Inteligentní DNS – 5 věcí, které jej odlišují od virtuální soukromé sítě

Inteligentní DNS je jedním z několika nástrojů k odblokování jakéhokoli typu internetového omezení. Funkce inteligentního DNS je podobná VPN, ale existuje spousta rozdílů, díky nimž je použití inteligentního DNS méně výhodné. Tento odblokovací nástroj funguje tak, že vám umožňuje přístup ke speciálnímu serveru DNS, na kterém bude váš online provoz přesměrován před dosažením webové stránky, kterou chcete navštívit. Pokud například žijete v Asii a chcete získat přístup k serveru Smart DNS v USA, váš online provoz bude přesměrován na server USA, než skutečně navštívíte určený web. V důsledku toho bude váš provoz vypadat jako běžný americký provoz pro web, ke kterému přistupujete, což vám umožní přístup k mnoha blokovaným webům na cestě.


Přestože způsob, jakým funguje, je podobný VPN, Smart DNS má své výhody a nevýhody. Na rozdíl od VPN mění pouze vaši adresu DNS a zároveň udržuje vaši adresu IP neporušenou a pro vaši online aktivitu nemá žádný druh ochrany soukromí.. Zde je 5 věcí, díky nimž se Smart DNS liší od virtuální soukromé sítě:

1. Poskytuje rychlejší rychlost než většina služeb VPN

Hlavním vrcholem inteligentního DNS je rychlost. Použitím jiného serveru DNS můžete efektivně zvýšit rychlost připojení, protože vám může poskytnout stabilnější připojení. V případě inteligentního DNS je však již vyladěn pro nejlepší rychlost a výkon, takže pomocí tohoto odblokovacího nástroje můžete snadno streamovat veškerý obsah, který je velmi rychlý, aniž byste se museli obávat poklesu výkonu. Je také velmi spolehlivý, pokud jde o výkon, který poskytuje, což je nejlepší volbou, pokud chcete streamovat obsah z různých oblastí s plnou rychlostí, na rozdíl od připojení VPN, které vám může během procesu streamování poskytnout zpomalení..

2. Nezakrývá vaši skutečnou IP adresu

Přestože je VPN nejlepším způsobem, jak chránit své soukromí a zabezpečení online, inteligentní DNS není navrženo tak, aby chránilo vaše soukromí online. Pomocí této služby budete moci změnit pouze svou adresu DNS, nikoli však svou adresu IP. Výsledkem bude, že na webových stránkách, které navštěvujete, budete vždy zobrazovat svou skutečnou IP adresu. To znamená, že tuto službu pro odblokování nemůžete použít ke skrytí vašeho soukromí online, protože nepřichází s žádnou funkcí ochrany soukromí. Jednoduše přesměruje váš počáteční provoz na server DNS a poté jej přesměruje na cílové weby.

3. Může odblokovat omezení webových stránek stejně jako VPN

Dobrou zprávou o inteligentním DNS je, že jej lze použít k odblokování jakýchkoli omezení regionu pro jakýkoli online obsah. Pokud například chcete přistupovat k Netflix USA ze země, ve které žijete, je tato služba poměrně robustní a spolehlivá, aby vám umožnila přístup k Netflix USA pouhou změnou serveru DNS. Ve skutečnosti je nastavení této služby jednodušší než nastavení softwaru VPN nebo aplikací, protože stačí změnit adresu DNS a můžete okamžitě odblokovat jakákoli omezení webových stránek bez složitých kroků..

4. Jste stále náchylní k kybernetickým útokům a sledování třetích stran pomocí inteligentního DNS

Protože tato odblokovací služba neposkytuje žádnou funkci maskování IP adresy, znamená to, že svou IP adresu budete vždy vystavovat webům, které navštěvujete. Znamená to také, že nemáte robustní ochranu soukromí a zabezpečení, stejně jako připojení VPN, což hackerům nebo jiným bezohledným třetím stranám umožňuje sledovat váš provoz a krást důležitá data. Při používání této služby je vaše osobní soukromí online zodpovědností a vy musíte používat vaše síťové připojení co nejpečlivěji.

5. Nemá další bezpečnostní funkce

Účelem inteligentního DNS je opět přesměrování provozu a odblokování omezení regionu, která vám brání v přístupu k určitým webům. Navíc vám poskytuje nejlepší optimalizovanou rychlost přístupu k obsahu chráněnému regionem, takže v tomto procesu nebudete mít žádný problém s výkonem. Na rozdíl od připojení VPN však nenabízí žádné další funkce zabezpečení. To znamená, že pomocí této odblokovací služby můžete narazit na škodlivý web a nebude existovat žádné bezpečnostní bezpečnostní opatření, které by vám bránilo v přístupu na takový nebezpečný web. Jinými slovy, vaše online bezpečnost bude ohrožena.

To jsou rozdíly mezi inteligentním DNS a VPN. Inteligentní DNS je zkrátka navrženo pro rychlost, výkon a spolehlivost, což vám umožňuje přístup na všechny webové stránky, které jsou blokovány vaší vládou. Na druhé straně vám VPN nabízí úplnou ochranu soukromí a zabezpečení online a zároveň vám umožňuje odblokovat nebo obejít jakákoli internetová omezení, která máte, čímž vám poskytuje svobodu při online aktivitě.