Chráníte své soukromí online? 5 otázek, které byste se měli zeptat na vaše soukromí online

Je skutečností, že mnoho lidí se o své online soukromí opravdu nestará. Prostě používají svá zařízení pro jakýkoli účel, který chtějí, aniž by vůbec přemýšleli o své vlastní online bezpečnosti. Používají vyhledávače, navštěvují některé webové stránky, stahují soubory, sdílejí soubory, zveřejňují své obrázky na sociálních médiích a dělají všechny ostatní online aktivity, aniž by si byli vědomi toho, že jsou sledováni jejich vládou, poskytovatelem internetových služeb, webovými stránkami, které navštěvují, korporace a dokonce i hackeři. Máte stejný problém jako mnoho lidí?


Pokud vám záleží na vlastním soukromí online, je důležité, abyste si stále více uvědomovali ochranu své skutečné identity online. Ochrana vašeho soukromí online není úkolem vlády ani jiných třetích stran. Je to vaše vlastní odpovědnost. Ve skutečnosti je odpovědností každého, i když mnoho lidí si stále není vědomo své odpovědnosti. Chráníte své soukromí online? Zde je 5 otázek týkajících se vašeho soukromí online:

1. Pro přístup k Internetu vždy používáte zabezpečené síťové připojení?

Jaký typ síťového připojení používáte pro přístup k internetu? Pokud k internetu často přistupujete z veřejných sítí WiFi, měli byste si být vědomi, že zabezpečení takových sítí je přinejlepším sporné. Používáte-li k přístupu na internet nekódované síťové připojení, riskujete, že vaše aktivity v prohlížení budou monitorovány třetími stranami. To znamená, že při procházení Internetu pomocí nešifrované sítě budete mít nulové soukromí. Na druhou stranu, pokud vždy víte, že k přístupu na internet používáte pouze zabezpečené síťové připojení, vaše soukromí je bezpečné a lidé obecně nemohou sledovat vaši online aktivitu.

2. Udržujete své aplikace a operační systém aktuální?

Vaše aplikace a operační systém jsou hranice vašeho online zabezpečení. Pokud budete své aplikace a operační systém aktualizovat, zajistíte, že budete mít dobře chráněný a zabezpečený systém. Hackeři mohou snadno proniknout do vašeho systému, pokud jej nechcete aktualizovat pomocí nejnovější opravy. Důvodem je, že tyto aktualizace prováděné vývojáři OS a aplikací obvykle přinášejí opravy různých slabých míst zabezpečení. Pokud riskujete zabezpečení online tím, že nechcete aktualizovat své aplikace a operační systém, znamená to, že riskujete také své soukromí.

3. Chráníte a šifrujete vaše síťové připojení?

I když pro přístup k internetu vždy používáte své vlastní zabezpečené síťové připojení, neznamená to, že nikdo nemůže sledovat vaši procházení. Ano, hackeři nebo jiné bezohledné třetí strany mohou mít potíže s pronikáním do vašeho síťového připojení a krádeží vašich dat. Vaši aktivitu v prohlížení však bude pravděpodobně stále sledovat váš poskytovatel internetových služeb a vláda. Aby bylo zajištěno, že vaše soukromí je zcela bezpečné před jakýmkoli typem online monitorovacího systému, musíte šifrovat a chránit vaše síťové připojení pomocí virtuální soukromé sítě nebo VPN. Tím zajistíte, že budete po celou dobu anonymně procházet internet.

4. Dodržujete osvědčené postupy zabezpečení online?

Protože mnoho lidí je stále tak lhostejných k online bezpečnosti, není divu, že stále existuje mnoho případů napadení účtů na sociálních médiích. Je to jednoduše proto, že většina lidí nedodržuje doporučené postupy zabezpečení online. Například stále existuje mnoho lidí, kteří pro své účty nastavují velmi jednoduchá hesla. Existují také lidé, kteří stále otevírají e-maily SPAM a sledují odkazy obsažené v těchto nevyžádaných e-mailových zprávách. Chcete-li chránit své soukromí online, musíte dodržovat osvědčené postupy zabezpečení, například nastavením silných hesel pro své účty, aktivací dvoufaktorové autentizace, okamžitým odstraněním e-mailů SPAM, vědomím phishingových webů atd. na.

5. Odhalujete své soukromé informace online?

Kolikrát jste dnes viděli, jak vaši přátelé odhalují své soukromé informace v sociálních médiích? Nezajímá se o jejich vlastní soukromí a stále existuje mnoho lidí, kteří to dělají každý den. Zjistí, kde jsou nyní, kdy jedou na dovolenou, své osobní problémy, sdílejí své soukromé fotografie nebo informace atd. Jedná se o druh zvyku, který může úniku vašeho vlastního soukromí online i bez hackerů, kteří se pokoušejí proniknout do vašich zařízení. Chcete-li si chránit své soukromí online, zkuste se vyhnout odhalení nebo sdílení vašich soukromých informací online, protože to není vhodné místo pro vás.

Těchto 5 otázek byste se měli zeptat na své soukromí online. Udělali jste tedy dost, abyste chránili své vlastní online zabezpečení a soukromí? Pokud odpověď ještě není, měli byste hned začít hlídat své soukromí online. Nikdy není příliš pozdě na to, abyste při procházení Internetu dělali nezbytné věci, abyste svou identitu udrželi v bezpečí.