[Editor’s Choice] Maxthon Browser & 5 způsobů, jak používat připojení VPN při jeho používání!

souhrn: Maxthon je jedním z těch méně známých prohlížečů, které si v průběhu let pomalu získávají na popularitě díky vzhledu běžnějších prohlížečů, jako jsou Chrome, Firefox, Microsoft Edge a Opera. Přestože existuje od roku 2004, stále má problémy se získáním dostatečně velké uživatelské základny pro soupeření s Chrome a Firefoxem, a proto je podpora rozšíření v tomto prohlížeči stále poněkud omezená. Například pro tento prohlížeč není v současné době k dispozici žádné rozšíření VPN.


Založeno v: 2003

Počet uživatelů: 67 milionů

Nejlepší funkce: Cloud Sync, blokování reklam, inkognito režim, Sniffer zdrojů, užitečné nástroje, Magic Fill

mobilní, pohybliví: iOS & Android

Prohlížeč byl poprvé vydán v roce 2003 se jménem MyIE2, než byl v roce 2004 změněn na Maxthon. Vývojový tým sídlí v San Franciscu v Kalifornii v USA. Od svého prvního vývoje Maxthon nabízí různé funkce, které jsou považovány za průkopnické, jako je cloudová synchronizace a záložky, karty v karanténě, blokování reklam, čichání zdrojů a další. Z tohoto důvodu získala různá ocenění od různých společností a organizací.

Mnoho velkých společností VPN se však stále zaměřuje na vývoj rozšíření pouze pro známé prohlížeče, jako jsou Chrome a Firefox, a pro ty, kteří používají různé prohlížeče, mohou stále používat službu VPN pomocí různých jiných prostředků. Zde je 5 způsobů použití připojení VPN při používání prohlížeče Maxthon:

1. Nativní rozšíření VPN nebo funkce nejsou v tuto chvíli k dispozici

Pokud chcete nainstalovat rozšíření VPN pro Maxthon prohledáním centra rozšíření, pravděpodobně jej nenajdete. Je to pravděpodobně proto, že většina společností VPN by se zaměřila na vytváření rozšíření o aplikace pouze pro běžné prohlížeče, aby byla zaručena dobrá uživatelská základna pro jejich služby. Pokud tedy chcete použít tento prohlížeč pro přístup k internetu, možná budete chtít najít další možnosti, jak to vyřešit. Při používání tohoto prohlížeče stále existuje několik různých způsobů, jak používat virtuální soukromé připojení.

Od této chvíle Maxthon nemá žádnou nativní funkci VPN, kterou můžete přepínat a zapínat v nabídce nastavení, a to platí i pro většinu významných prohlížečů. Nebudete tedy moci procházet web soukromě, kromě používání běžného režimu inkognito nebo instalace aplikace VPN do operačního systému..

2. Konfigurace směrovače pro použití připojení VPN

Jedním z nejjednodušších způsobů použití soukromého připojení spolu s prohlížečem Maxthon je konfigurace routeru tak, aby se mohl připojit k soukromé síti. Ve výchozím nastavení bude váš router připojen k síti vašeho poskytovatele internetových služeb, ale když přejdete na nastavení routeru, můžete ve vašem routeru skutečně použít připojení VPN. Většina směrovačů to podporuje, proto byste měli zkontrolovat, zda je podporován i váš router.

Dalším krokem je přejít na web služby VPN, kterou používáte, a vyhledat průvodce, jak používat službu VPN ve směrovači. Obvykle budete muset zadat nějakou soukromou IP adresu a změnit některé další konfigurace v nastavení routeru. Tím změníte připojení routeru na privátní síť pro všechna připojená zařízení.

3. Instalace aplikace VPN do operačního systému

Další jednoduchou metodou použití připojení VPN s Maxthonem je pouze nainstalovat aplikaci VPN do operačního systému. Namísto hledání rozšíření prohlížeče pro službu VPN může instalace aplikace přímo do operačního systému způsobit, že celý operační systém bude spuštěn na virtuálním soukromém připojení. Tímto způsobem budete moci procházet soukromě pomocí prohlížeče Maxthon po zapnutí soukromého připojení v aplikaci.

Většina virtuálních služeb soukromého připojení bude obvykle podporovat různé operační systémy, včetně Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Bez ohledu na to, jaké zařízení používáte, budete tedy moci bez problémů nainstalovat aplikaci VPN do operačního systému.

4. Používání webové soukromé proxy služby

To může být nejjednodušší způsob, jak se připojit k soukromé síti, aniž byste museli nic instalovat. Stačí navštívit různé soukromé privátní servery proxy online a odtud začít procházet. Tato metoda však bude mít obvykle své nevýhody, jako je zcela omezené prohlížení, omezená šířka pásma, reklamy a nespolehlivé servery. Pokud však chcete mít jen nějaké lehké prohlížení webu, aniž byste se museli přihlašovat ke svým online účtům, může to být dobrý způsob, jak se připojit k webu soukromě pomocí prohlížeče Maxthon.

Některé bezplatné online proxy služby také nabízejí prémiové plány, které vám poskytují více funkcí, žádné reklamy a vylepšené prohlížení. Obvykle je levnější než běžné předplatné VPN, což by pro vás mohlo být dobré v závislosti na vašich potřebách.

5. Používání OpenVPN na vašem zařízení

OpenVPN je aplikace, pomocí které se můžete připojit k soukromému serveru, ke kterému máte přístup. Je k dispozici jako aplikace, kterou můžete nainstalovat na stolní i mobilní zařízení. Samotná aplikace OpenVPN je zdarma k použití a jedná se o software s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje kontrolovat a upravovat zdrojový kód podle potřeby.

Pokud se v zařízení rozhodnete používat OpenVPN, musíte najít soukromé servery, ke kterým máte přístup. Můžete zkontrolovat, zda váš současný poskytovatel VPN podporuje OpenVPN, a pokud ano, dodá informace o adresách soukromých serverů, které můžete s OpenVPN použít. Nebo můžete provést vyhledávání online a zjistit, zda některé organizace poskytují soukromé IP adresy, které můžete zdarma používat se softwarem OpenVPN. Jakmile je OpenVPN připojen k soukromé síti, můžete zahájit soukromé prohlížení pomocí prohlížeče Maxthon.