7 Rizika ochrany osobních údajů při používání veřejné IP adresy při procházení

Když se připojujete k internetu, skutečně používáte IP adresu, kterou vám poskytl váš poskytovatel internetových služeb. IP adresa může být statická nebo dynamická v závislosti na internetovém plánu, který jste si předplatili. Ale ať už je statická nebo dynamická, IP adresa přidělená vaším ISP se nazývá veřejná IP adresa. Tato veřejná adresa IP obsahuje informace, které se vás týkají jako uživatele internetu a jsou přihlášeny k odběru určité internetové služby. Tato veřejná IP adresa je také ta, která je zaznamenána webovými stránkami, které navštěvujete, a přihlášenými různými třetími stranami při procházení Internetu..


Pokud chcete své soukromí v soukromí online zabezpečit, měli byste veřejnou adresu IP vždy maskovat soukromou adresou IP poskytovanou poskytovatelem služeb VPN. Proč byste to měli dělat? Zde je 7 rizik ochrany soukromí při používání veřejné IP adresy při vaší procházení:

1. Bezohlední třetí strany mohou snadno zmapovat vaši polohu

Stejně jako vaše domovská adresa, pokud vystavíte svou veřejnou IP adresu, v podstatě odhalíte svou fyzickou polohu. Ačkoli to nemusí být přesné, bezohlední třetí strany mohou kombinovat informace z vašeho internetového protokolu s dalšími informacemi, jako jsou GPS pohyby a historie prohlížení, aby určily vaši skutečnou polohu. Se statickou IP adresou to lze snadno provést, protože vaše IP se nezmění.

2. Hackeři mohou získat důležité informace, které se vás týkají

Hackeři nebo kybernetičtí útočníci nejen mapují vaši polohu, ale mohou odhalit spoustu důležitých informací o vás pouhým poznáním adresy internetového protokolu. Samozřejmě, pokud bude použit výhradně jako zdroj informací, nemusí být schopen odhalit nic jiného než vaši zemi, poskytovatele internetových služeb a další základní informace. Kompetentní hackeři však mají mnoho nástrojů, které zkombinují informace o sledování IP s dalšími informacemi o sledování, aby zjistily spoustu důležitých informací o vás, včetně vaší osobnosti..

3. Jste vystaveni různým vládním a ISP omezením

Při používání veřejné IP adresy mějte na paměti, že se vystavujete různým vládním a ISP omezením. Bez šifrování síťového připojení může vláda velmi snadno prozkoumat a sledovat vaši online aktivitu. Je to proto, že váš poskytovatel internetových služeb bude tím, kdo má kontrolu nad vaším přístupem na internet, a proto, protože vláda může nařídit poskytovateli internetových služeb, aby dodržoval jejich předpisy, udělá přesně to, co od nich vláda požaduje, včetně omezení vašeho přístupu k internetu a riskujete vaše soukromí online.

4. Může být porušen váš síťový systém

Když odhalíte svou veřejnou adresu internetového protokolu, je to, jako byste procházeli internet beze střev, bez jakékoli ochrany. Nebudete mít žádnou ochranu před kybernetickými útoky a nebudete schopni chránit své zařízení v případě, že se během cesty setkáte se škodlivými weby. Pokud k tomu dojde, váš poskytovatel internetových služeb vás nemůže chránit. Z tohoto důvodu je šifrování síťového připojení pomocí VPN velmi důležité, aby bylo zajištěno zabezpečení vašeho soukromí a zabezpečení online.

5. Váš přenos dat může být sledován bezohlednými třetími stranami

Dalším problémem je přenos dat mezi zařízeními přes internet. Ať už přenášíte datové zařízení do zařízení nebo z místního zařízení do cloudového úložiště, nebudete moci chránit přenos dat, pokud používáte veřejnou IP adresu. Některé bezohledné třetí strany mohou znovu najít způsob, jak najít umístění v síti, narušit váš systém a zabránit procesu přenosu dat. Jinými slovy není bezpečné přenášet důležité soubory přes internet, když používáte veřejnou adresu internetového protokolu.

6. Vaše aktivita procházení může být monitorována

Ve výchozím nastavení bude váš poskytovatel internetových služeb protokolovat vaši online aktivitu, pokud používáte internetovou síť. Protože poskytovatel internetových služeb zaznamenává vaši online aktivitu, může vláda od těchto poskytovatelů kdykoli požádat o tyto informace. To znamená, že vaše vláda bude i nadále sledovat vaši vládu i ISP. To zahrnuje weby, které navštěvujete, videa, která sledujete, to, co kupujete online, nebo dokonce vaše online konverzace. Díky tomu je šifrování vašeho připojení velmi důležité.

7. Jste sami sebe jako cíl pro počítačové útoky

Když procházíte internet bez jakékoli ochrany vašeho připojení, což znamená, že používáte IP adresu, kterou vám poskytl váš poskytovatel internetových služeb, je to stejné, jako když dáte lidem vědět své primární telefonní číslo nebo e-mailovou adresu pokaždé, když se s nimi setkáte. . Samozřejmě je dobré to udělat, pokud se setkáte se svými přáteli nebo lidmi, kterým můžete věřit, ale internet nemůže být zcela důvěryhodný. Existují tisíce škodlivých webových stránek, a pokud vystavíte svou veřejnou IP adresu každému webovému serveru, který navštěvujete, stavíte se jako cíl kybernetických útoků.