Co musíte udělat, když je vaše síťové připojení ohroženo

Použití síťového připojení je trochu složitější. Pokud se nestaráte o své vlastní zabezpečení internetu, možná nebudete vědět, kdy se ostatní lidé pokusí proniknout do vaší sítě a ukrást vaše data. Přesto internet, jak ho známe dnes, je pro každého velmi důležitý. Je proto stále více nutné, aby si kdokoli alespoň uvědomil své vlastní zabezpečení sítě, aby mohl náležitě chránit svá data a online komunikaci. Skutečností však je, že mnoho lidí každý den zažívá různé druhy internetových útoků škodlivých třetích stran, které chtějí ukrást jejich důležitá data. To je něco, co si jako uživatel internetu musíte být vědomi.


Tito škodliví lidé obvykle pracují tak, že narušují vaše síťové připojení a narušují vaši internetovou komunikaci. Také budou uneseni váš prohlížeč a pokusí se ukrást vaše důležitá hesla, aby k nim mohli získat přístup. Pokud dojde k některému z těchto přerušení, musíte podniknout nezbytná opatření k jeho vyřešení. Zde jsou věci, které musíte udělat, když je ohroženo vaše síťové připojení:

1. Okamžitě odpojte síť

Ve chvíli, kdy ve svém síťovém připojení zjistíte podivné chování, jako je nárůst využití šířky pásma, vysoká aktivita v síti během nečinnosti, podivné aplikace vyžadující neustálý přenos dat atd., Musíte okamžitě odpojit síť. Toto je první věc, kterou musíte udělat. Pokud se k internetu nepřipojíte, tito škodliví lidé nebudou schopni nic dělat. Potom byste měli problémy prověřit kontrolou Správce úloh, zda ve vašem systému probíhají nějaké legitimní aktualizace nebo zda existují nějaké neznámé aplikace vyžadující více dat z vašeho připojení. Pokud tyto neznámé aplikace najdete, okamžitě zastavte jejich postup a odeberte software ze zařízení.

2. Změňte nastavení a hesla routeru

Přejděte na nastavení routeru a okamžitě změňte nastavení a hesla. Pokud máte k routeru připojena některá zařízení současně, ujistěte se, že všechna zařízení rozpoznáváte. Hackeři se mohou pokusit použít připojení routeru, aby narušili vaši online komunikaci, takže musíte zkontrolovat, zda se k routeru připojují neznámá zařízení. Pokud je najdete, okamžitě je odeberte ze sítě. Změňte heslo svého routeru na bezpečnější heslo pomocí kombinace velkých písmen, malých písmen, čísel a znaků.

3. Zkuste se znovu připojit a zjistit, zda problémy přetrvávají

Nyní, když jste se zbavili základních problémů, které by mohly způsobit přerušení vašeho síťového připojení, můžete zařízení bezpečně znovu připojit k síti. Sledujte zařízení na několik minut a zjistěte, zda problémy přetrvávají. Pokud stejný software začne znovu používat vaše datové připojení bez vašeho souhlasu, i když jste jej odstranili, existuje velká šance, že byl váš systém infikován. Po infikování je ze systému obtížné odstranit škodlivý software. Pokud antivirový software nerozpozná škodlivé programy, znamená to, že je třeba do systému nainstalovat lepší ochranu..

4. Nainstalujte dobrý firewall a software VPN

Zkuste nainstalovat do svého systému dobrý software brány firewall, abyste svůj systém chránili před online útoky hackerů ze vzdáleného místa. Po instalaci software provede skenovací proces a zjistí, zda byl váš systém infiltrován některými neznámými hrozbami. Pokud ano, software vyčistí škodlivé programy a udržuje váš systém v dobrém zabezpečení. Dále byste měli nainstalovat software VPN pro šifrování veškerého internetového provozu. Tímto způsobem získáte další ochranu vašeho systému a zajistíte šifrování všech datových přenosů. Přestože tyto škodlivé programy přenášejí důležitá data na vnější servery, hackeři nemohou data otevřít, protože jsou šifrována.

5. Důkladně prohledejte svůj systém antivirovým softwarem

Nakonec můžete použít dobrý antivirový software pro důkladnou kontrolu systému. To je jen v případě, že jste do svého systému nainstalovali nějaké viry, aniž byste o tom věděli. Viry mohou pocházet z mnoha míst, například z navštívených webů, ze souborů, které obdržíte, ze softwaru, který jste nainstalovali atd. Antivirový software pomůže určit hrozby, které byly nainstalovány ve vašem systému, a odstranit nebo karanténu hrozeb. Rovněž doporučí kroky, které byste měli udělat, abyste hrozby ze systému odstranili.

To jsou věci, které musíte udělat, když dojde k ohrožení síťového připojení. Neberte tento bezpečnostní problém na lehkou váhu. I když se někdo pokouší proniknout do vašeho hesla Wi-Fi a získat tak bezplatnou internetovou šířku pásma, tuto záležitost si neberte lehce. Váš systém může být ohrožen a vy musíte učinit nezbytné kroky, abyste zajistili, že hrozby budou navždy pryč.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map