5 velkých známek špatné a škodlivé aplikace pro mobilní VPN

Miliony a miliony lidí dnes používají bezplatnou službu VPN pro svá mobilní zařízení, protože tyto bezplatné aplikace VPN jsou v obchodě s aplikacemi hojně dostupné. Nemyslete si však, že protože miliony lidí používají bezplatné aplikace, znamená to, že tyto aplikace jsou pro vás dobré. Nedávný výzkum zabezpečení zjistil, že velké procento těchto bezplatných mobilních VPN aplikací je nebezpečné používat, protože jsou vybaveny škodlivými zdrojovými kódy, které jsou navrženy tak, aby riskovaly data uživatele. Většina z těchto aplikací je navíc v obchodě s aplikacemi hodnocena vysoko, takže by někdo mohl být v pokušení vyzkoušet aplikaci a používat službu soukromého připojení bez sebemenších pochybností o její bezpečnosti.


Přestože velké procento těchto mobilních aplikací je škodlivých, stále existuje velké množství aplikací VPN, které lze použít pro lehké prohlížení na vašem mobilním zařízení. Jinými slovy, stále existuje značné množství aplikací, které lze poměrně bezpečně používat, i když se nedoporučuje používat tyto aplikace pro online transakce nebo pro jiné účely, které vyžadují vaše plné soukromí. Stále je však důležité určit špatné aplikace VPN, abyste se nestali obětí těchto chybných aplikací. Zde je 5 velkých příznaků špatné a škodlivé mobilní aplikace VPN:

1. Při skenování pomocí antivirového softwaru je součástí škodlivého kódování

Při instalaci těchto bezplatných aplikací VPN prostřednictvím oficiálního obchodu s aplikacemi si možná neuvědomujete, že tyto aplikace obsahují škodlivé zdrojové kódy, které jsou v něm zabudovány. Můžete si myslet, že to funguje správně po otevření, bez problémů. Neměli byste se však spoléhat na vzhled aplikací. Musíte jej prohledat pomocí vhodného antivirového softwaru, který podporuje skenování mobilních aplikací, abyste přesně věděli, zda jsou tyto aplikace dobré nebo špatné. Antivirový software může většinu času snadno detekovat špatné a škodlivé aplikace virtuální privátní sítě. Pokud zjistíte, že aplikace má škodlivé kódování, přestaňte ji používat a okamžitě ji odinstalujte.

2. Rychle vybíjí baterii vašeho mobilního telefonu

Používání aplikace VPN v mobilním zařízení by nemělo příliš ovlivnit vaši baterii, protože používá běžné připojení k internetu, které máte, a pouze šifruje připojení. Pokud tedy zjistíte, že aplikace příliš vybíjí baterii mobilního telefonu, zatímco běžně používáte internet, existuje velká šance, že mobilní aplikace je škodlivá. Mohlo by to poslat škodlivá data na servery třetích stran a vytvořit stálou komunikaci s těmito servery, které nakonec vyčerpají baterii vašeho mobilního zařízení rychle.

3. Vaše připojení k internetu je velmi pomalé

Dobrá mobilní VPN aplikace použije vaše běžné připojení k internetu, aniž by vůbec zpomalila rychlost vašeho připojení. Pokud se nepřipojujete z místa s nedostatkem bezdrátového signálu, měli byste být schopni se připojit k internetu pomocí VPN s normální rychlostí. U škodlivých mobilních aplikací virtuální privátní sítě však může být vaše běžné mobilní připojení zpomaleno z různých důvodů. Mezi tyto důvody patří neustálý přenos dat, který neautorizujete, pomalý výkon serveru, přetížení serveru atd.

4. Provádí větší přenos dat, který sníží vaši šířku pásma

Při používání špatné a škodlivé mobilní aplikace VPN byste se měli podívat na spotřebu dat vašeho mobilního zařízení. Pokud mobilní zařízení ukáže, že na vašem připojení používá více dat, znamená to, že připojení VPN může snížit vaši šířku pásma provedením většího přenosu dat. Obvykle se to stává často, protože škodlivé služby VPN budou i nadále přenášet data, i když jste nečinní. To představuje neoprávněný přenos dat a měli byste se vyhnout službě, která to provádí.

5. To narušuje vaše běžné telefonní operace

Viděli jste, že po instalaci této konkrétní aplikace VPN dochází k narušení vašich běžných telefonních operací? Můžete například zjistit, že je obtížnější zavolat někomu z vašeho seznamu kontaktů, nebo si můžete všimnout, že vaše aplikace SMS nefunguje správně. Pokud si také všimnete, že se někdo pokouší přihlásit ke svým účtům na sociálních sítích, je to velké znamení, že vaše mobilní aplikace VPN je nebezpečná. Důvěryhodná aplikace VPN nebude mít tento typ chování a bude vždy udržovat váš telefon v bezpečí, aniž by to narušovalo jeho běžný provoz.

To je 5 velkých znaků špatné a škodlivé mobilní aplikace VPN. Jakmile tuto aplikaci na svém mobilním zařízení objevíte, nezapomeňte ji okamžitě odinstalovat a restartovat zařízení. Také se ujistěte, že tyto typy aplikací do svého mobilního zařízení znovu nestahujete. Pro skutečnou ochranu online aktivity byste měli používat pouze seriózní a důvěryhodnou aplikaci VPN od známé společnosti VPN.