5 způsobů použití soukromého připojení na vaší chytré televizi

Mít inteligentní televizi je jedna věc, která vám usnadňuje dělat na televizoru různé věci, jako to děláte na smartphonu nebo tabletu. Připojením chytré televize k internetu můžete hrát hry, sledovat filmy, poslouchat hudbu, procházet web a provádět mnoho dalších online aktivit. Protože tento typ televizoru má schopnost podobnou smartphonům a tabletům, můžete také pomocí chytré televize obejít různá internetová omezení pomocí soukromého připojení.


Pokud jste tak ještě neučinili, musíte pochopit, že je možné používat VPN ve vaší chytré televizi a užívat si svobody na internetu bez odhalení své skutečné identity. Není však mnoho návodů, jak nastavit nebo používat soukromé připojení na inteligentních televizích, protože stále existuje několik lidí, kteří tento typ televize skutečně používají nebo používají, zejména v rozvojových zemích.. Zde je 5 způsobů použití soukromého připojení na vaší chytré televizi:

1. Nainstalujte VPN přímo z App Store

Dobrá věc na chytrých televizích je, že některé z nich jsou ve skutečnosti založeny na Androidu, což je jedna z nejpopulárnějších mobilních platforem. Můžete tak přistupovat k obchodu s aplikacemi ze své chytré televize, jako to děláte se svým smartphonem. Prvním krokem pro připojení k soukromému připojení v televizi je tedy instalace aplikace VPN přímo z obchodu s aplikacemi. Stačí přejít do obchodu s aplikacemi a najít aplikaci VPN, kterou chcete nainstalovat. Pro nejlepší zabezpečení, soukromí a výkon byste měli používat seriózní službu VPN, která poskytuje nejlepší ochranu soukromí a zabezpečení vašeho připojení. Po jeho instalaci postupujte podle pokynů a připojte se k soukromé síti.

2. Nainstalujte VPN do směrovače

V případě, že inteligentní televize nemá nainstalován žádný obchod s aplikacemi nebo pokud pro něj není možné přidat další aplikace, můžete jednoduše nainstalovat VPN do routeru. Pomocí routeru, který je podporován poskytovatelem služeb VPN, můžete jednoduše podle pokynů použít soukromé připojení k routeru. Abyste to mohli udělat, musíte samozřejmě splnit dvě nezbytné podmínky. První podmínkou je, že vaše VPN služba musí umožňovat instalaci routeru. Druhou podmínkou je, že model routeru musí být podporován službou VPN. Tímto způsobem budete moci připojit televizi ke směrovači a okamžitě si vychutnat soukromé připojení.

3. Použijte směrovač s nainstalovanou sítí VPN

Existují společnosti zabývající se VPN, které prodávají VPN router v krabici, což znamená, že v podstatě prodávají routerové zařízení s předem nainstalovanou službou VPN. Je to skvělý způsob, jak jej používat s chytrou televizí. Box routeru VPN vám umožní vytvořit soukromé připojení typu plug-and-play pro všechna vaše zařízení a navíc jej nemusíte nastavovat. Neexistuje žádný software ke stažení. Jednoduše jej zapnete a připojíte televizor k zařízení a automaticky bude mít soukromou síť. Výhodou této metody je, že při nákupu routeru budete moci získat alespoň rok předplacení dobré služby VPN..

4. Sdílejte své soukromé připojení k notebooku se svou chytrou TV

Pokud vám služba VPN neumožňuje nainstalovat do vašeho routeru aplikaci soukromého připojení, existuje další způsob, jak připojit soukromou síť k televizoru. Je to nejprve vytvořením soukromého připojení na vašem notebooku nebo stolním zařízení s alespoň operačním systémem Windows nebo Mac a poté pomocí programu sdílení hotspotu ke sdílení vašeho soukromého připojení k televizoru. To by mohl být trochu únavný krok, ale jakmile bude zaveden, stačí připojit televizor k notebooku a bude dobré jít.

5. Použijte metodu inteligentního DNS

Inteligentní DNS lze stále považovat za soukromé připojení jednoduše proto, že vám pomůže obejít internetová omezení pomocí jiného serveru. Inteligentní server DNS vám sice neposkytuje mnoho funkcí ochrany soukromí, ale pomůže vám obejít jakoukoli ochranu regionu a umožní vám přístup k webům nebo aplikacím, které jsou tímto omezením blokovány. Nastavení je také snadné, protože stačí změnit svou adresu DNS v nabídce Nastavení vaší chytré televize a budete moci používat připojení stejně jako soukromé připojení, protože můžete přistupovat k různým zahraničním aplikacím a online službám pomocí inteligentní adresa DNS.

To jsou způsoby, jak na svém chytrém televizoru použít soukromé připojení. Pokud stále máte doma „hloupou“ televizi a chcete, aby vám bylo možné streamovat Netflix nebo Hulu přímo z vašeho televizoru, můžete k tomu jednoduše použít TV Android nebo Apple TV. Z vašeho „hloupého“ televizoru se stane inteligentní televizor a tyto tipy můžete také využít.