5 Výhody použití statické adresy IP v připojení VPN

V síťovém připojení můžete použít dva typy IP adres. První je statická IP a druhá dynamická IP. Totéž platí, pokud používáte připojení VPN. Nabízí statickou i dynamickou IP. Statická IP je IP adresa, která je vám neustále přiřazována, a stejnou IP adresu používáte bez ohledu na to, kolikrát obnovíte připojení. Na druhé straně je dynamická IP adresa IP, která se neustále mění při každém obnovení vašeho soukromého připojení.


Existují výhody a nevýhody statické i dynamické IP adresy. V soukromém připojení je však lepší použít statickou IP adresu, protože vám může poskytnout mnoho výhod, které vám dynamická nebo sdílená IP nemůže poskytnout. Existují některé služby VPN, které vám umožňují používat statickou IP adresu za dodatečnou cenu za měsíc nebo za rok. Zde je 5 výhod použití statické IP adresy v připojení VPN:

1. Nejsou zakázány různými online službami

Většina dynamických nebo sdílených IP adres, které se používají na různých serverech VPN, používají různé typy lidí. Někteří uživatelé těchto služeb VPN mohou používat své soukromé připojení k legitimním online činnostem, zatímco jiní je mohou používat pro nezákonné činnosti. Protože mnoho lidí používá stejnou IP současně, nevíte, kteří jej používají pro dobré a kteří ho používají špatně. Výsledkem je, že mnoho z těchto sdílených IP adres je na různých seznamech zakázáno různými online službami, což vám znemožňuje přístup k jejich obsahu. U statické adresy IP se tento problém nestane, protože jste jediný, kdo používá adresu IP.

2. Bude považována za legitimní IP adresu pro geo-omezené služby

Mnoho online služeb tam odmítne zpracovat vaše požadavky, pokud používáte IP adresu na černé listině, protože to může představovat hrozbu pro jejich online služby. Důvodem je to, že mnoho z těchto sdílených adres se používá ke spuštění útoků DDoS na tyto služby a také k odesílání různých typů hrozeb, které služby narušují. Proto se mnoho online služeb bude zabývat pouze uživateli, kteří mají statickou IP, protože je považují za legitimní a důvěryhodné. Statická adresa IP, kterou získáte, bude očištěna od špatné pověsti, protože vám ji svěří poskytovatel služeb VPN.

3. Přesně víte, jak se tato IP adresa používá

Když používáte statickou IP adresu, víte přesně, jak ji používáte, protože jste pro ni jediný uživatel, kterému je přiřazena. Pokud některé služby někdy dostávají na černou listinu, je to určitě proto, že je používáte pro špatné účely. Pomocí vyhrazené adresy IP můžete své soukromé připojení ovládat a spravovat ještě lépe, protože jej provozujete sami a sdílíte jej s žádnými dalšími. To je na rozdíl od použití sdílené IP adresy, na kterou nemáte kontrolu nad jeho používáním.

4. Může být použit k přemostění jakékoli cenzury nebo omezení

Existuje mnoho případů, kdy uživatelé nemohou ve své zemi obejít určitou cenzuru, i když k přístupu k cenzurovaným webům používají soukromé připojení. Obvykle je to proto, že jejich IP adresa byla ze služby zakázána, což jim brání v přístupu k obsahu tam. Bez ohledu na to, pokud používáte soukromé připojení, nebudete mít přístup k omezenému nebo cenzurovanému obsahu, pokud je vaše soukromá IP adresa zakázána. Proto je výhodnější vyhrazená adresa IP, protože je čistá od jakéhokoli typu zákazu nebo černé listiny, což vám umožňuje přístup ke všem cenzurovaným nebo omezeným webům.

5. Můžete jej použít pro různé bezpečné online aktivity bez jakýchkoli rizik

Díky vyhrazené adrese IP budete mít trvalé připojení k vašemu připojení, což vám umožní provádět různé online aktivity, které vyžadují vyšší úroveň zabezpečení. Protože budete považováni za legitimního a důvěryhodného uživatele, který patří do vaší cílové země (v závislosti na umístění serveru, které si vyberete), nebudete mít žádný problém s přístupem k různým bezpečnostně náročným webům, jako jsou bankovní a nákupní weby používající tuto IP adresu. adresa. Nebudou zde žádná rizika, že vaše IP adresa bude blokována webovými stránkami nebo jakákoli jiná bezpečnostní rizika, která jsou obvykle spojena se sdílenou IP adresou.

To jsou výhody použití statické adresy IP v připojení VPN. I když to může vyžadovat další investici z vaší strany, použití statické IP adresy vám poskytne větší pohodlí, soukromí a zabezpečení při procházení Internetu pomocí vašeho soukromého připojení.