Co je přepínání serverů v VPN? Proč je to důležité?

Přepínání serverů je funkce, která je dnes často součástí většiny služeb VPN na současném trhu. Tato funkce umožňuje přepínat na různé servery v soukromé síti podle umístění v každé zemi. Například, pokud chcete použít soukromý server, který se nachází v USA, můžete jednoduše vybrat umístění v USA a vaše připojení bude okamžitě přesměrováno na americký server. Je to také stejné, pokud chcete přepnout na různé servery v různých zemích.


Existence funkce přepínání serveru umožňuje uživatelům vybrat si servery, které chtějí použít, kdykoli je chtějí použít. Bez této funkce vám budou přiděleny náhodné servery bez možnosti vybrat požadované místo. U mnoha bezplatných služeb VPN je pro vás běžné, že máte omezenou funkci přepínání serverů, která vám nedává svobodu vybrat si, které soukromé servery použít v daném okamžiku. Zde je několik věcí, které potřebujete vědět o přepínání serverů a proč je pro vás důležité:

1. Ne všechny služby VPN nabízejí neomezenou funkci přepínání serverů

I když většina služeb VPN obvykle nabízí funkci přepínání serverů, neznamená to, že vám všechny umožní přepnout na různé servery tolikrát, kolikrát chcete. Ano, některé služby VPN mohou svým uživatelům v určitém období omezit přechod na jiné servery. Například existují některé služby VPN, které umožňují pouze přepínat na různá místa ne více než 10krát za měsíc. Jinými slovy, jakmile jste v daném měsíci přepnuli na 10. místo, jste zablokováni v používání tohoto soukromého serveru až do příštího měsíce, kdy bude doplněna kvóta na přepnutí serveru. Proto je důležité, abyste se ujistili, že používáte službu VPN, která umožňuje neomezené přepínání serverů.

2. Přepínání serverů vám může pomoci v přístupu k různým regionům

Protože různé regiony nabízejí různé typy obsahu nebo zábavy, ke kterým máte přístup, budete potřebovat funkci neomezeného přepínání serverů, abyste si mohli užívat obsah z různých regionů. Například zatímco americké regiony mohou nabídnout většinu zábavy, kterou můžete najít online, možná nebudete mít přístup k obsahu, který je uzamčen do německého regionu pomocí soukromého serveru USA. Abyste mohli přistupovat k obsahu, který je k dispozici pouze v Německu, musíte přejít na německý server. Z tohoto důvodu je důležité přepínání serveru.

3. Poskytuje svobodu na internetu, jak chcete

I když hlavním předpokladem služeb VPN je obvykle to, že vám umožní obejít jakýkoli typ omezení internetu, není tomu tak úplně, pokud ve vaší VPN nemáte funkci přepínání serveru. Je tomu tak proto, že za účelem obejití jakýchkoli omezení, zejména omezení regionu, musíte mít přístup k internetu ze serverů, které patří do země, ve které je ochrana regionu použita. Jak již bylo zmíněno výše, americké servery nelze použít, pokud chcete získat přístup k obsahu, který je k dispozici pouze v Německu. Takže, i když používáte soukromý server, neznamená to, že máte přístup k libovolnému obsahu bez použití funkce přepínání serveru.

4. Každé umístění serveru nabízí své vlastní výhody

Zatímco většina renomovaných poskytovatelů VPN nabízí alespoň 30 serverů umístěných v různých zemích, musíte vědět, že je to z nějakého důvodu. Proč vám tyto služby VPN neposkytly pouze jeden centralizovaný soukromý server, který se nachází v určité zemi, například v USA? Odpověď zní, že každé umístění serveru nabízí své vlastní výhody. Každá země má svůj vlastní obsah nebo webové stránky, které jsou dostupné pouze pro občany této země. To je důvod, proč uživatelé potřebují používat servery, které jsou vhodné pro obsah nebo web, ke kterému chtějí přistupovat. Jinými slovy, pokud chcete získat přístup k obsahu v USA, měli byste používat americké servery. Pokud chcete získat přístup k obsahu ve Velké Británii, měli byste použít britské servery.

5. Čím více dostupných serverů, tím lepší

Vzhledem k důležitosti přepínání serverů, které vám umožní volně přepínat mezi různými servery, abyste mohli přistupovat k různým typům obsahu, lze říci, že čím více serverů VPN poskytuje služba VPN, tím lepší je pro uživatele. Je to proto, že uživatelé budou mít na výběr více serverů a budou mít přístup i k nejvzdálenějším webům, které jsou dostupné pouze v některých zemích. Dostupnost serveru je tedy také další funkcí, na kterou byste se měli při výběru služby VPN podívat. Někteří poskytovatelé VPN nabízejí více než 100 lokalit a bylo by to jistě lepší než služby VPN, které nabízejí pouze 30+ lokalit..

To jsou věci, které potřebujete vědět o přepínání serverů v VPN a proč je to pro vás důležité. Abychom z vaší investice dostali maximum, je pro vás lepší zvolit si službu VPN, která nabízí neomezené funkce přepínání serverů, jakož i více míst, ze kterých si můžete vybrat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map