krabici Android TV. Box Android TV je zařízení, které vám umožní používat operační systém Android ve vaší chytré televizi. Je k dispozici u hlavních maloobchodníků a obvykle je velmi cenově dostupný. Nejlepší ze všeho je, že mnoho produktů s TV Android má ve výchozím nastavení nainstalovanou aplikaci Kodi, takže se nemusíte vracet, abyste mohli spustit Kodi v chytré televizi.

Jakmile propojíte krabici Android TV s chytrou televizí, můžete jednoduše přistupovat do Obchodu Play a nainstalovat aplikaci VPN a aktivovat ji, jako byste ji aktivovali, když aktivujete VPN v telefonu Android.

5. Používání VPN On Fire TV Stick s nainstalovaným Kodi

Amazon Fire TV Stick je podobný krabici pro Android TV, pouze je to exkluzivní produkt poskytovaný společností Amazon. Fire TV Stick již obsahuje různé online streamingové služby, jako je Amazon Prime Video, PlayStation Vue, Netflix, Hulu a podobně. Ve výchozím nastavení však není nainstalován žádný obchod s aplikacemi, takže se s ním musíte trochu pohrávat. Instalační program Play Store můžete získat od třetí strany a poté pokračovat v instalaci Kodi na Fire TV Stick.

Po instalaci aplikace Kodi můžete začít instalovat aplikaci VPN, kterou jste přihlášeni k odběru, prostřednictvím Obchodu Play. Jakmile je vše hotovo, můžete začít streamovat různé typy online obsahu přes Kodi na vaší Amazon Fire TV Stick. Nejlepší ze všeho je, že vaše připojení je neustále šifrováno.