7 způsobů, jak VPN může chránit vaše WiFi připojení při cestách do jiných zemí

Cestování do jiných zemí bude často vyžadovat hodně přípravy a přípravy se často provádějí před několika týdny až několika měsíci. To platí zejména, pokud cestujete delší dobu, více než 2 týdny. Musíte udělat spoustu příprav, včetně letenek, ubytování, každodenního jízdního řádu, pasu, víza atd. Také musíte vymyslet nejlepší způsob, jak dělat své každodenní činnosti, jako je procházení internetu, online bankovnictví atd., Abyste se mohli cítit pohodlně při cestování.


Při cestování do jiných zemí musíte mít na paměti, že různé země mají různé zákony o internetu. Některé země omezují své občany v přístupu na určité webové stránky, které jsou pro ně považovány za nevhodné. Některé jiné země možná nebudou mít žádná omezení. Z tohoto důvodu musíte mít pro vaše mezinárodní cestování připravené připojení VPN. Zde je 7 způsobů, jak VPN může chránit vaše WiFi připojení při cestování do jiných zemí:

1. Nemusíte se obávat omezení internetu v této zemi

To je první a nejdůležitější důvod, proč byste měli mít připojení VPN na cestách do zahraničí. Mnoho zemí omezuje své připojení k internetu. Některé země dokonce neumožňují svým občanům přístup na běžné weby sociálních médií, jako je Facebook, Twitter, Instagram a YouTube. Když s vámi máte připojení VPN, nemusíte se obávat žádných omezení internetu, která jsou v dané zemi uložena, a stále můžete internet používat normálně.

2. Online bankovnictví můžete bezpečně

Pokud opravdu potřebujete provádět některé činnosti online bankovnictví, když jste v jiné zemi, existuje riziko, že vaše data nebudou dostatečně zabezpečená. Některé země dávají svým turistům větší dohled, aby zabránily různým problémům v této zemi, a proto by dokonce i vaše bankovní aktivity mohly být monitorovány vládou této země. S sítí VPN můžete udržet svoji bankovní aktivitu v bezpečí, protože se při provádění online bankovních činností udržujete v anonymitě.

3. Můžete použít libovolné veřejné WiFi hotspoty bezpečně

Většina zemí samozřejmě poskytne veřejné WiFi hotspoty pro kohokoli, kdo se chce připojit k internetu, a obvykle jsou roztroušeny po celé zemi. Existuje tedy šance, že v blízkosti najdete několik hotspotů WiFi, které můžete použít při cestování, a je velmi výhodné, abyste se k těmto veřejným internetovým připojením připojili. Problém je v tom, že většina veřejných hotspotů není zabezpečená. Pro zajištění připojení je tedy vždy nutné připojení VPN, kdykoli se pokusíte připojit k internetu pomocí těchto WiFi hotspotů.

4. Můžete si nechat svůj prohlížeč soukromý bez jakéhokoli vládního sledování

Většina vlád má sledovací systém, který sleduje aktivitu svých občanů v prohlížení, aby se předešlo různým bezpečnostním problémům v zemi. To znamená, že pokud se připojíte přímo prostřednictvím místního poskytovatele internetových služeb, existuje velká šance, že vaše procházení bude monitorováno a zaznamenáno vládou. Síť VPN tedy pomůže chránit vaše připojení k internetu před vládním monitorováním, abyste jej mohli udržet v soukromí.

5. Stále máte přístup ke svým oblíbeným sociálním médiím a obsahu

Nebuďte překvapeni, když zjistíte, že nemůžete získat přístup na Facebook a Netflix, když dorazíte do cílové země, kvůli místním zákonům o internetové bezpečnosti. Některé země raději neumožňují svým občanům přístup k běžným platformám sociálních médií a místo toho jim dávají své vlastní místní platformy sociálních médií. S VPN však vše zvládne snadno. Stále můžete komunikovat se svými přáteli na Facebooku nebo aktualizovat svůj nejnovější stav na Instagramu. Můžete také přistupovat k Netflixu jako obvykle v případě, že potřebujete sledovat svůj oblíbený televizní seriál.

6. Můžete šifrovat své připojení po celou dobu

Dobrá věc na VPN je, že vám pomůže zůstat v bezpečí po celou dobu, kdy máte přístup k internetu odkudkoli. Důvodem je, že vaše připojení je vždy šifrováno, když používáte připojení VPN. Takže bez ohledu na to, jak nezabezpečujete internetovou síť, kterou používáte, můžete ji vždy zabezpečit pomocí VPN, takže stále můžete procházet internet s klidem mysli. Všechny datové přenosy jsou šifrovány a vaše připojení bude během relace prohlížení chráněno.

7. Můžete stabilizovat rychlost internetu

Někteří poskytovatelé internetových služeb mohou mít podivné pravidlo k omezení rychlosti internetu, jak uzná za vhodné. Některé z nich umožňují uživatelům přístup k místním webům s plnou rychlostí, zatímco pokud chtějí přistupovat k mezinárodním webům, ISP sníží rychlost připojení. Pokud najdete ISP, který to dělá, nepropadejte panice. VPN můžete použít ke stabilizaci vaší rychlosti internetu, takže můžete bezpečně přistupovat ke všem webům se stabilní rychlostí připojení. Po celou dobu udržuje pohodlí při procházení.

Toto je 7 způsobů, jak VPN může chránit vaše WiFi připojení při cestách do jiných zemí. Pamatujte, že každá země má své vlastní internetové zákony, takže pro mezinárodní návštěvníky je nezbytný přístup k internetu, aniž by byli těmito zákony dotčeni. Některé země dokonce povzbudí turisty, aby používali VPN, aby si udrželi pohodlí a zabezpečení své činnosti při prohlížení.