Důvody, proč VPN služby pouze s protokolem PPTP nejsou bezpečné

Vytvoření udržitelné služby VPN vyžaduje velkou investici ze strany společnosti VPN. Proto vám účtují přiměřený měsíční nebo roční poplatek za službu, kterou používáte. Nabízejí také různé další funkce za další poplatky, které vám poskytnou lepší ochranu při online aktivitě. Existují však levné nebo bezplatné služby VPN, které nechtějí utrácet příliš mnoho peněz za vybudování udržitelné soukromé síťové služby pro své uživatele. Používají pouze velmi základní ochranný protokol, který považují za dostatečně dobrý pro průměrné uživatele.


Ano, toto je běžná praxe pro nejasné poskytovatele služeb VPN, kteří nabízejí své služby zdarma nebo pouze za nízkou cenu. Jejich cílem je pouze přilákat stále více uživatelů, aby mohli své uživatele zpeněžit pomocí reklam třetích stran a dalších nabídek. Pro bezpečnostní protokol používají jednoduchý protokol PPTP, který svým uživatelům neposkytuje dostatečné zabezpečení a soukromí. Tomuto typu služby VPN byste se měli vyhnout. Zde jsou důvody, proč nejsou služby VPN s protokolem PPTP zabezpečeny:

1. Jedná se o zastaralý bezpečnostní protokol

PPTP se používá od éry Windows 95 a bezpečnostní protokol nebyl aktualizován tak často jako jiné pokročilejší bezpečnostní protokoly se silným šifrováním dnes. To je důvod, proč levné nebo bezplatné služby VPN mohou tento protokol PPTP snadno používat, protože použití tohoto protokolu není skutečné. Tento zastaralý bezpečnostní protokol však způsobuje, že uživatelé jsou velmi nebezpeční. Proč? Je tomu tak proto, že když se spoléháte výhradně na tento bezpečnostní protokol, existuje riziko, že vaše data mohou uniknout, protože není plně chráněna..

2. Existují bezpečnější alternativy

Například existuje protokol OpenVPN, bezpečnější alternativa k PPTP, která je otevřeným zdrojem a je vždy aktualizována. Existují i ​​další pokročilé protokoly, které používají 256bitovou metodu šifrování, což zajišťuje, že vaše síťové připojení je neustále chráněno. Pouze bezpečnější a důvěryhodní poskytovatelé VPN budou tyto bezpečnější alternativy používat ve své soukromé síti, protože tyto protokoly jsou vhodnější k ochraně soukromí a zabezpečení uživatele. Neexistuje žádný důvod, abyste pokračovali v používání protokolu PPTP, pokud se můžete spojit s bezpečnějšími alternativami.

3. Je známo, že PPTP je velmi zranitelný pro škodlivé útoky

V protokolech PPTP je objeveno příliš mnoho bezpečnostních děr a tyto bezpečnostní díry se obvykle stanou slabými vstupními body pro různé škodlivé útoky. Pro hackera s nováčkem je velmi snadné vyzkoušet hackování protokolu PPTP a narušovat přenos dat v tomto protokolu. Při používání tohoto bezpečnostního protokolu ve vašem soukromém připojení musíte být proto zvlášť opatrní. Stručně řečeno, pokud používáte pouze PPTP, ve skutečnosti nepoužíváte soukromé připojení, protože můžete snadno vystavit přenos dat různým škodlivým útokům.

4. Existuje spousta PPTP hacků

Kdokoli může chvíli procházet online a najít spoustu hackerského softwaru PPTP, který je k dispozici ke stažení. To znamená, že kdokoli, i když osoba o hackerství vůbec nerozumí, může nainstalovat hackerský software PPTP a hacknout dostupné připojení PPTP. Výsledkem je, že mohou snadno zachytit přenos dat v tomto protokolu, a tak odhalit důležité informace uživatelů, kteří tento protokol používají. Přemýšlejte o tom, kdy tento protokol používáte pro soukromé aktivity, jako je online bankovnictví a nakupování. Když informace o své kreditní kartě vložíte do různých online obchodů, lidé mohou snadno tyto informace hacknout, pokud používáte tento slabý protokol PPTP.

5. Spousta hackerů cílí na protokoly PPTP

Konečně existuje tolik hackerů, kteří cílí na protokoly PPTP, protože je pro ně velmi snadné rozbít zabezpečení tohoto protokolu a získat důležitá data od uživatelů. Navíc, protože stále existuje mnoho lidí, kteří používají tento protokol, většinou prostřednictvím bezplatných nebo levných služeb VPN, stále existuje mnoho potenciálních obětí, na kterých tito hackeři mohou pracovat. U těchto hackerů je hackování bezpečnějšího a pokročilejšího bezpečnostního protokolu velmi obtížné a potřebuje k tomu spoustu času, úsilí a dovedností. Proto by raději hackli některé protokoly PPTP než trávili neomezený čas pokusem o hackování bezpečnějšího protokolu.

To jsou důvody, proč služby VPN s protokolem PPTP nejsou zabezpečené. Pokud vám opravdu záleží na vašem soukromí, musíte si prohlédnout bezpečnostní protokoly používané poskytovatelem VPN a ujistit se, že používají pokročilé bezpečnostní protokoly. Pokud používají pouze protokol PPTP, nezapomeňte přejít na jiného poskytovatele VPN kvůli vlastnímu soukromí a zabezpečení online.