9 Nevýhody VPN, které byste měli vědět před použitím

VPN je dnes známá jako řešení různých problémů s ochranou soukromí na internetu. Zatímco vláda a váš poskytovatel internetových služeb mohou monitorovat veškerou vaši online aktivitu každý den a mohou omezovat weby, které můžete navštívit online, virtuální privátní síť může poskytnout bezpečnostní řešení, které vám vrátí vaše soukromí a svobodu online. S virtuální privátní sítí můžete snadno procházet internet, aniž byste se museli obávat jakéhokoli druhu monitorování, sledování a omezení, které provádí vláda, váš poskytovatel internetových služeb nebo jiné třetí strany..


Mezi mnoha výhodami, které VPN může poskytnout pro vaše soukromí online, však existují různé nevýhody, které musíte znát před použitím jakékoli služby VPN. To platí zejména, pokud jste prvním uživatelem VPN. Zde je 5 nevýhod VPN, které byste měli vědět před použitím:

Neváhejte znovu použít výše uvedenou grafiku ve svém blogu nebo nadcházejícím článku. Jednoduše zkopírujte níže uvedený kód.

1. Používání VPN může být ve vaší zemi nezákonné

Některé země neumožňují svým občanům používat jakýkoli typ služby VPN. Ve skutečnosti bude většina služeb VPN blokována v zemích, které považují soukromé sítě za nezákonné. To je první nevýhoda, kterou musíte řešit. Pokud si myslíte, že vaše země je na seznamu zemí, které považují soukromé připojení za nezákonné, neměli byste nejprve používat službu VPN. Je to proto, že když to uděláte, můžete nakonec zaplatit obrovskou pokutu nebo jít do vězení.

2. Při používání soukromé sítě byste mohli mít problémy s výkonem

Protože připojení k privátní síti funguje tak, že se síť připojí k soukromému serveru dříve, než budete moci skutečně přistoupit na web, který chcete navštívit, může v tomto procesu způsobit problém s výkonem. Některým virtuálním soukromým sítím může trvat delší dobu, než se obrátí na soukromé servery, což může mít za následek delší dobu pro načtení webu, ke kterému přistupujete..

To je ve skutečnosti běžná nevýhoda, kterou uvidíte, když používáte bezplatnou službu VPN. Také si můžete všimnout, že rychlost připojení při použití soukromého připojení může být pomalejší než při použití běžného připojení.

3. Služba VPN může sledovat vaši aktivitu a používat vaše data

Některé soukromé síťové služby vám umožní používat jejich soukromé servery výměnou za vaše data. Samozřejmě, že by na prvním místě nemohli vyjádřit svůj úmysl. Existují však případy, kdy společnosti VPN monitorují data od svých uživatelů pro své vlastní výhody. Ano, mohou pomoci obejít vaše internetová omezení a skrýt vaši IP adresu, ale soukromé společnosti mohou místo toho sledování skutečně provést.

Měli byste si být vědomi služeb VPN, které nabízejí jejich soukromé připojení zdarma nebo za velmi nízkou cenu, protože by mohly zaznamenávat vaši aktivitu.

4. Může být obtížné nastavit pro firemní uživatele

Pro jednotlivé uživatele může být nastavení VPN snadné, protože stačí stáhnout své aplikace nebo software VPN a nainstalovat je do zařízení. U firemních uživatelů však tento případ nemusí být. Pro podnikové uživatele je nastavení VPN mnohem složitější, zejména pokud potřebujete nastavit soukromou síť ve vašem obchodním areálu.

To zvýší složitost vašeho celkového síťového připojení a ovlivní to každé zařízení, které používáte ve své firmě. I když mnoho společností VPN to může zjednodušit, možná budete potřebovat specializovaný tým pro správu sítě, který bude dohlížet na síť soukromého připojení ve vaší firmě..

5. Může to znamenat další zvýšení síťového připojení

Ve výchozím nastavení je virtuální privátní síť prémiovou službou soukromého připojení, kterou musíte platit odděleně od běžného síťového připojení nebo poskytovatele internetových služeb. Pokud chcete použít také router VPN, musíte si zakoupit další hardware routeru, který bude možné použít vedle vašeho připojení VPN. Proto vám nemusí přijít zdarma. Jistě, existuje mnoho bezplatných soukromých připojení, která můžete použít, ale obvykle nejsou spolehliví a mají mnoho omezení. Další nevýhodou soukromého připojení je, že to může být pro vás dlouhodobě velmi nákladné.

