Co je Facebook Onavo VPN a proč se to pro vás nedoporučuje

Onavo byl izraelskou společností VPN před tím, než ji získala společnost Facebook v roce 2013. Zatímco v průběhu 5 let se zdá, že Facebook tuto společnost nepoužívá pro svou platformu sociálních médií, zdá se, že od roku 2018 se začne gigant sociálních médií implementovat Onavo VPN na své platformě. Je označována jako Facebook Protect a dodnes může být k dispozici pouze v některých zemích. Přestože se říká, že služba Facebook Protect je navržena tak, aby pomáhala chránit soukromé informace a data uživatele, zdá se, že skutečný účel této služby VPN není tak dobrý, jak se zdá.


Když uživatelé kliknou na odkaz s názvem „Chránit“ na své domovské stránce Facebooku, budou přesměrováni na stránku obchodu s aplikacemi pro Onavo VPN. Zde mohou uživatelé nainstalovat službu VPN do svého zařízení a začít chránit svá data. Po prozkoumání zásad ochrany soukromí v síti Onavo VPN se však zdá, že bezplatná služba VPN zcela chrání soukromí uživatele.. Zde jsou věci, které potřebujete vědět o síti Facebook Onavo VPN a proč se nedoporučuje používat:

1. Stejně jako jakékoli jiné bezplatné služby VPN je to špatná služba VPN

Pokud je produkt nabízen zdarma online, obvykle to znamená, že uživatelé jsou skutečným produktem. Co se Onavo VPN snaží udělat, je to, že se snaží těžit uživatelská data a sledovat jejich online aktivitu výměnou za to, že jim poskytuje bezplatné připojení VPN. To je důvod, proč nedůvěřujete bezplatným službám virtuální privátní sítě, protože většina z nich přichází s velkým přínosem pro uživatele. Pokud používáte funkci Facebook Protect, nezapomeňte pochopit, že právě dáváte této platformě sociálních médií více způsobů, jak získat přístup k vašim osobním a soukromým informacím a používat je pro jejich vlastní výhody..

2. Shromažďuje vaše data a osobní informace

Před stažením nebo instalací sítě VPN Facebook Facebook na mobilní zařízení si musíte přečíst a pochopit zásady ochrany osobních údajů, které mají na své oficiální stránce. Používáním této služby soukromého připojení udělujete poskytovateli služeb oprávnění shromažďovat vaše data a informace v zařízení. Takže vaše data opravdu nechrání. Na rozdíl od skutečných služeb VPN, které jsou odhodlány chránit soukromé informace uživatele a udržovat je v bezpečí a anonymně online, VPN serveru Facebook Onavo dělá pravý opak.

3. Sleduje a sleduje vaše mobilní využití

Facebook používá svou novou funkci Onavo VPN, aby jim umožnil prozkoumat chování uživatelů online. I když ji lze nainstalovat pouze na jejich mobilní zařízení, je více než dostačující, aby platforma sociálních médií shromažďovala údaje o využití aplikace ve vašem zařízení. Zásady ochrany osobních údajů výslovně uvádějí, že tato virtuální privátní síťová služba pracuje na sledování všech vašich online aktivit, včetně navštívených webů, aplikací, které používáte, jak často tyto aplikace používáte atd..

4. Funguje spíš jako spyware než služba VPN

Mnoho technologických analytiků se snaží varovat uživatele, že služba Facebook Protect, nová funkce, která je stále k dispozici ve vybraných oblastech, vás může vést k instalaci spywaru, který představuje bezplatnou službu VPN. Důvodem je, že instalací služby Onavo VPN do svého zařízení v podstatě dáte Facebooku vědět o každém svém pohybu online, a tím vaše soukromí vůbec nechrání. Ve skutečnosti na vás neustále špionuje a shromažďuje všechna důležitá data na jejich serverech. Díky tomu jste neustále vystaveni.

5. Betrays všechny účely virtuální soukromé sítě

Ve světě, kde se internetová omezení stávají běžnějšími, VPN přichází jako spasitel, který pomáhá lidem obejít tato omezení a vrátit jejich online svobodu zpět. Virtuální soukromá síť také usiluje o to, aby byla online aktivita uživatele soukromá a bezpečná, aniž by měl v úmyslu špehovat své chování online. Je tomu tak proto, že většina soukromých síťových služeb považuje soukromí uživatele za nejvyšší prioritu a snaží se co nejlépe respektovat práva všech na svobodné a otevřené používání internetu. Síť VPN společnosti Facebook Onavo nedrží stejná zobrazení jako většina soukromých síťových služeb, a proto by neměla být v první řadě nazývána službou VPN..

Pokud jde o výběr správné virtuální privátní síťové služby pro vás, ujistěte se, že vámi vybraná služba soukromého připojení může skutečně chránit vaše soukromí a zabezpečení online. Musíte také zajistit, aby vaše online aktivity nebyly monitorovány samotným poskytovatelem služeb ani jinými třetími stranami. Nedoporučujeme vám používat bezplatnou službu VPN, jako je Facebook Protect nebo Onavo, a místo toho byste měli najít seriózního poskytovatele služeb, který skutečně ctí vaše práva na soukromí jako uživatel internetu..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map