7 tipů, jak zajistit bezpečné soukromí při hraní online her pro více hráčů

Online hry pro více hráčů vyžadují neustálé připojení k internetu a před hraním také musíte přihlásit do svého účtu. Během herních relací můžete také komunikovat s mnoha typy lidí, protože hru v podstatě hrajete s lidmi po celém světě. Někdy to může být velmi riskantní pro vaše soukromí online, zejména pokud vaše profilové informace mohou být veřejně přístupné a propojeny s různými citlivými informacemi, které máte, jako jsou osobní informace a informace o kreditní kartě.


Při hraní některé z těchto her pro více hráčů je vždy nutné chránit své soukromí online. Zde je 7 tipů, jak zajistit ochranu soukromí online při hraní online her pro více hráčů:

1. Uchovávejte informace o svém profilu soukromé

Informace o profilu se liší od informací o účtu. Informace o profilu je stránka, na které může kdokoli vidět informace o vašem profilu, například vaši úroveň, trofej, polohu / zemi, přátele atd. Většina online her pro více hráčů ve výchozím nastavení zveřejní tyto informace v profilu. To znamená, že lidé mohou vidět váš herní profil, ať už jsou vaši přátelé, nebo ne. Je lepší uchovávat tyto informace soukromé, protože to může být prvním krokem pro všechny bezohledné lidi, aby se o vás dozvěděli více.

2. Nikdy nezveřejňujte své osobní údaje během online interakcí

Při hraní online her budete komunikovat s hráči z celého světa, ať už prostřednictvím chatových zpráv nebo hlasem. Protože přesně nevíte, kdo jsou tito hráči, neměli byste být příliš dychtiví sdílet vaše osobní údaje, když s nimi komunikujete. I když můžete říci, že jste s nimi hráli dlouhou dobu a patří k vašemu týmu, je stále nejlepší uchovat si všechny osobní údaje v soukromí, aniž byste je sdělili ostatním hráčům..

3. Při hraní her vždy používejte VPN

Pomocí sítě VPN šifrujete síťové připojení a ujistíte se, že během online hry můžete zachovat svou anonymitu. Je to proto, že se vás hackeři mohou pokusit najít tak, že nejprve zjistí vaši IP adresu. Jakmile to zjistí, mohou od vašeho poskytovatele internetových služeb najít všechny další relevantní informace o vás. Chráněním sítě pomocí VPN nedáváte hackerům šanci dozvědět se o svých osobních údajích.

4. Nereagujte s uživateli, kterým nedůvěřujete

Pokud narazíte na nové uživatele, kteří s námi chtějí najednou komunikovat, a zcela jim nedůvěřujete, měli byste tuto interakci okamžitě ukončit. To může být způsob, jak se hackeři mohou pokusit dostat do kontaktu se svou obětí. Mohou se vás zeptat na různé věci související s vaším osobním životem a snaží se být s vámi přátelští. Protože však komunikujete s někým, koho ve skutečném životě ani nevíte, měli byste si být vědomi, že by se vám mohli pokusit získat některé osobní informace.

5. Aktivujte pro svůj účet dvoufaktorové ověření

Pokud hackeré nechráníte správně, mohou potenciálně hacknout heslo k vašemu účtu. Existují různé způsoby, které mohou použít, aby se to stalo, takže si toho uvědomte. Jediným způsobem, jak zabránit hackerům v odcizení vašeho hesla, je udržet je v bezpečí. Pro svůj účet musíte aktivovat dvoufaktorový ověřovací systém a pravidelně, nejlépe jednou týdně, měnit heslo. Tímto způsobem bude mimo dosah těchto hackerů.

6. Nehrajte hackované hry pro více hráčů

Online hry pro více hráčů je třeba hrát tak, jak je zamýšleno. Pokud se s ním chcete bavit a udržet svůj účet v bezpečí, musíte jej hrát podle pravidel. Jinými slovy, v online hrách byste neměli používat žádný cheatový systém, protože nikdy nevíte, co je součástí tohoto cheatového softwaru. Při instalaci cheatového softwaru do vašeho zařízení může být zahrnut malware. Musíte se také vyhýbat hackovaným multiplayerovým hrám, zejména těm, které používají neznámé servery třetích stran. Zaprvé, napadené aplikace mohou obsahovat malware a zadruhé, samotný server může být plný hackerů. Takže se od toho musíte držet dál.

7. Vždy udržujte své hry aktuální

Chcete-li se vyhnout riziku úniku z důvodu zranitelnosti systému, musíte své hry udržovat v aktuálním stavu. Každá oprava hry pro více hráčů bude zahrnovat vylepšení zabezpečení, která pomohou chránit váš účet před různými online hrozbami. Také pomocí nejnovější verze her pro více hráčů můžete hrát hry hladce a příjemněji bez obav z možných hrozeb, které se mohou skrývat v rohu.