6. Může zpomalit rychlost internetu

Když přidáte připojení VPN, přidáváte vrstvu soukromí prostřednictvím serveru VPN. Místo přímého přístupu k webovým stránkám se k nim dostanete prostřednictvím svého poskytovatele VPN. I když to umožňuje skrýt vaši IP adresu a šifrovat vaše data, to také znamená, že data musí cestovat více as větší složitostí.

Pokud poskytovatelé VPN, které používáte, nejsou dostatečně výkonní, váš internet může být velmi pomalý. To se týká především, když potřebujete vysokorychlostní internet pro streamování nebo stahování atd. To však není vždy pravda. Dříve jsme zkontrolovali mnoho poskytovatelů VPN z hlediska jejich rychlosti a v některých případech je snížení rychlosti často minimální. Například NordVPN nám dal rychlost s minimálním snížením. Podařilo se nám získat téměř 95% původní rychlosti. Nejen oni, mnoho dalších poskytovatelů je optimalizováno, aby váš internet nezpomalili.

7. Jeho používání nemůže zaručit 100% anonymitu

Existují různé způsoby, jak můžete svou identitu odhalit, i když používáte VPN. Co kdybyste procházeli web pomocí připojení VPN a najednou jste si uvědomili, že váš klient VPN je náhle odpojen? Nebo vaše DNS uniká? A co je nejhorší, poskytovatel, který používáte, souhlasí s tím, že poskytne vaší vládě některé kritické informace o sobě?

Přestože poskytovatelé služeb v dnešní době nabízejí mnoho funkcí, jako je Double VPN nebo Kill Switch, aby vaše připojení bylo co nejvíce soukromé a bezpečné. Stále existuje mnoho způsobů, jak lze data uniknout pomocí hardwaru, softwaru nebo jakýmkoli jiným způsobem.

8. Nelze obejít všechna omezení

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé používají VPN, je odblokování konkrétních webů nebo obsahu (jinými slovy omezení obejití). Přestože je odblokování většiny webů nebo obsahu relativně snadné, k některému obsahu může být stále obtížný přístup. Netflix je například přístupný odkudkoli, ale společnost umožňuje přístup k některým filmům nebo televizním pořadům pouze v určitých zemích.

Vzhledem k tomu, že mají různé dohody s producenty obsahu, není jim dovoleno zobrazovat konkrétní obsah v konkrétní oblasti. A většinou to dokážou vynutit. Mnoho poskytovatelů VPN nemůže toto omezení obejít. Totéž platí pro mnoho jiných webů nebo obsahu.

9. Problémy s kompatibilitou platformy, pokud používáte méně oblíbenou platformu

Pokud používáte operační systém, který používají miliony uživatelů po celém světě, jste v pořádku. Pokud však používáte méně oblíbený operační systém, zastaralý operační systém nebo nekompatibilní hardware, nemusí být ve vašem zařízení mnoho způsobů použití nebo konfigurace VPN. Většina sítí VPN je k dispozici pro čtyři nejoblíbenější operační systémy, podobně jako Windows, MacOS, Android a iOS. Pokud používáte něco jiného, ​​je pravděpodobné, že; můžete mít potíže s konfigurací služby a dokonce získat podporu od společnosti. To platí nejen pro VPN, ale i pro jakýkoli software. Několik poskytovatelů VPN nabízí způsoby, jak nakonfigurovat směrovač tak, aby chránil celou vaši internetovou síť, což by mohlo fungovat jako řešení tohoto problému.

To jsou nevýhody VPN, které byste měli vědět před použitím. Pokud plánujete používat jakoukoli službu VPN, musíte se ujistit, že používáte seriózní služby.

Renomovaní poskytovatelé služeb vám tyto nevýhody nedají, nebo alespoň mohou takové nevýhody minimalizovat. Pokud navíc opravdu záleží na vašem soukromí a zabezpečení online, VPN je nejlepší nástroj, který můžete použít k ochraně online soukromí a zabezpečení.