Jak by vlastníci firem měli využívat VPN ve svém obchodním prostředí

Používání VPN ve vašem osobním zařízení není stejné jako použití v podnikatelském prostředí. Přestože je funkce virtuálního soukromého připojení sama o sobě víceméně stejná, použití virtuálního soukromého připojení v podnikovém prostředí vyžaduje pečlivé plánování a zvážení. Nejen náklady na instalaci a údržbu, které jsou poměrně vysoké, musíte také zvážit celkové změny, které budete muset použít ve vaší síti..


V závislosti na velikosti vaší společnosti může být používání VPN jednoduché nebo komplikované. Výhody VPN jsou však stále velmi důležité pro zabezpečení a soukromí vaší společnosti. Zde je návod, jak by vlastníci firem měli používat VPN ve svém obchodním prostředí:

1. Vyberte poskytovatele VPN šitého na míru firmám

Ne všichni poskytovatelé VPN zvládnou instalaci v celé společnosti. To platí zejména pro nové nebo malé společnosti VPN. Je pro vás lepší zvolit poskytovatele, který zvládne instalaci a použití firmy. Velké a renomované společnosti VPN obvykle nabízejí funkci VPN pro firmy, kterou mohou využít malé podniky nebo korporace. Výběr tohoto typu poskytovatele virtuální privátní sítě vám ušetří spoustu bolestí hlavy a potíží později, když potřebujete naléhavou podporu nebo pomoc od nich. VPN, která je navržena speciálně pro firmy, bude mít vynikající systém podpory, který vám bude připraven kdykoli ji budete potřebovat.

2. Aktivujte připojení VPN pro síť všech společností

Pokud jste si vybrali poskytovatele VPN, měli byste nainstalovat virtuální privátní síť do všech obchodních sítí, které používáte. To znamená síť, kterou používá vaše společnost k provádění různých obchodních operací, a síť, kterou vaši zaměstnanci používají k přístupu do systému společnosti. Pokud vaše služba náhodou nabídne zákazníkům přístup k síťovému prostředí prostřednictvím veřejné sítě, měli byste vytvořit samostatné připojení právě pro své zákazníky. Hlavní obchodní operace by měly zůstat v soukromém spojení.

3. Vyžadujte od svých zaměstnanců, aby se připojovali pouze prostřednictvím soukromé sítě

To je důležité proto, aby byla vaše bezpečnost, zabezpečení a ochrana osobních údajů pod kontrolou. Měli byste vytvořit systém, který vašim zaměstnancům umožní pouze připojení k systému prostřednictvím soukromé sítě. To je důležité zejména tehdy, když vaši zaměstnanci pracují mimo kancelář nebo dokonce v jiné zemi. Pokud si nejste opatrní, mohou náhodně uniknout vaše obchodní data, pokud jim povolíte připojení k obchodnímu systému prostřednictvím jakéhokoli síťového připojení. Mohou se připojit k vašemu systému prostřednictvím nezabezpečených veřejných sítí, což může ohrozit vaše podnikání. Všichni zaměstnanci by měli mít přístup k systému prostřednictvím soukromého připojení.

4. Ujistěte se, že vaše online úložiště souborů je šifrováno pomocí VPN

Stejně jako jiné firmy může i vaše společnost používat určitou službu ukládání souborů, aby byla všechna data společnosti v bezpečí. Zatímco všechny služby online ukládání souborů jistě nabídnou dobrý šifrovací systém, který zajistí přenos dat v bezpečí, hackerům je vždy možné proniknout do online úložiště souborů. Je tedy lepší pokrýt veškeré vaše síťové připojení s VPN, včetně přístupu ke službě ukládání souborů. Přenosem údajů o vaší společnosti z místního serveru do služby online úložiště prostřednictvím soukromé sítě poskytnete své firmě významné zvýšení bezpečnosti a ochrany soukromí a zajistí, že všechna soukromá a citlivá data budou neustále zabezpečena.

5. Vzdělávejte své zaměstnance o ochraně osobních údajů a bezpečnosti společnosti

Bez ohledu na to, jak silný je váš bezpečnostní systém, jediná chyba zaměstnance může způsobit významné porušení bezpečnostního systému vaší firmy. Je proto lepší investovat nějaký čas a peníze do vzdělávání svých zaměstnanců o osvědčených postupech společnosti v oblasti ochrany osobních údajů a zabezpečení, které mohou okamžitě dodržovat. To zahrnuje zajištění toho, že jejich software zařízení je aktuální, připojuje se pouze ze soukromých nebo šifrovaných sítí, pravidelně mění svá hesla, pomocí dvoufaktorového ověřovacího systému se připojuje k celofiremní síti atd. Tím se minimalizuje šance vašich zaměstnanců na velké chyby související s podnikovým soukromí a zabezpečením.

Takto by vlastníci firem měli používat VPN ve svém obchodním prostředí. Pokud se stále spoléháte na připojení poskytované vaším poskytovatelem internetových služeb, aniž byste jej šifrovali, je lepší přidat šifrování VPN pro vaše obchodní připojení. Může vám pomoci chránit vaše obchodní operace a data před jakýmkoli typem potenciálních hrozeb.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map