Co dělat, když je rychlost připojení VPN nestabilní a pomalá

Někdy se věci stávají, zejména když používáte připojení VPN k některému online prohlížení. V závislosti na poskytovateli služeb, který používáte, se můžete setkat s tímto problémem často nebo jen jednou za čas. Toto je problém pomalého připojení. Existuje několik důvodů, proč se vaše připojení VPN zpomaluje. Ale bez ohledu na důvod musíte pochopit, že k tomu může čas od času dojít, ať už máte seriózní službu VPN nebo jen pravidelnou. Rozdíl je v tom, jak může poskytovatel služeb problém vyřešit, takže můžete normálně pokračovat v online aktivitě.


Pokud nevíte, co dělat, když se vaše připojení VPN zpomaluje, první věcí, kterou musíte udělat, není panikařit a pak se stěžovat svému poskytovateli služeb. Tento konkrétní problém se může čas od času stát a není to pro vás vždy špatné. Například, když se poskytovatel VPN snaží zlepšit své služby, možná bude třeba provést nějakou údržbu, která může chvíli ovlivnit rychlost serveru. Jakmile to skončí, získáte vyšší rychlost než dříve. Zde je několik věcí, které můžete dělat, když je rychlost připojení VPN nestabilní a pomalá:

1. Zkontrolujte, zda je vaše normální připojení k internetu pomalé

Než začnete stěžovat na pomalou rychlost VPN, zkontrolujte nejprve připojení poskytovatele služeb Internetu. Na chvíli vypněte službu VPN a proveďte běžný test rychlosti. Pokud je problémovým připojením váš ISP, nemůžete vinit připojení VPN. Pokud je však rychlost ISP normální, zatímco rychlost vašeho připojení k internetu se po připojení k VPN zpomalí, je problém s pomalým připojením VPN. Jakmile najdete skutečný problém, můžete přejít k dalšímu kroku.

2. Přepněte do jiného umístění serveru

Možná se problém VPN děje pouze na konkrétním serveru. Musíte tedy zkontrolovat, zda lze problém vyřešit jednoduše přepnutím do jiného umístění serveru. Zkuste přepnout na jiné umístění serveru a spusťte test rychlosti připojení VPN. Pokud je připojení normální, je problém pouze s konkrétním serverem, který používáte. Pokud se však problém stále opakuje, i když problém nepřesete několikrát na jiné umístění serveru, je problémem celkové připojení VPN.

3. Zkuste restartovat službu

Někdy může restartování softwaru VPN z času na čas způsobit, že bude mít trochu problém udržet krok s používáním VPN. Je tedy lepší zkusit restartovat službu VPN odhlášením se ze služby, ukončením softwaru a opětovným přihlášením po přibližně 10 minutách. Nyní, když je služba restartována čerstvě, můžete se pokusit znovu připojit. Pokud je stále pomalý, můžete zkusit restartovat zařízení. Pokud je však po provedení tohoto postupu stále pomalý, musíte se vydat na oficiální web a zjistit, co se děje.

4. Zkontrolujte, zda existuje naplánovaná údržba

Někdy může naplánovaná údržba způsobit narušení celkové služby VPN, zejména pokud jde o výkon. Měli byste tedy zkontrolovat oficiální webovou stránku nebo oficiální účty sociálních médií vašeho poskytovatele služeb VPN a zjistit, zda nedochází k naplánované údržbě. Pokud tomu tak není, můžete se na tento problém zeptat oddělení služeb zákazníkům a podle pokynů jej co nejrychleji vyřešit.

5. Přepněte na jiného poskytovatele VPN

Pokud vám oddělení služeb zákazníkům pomůže vyřešit problém, je to pro vás dobré a službu můžete nadále používat jako obvykle. Pokud však oddělení služeb zákazníkům nemůže vyřešit váš problém a oni vám odmítnou pomoci, je na čase, abyste si zakoupili jiného poskytovatele VPN. To platí zejména v případě, že problém přetrvává několik dní. Vyberte jinou VPN, která poskytuje záruku na výkon a rychlost jejich serveru, abyste se v budoucnu nemuseli potýkat se stejným problémem.

To jsou věci, které můžete dělat, když je rychlost připojení VPN nestabilní a pomalá. K tomu je mnoho důvodů, ale obecně, pokud problém přetrvává a poskytovatel služeb vám nemůže pomoci problém vyřešit, pak je čas přesunout se na jinou službu. Můžete zrušit předplatné nebo použít tuto VPN jako záložní VPN pro pozdější případ, pokud společnost může přijít s dobrým řešením tohoto problému.