5 věcí, které musíte udělat po prvním nastavení sítě VPN

Pokud ještě nejste obeznámeni se službami VPN a právě jste objevili jejich přínosy pro ochranu a zabezpečení vaší online aktivity, bude pro vás docela obtížné nastavit připojení VPN poprvé, natož jej správně používat. Mnoho lidí, zejména těch, kteří nejsou technicky zdatní, se po instalaci softwaru VPN jen bude cítit zmatení a nemusí po instalaci vědět, co s ním dělat. Ani nevědí, co to dělá.


Pokud jste takoví, nevíte nic o VPN, což znamená, že musíte udělat několik metod krok za krokem, abyste se ujistili, že je můžete správně používat. Měli byste se také dozvědět více o VPN od poskytovatele služeb, který používáte, procházením jejich webových stránek a čtením jejich FAQ nebo obecných informací. Po prvním nastavení VPN musíte udělat 5 věcí:

1. Ujistěte se, že je vaše připojení k internetu aktivní

Berte prosím na vědomí, že VPN není stejná jako poskytovatel internetových služeb nebo internetových služeb. Někteří lidé mohou zaměňovat VPN s ISP kvůli podobným vlastnostem mezi nimi. Než začnete používat soukromé připojení, musíte zapnout připojení k internetu jako obvykle. Ujistěte se, že připojení je aktivní, a ujistěte se, že se můžete správně připojit k internetu. Je to proto, že si někteří lidé mohou myslet, že VPN nefunguje, zatímco realitou je, že zapomněli připojit svá zařízení k WiFi síti nebo k běžnému připojení k internetu.

2. Připojte se k VPN až po aktivaci internetového připojení

Jakmile jste si jisti, že jste připojeni k internetu, můžete spustit software VPN a připojit se k soukromé síti kliknutím na tlačítko „Připojit“. Po určitém procesu připojení se budete moci připojit k jednomu ze serverů, které jsou k dispozici pro soukromou síť. Podíváte-li se na vlajku, uvidíte, ke kterému serveru jste připojeni. Některá běžná umístění soukromých serverů zahrnují USA, Kanadu, Německo a Singapur. V závislosti na poskytovateli VPN můžete najít více umístění serveru, která můžete snadno použít podle vašich preferencí.

3. Vyberte server, který chcete použít

V softwaru VPN si obvykle budete moci vybrat mezi optimálním umístěním serveru nebo umístěním jednotlivého serveru. Pokud zvolíte možnost připojení k optimálnímu umístění serveru, software vybere server na základě vaší rychlosti připojení, abyste mohli získat nejlepší výkon z připojení VPN. Pokud však preferujete umístění serveru ručně, můžete v softwarovém rozhraní vždy přepínat mezi umístěními serveru. Nezapomeňte, že můžete přepínat mezi místy serveru, jak chcete. Než však budete pokračovat v relaci procházení, musíte se ujistit, že jste připojeni k požadovanému umístění serveru.

4. Procházet web pomocí připojení VPN a zkontrolovat vaši IP, pokud je to nutné

Jakmile se připojíte k připojení VPN pomocí softwaru VPN, měli byste být schopni bezpečně procházet. Chcete-li se však ujistit, že je vaše IP již maskovaná, měli byste zkontrolovat své IP umístění na internetu tím, že navštívíte web, který může zkontrolovat vaši IP adresu. Jakmile jste si jisti, že vaše IP adresa je již maskována na umístění VPN serveru, můžete začít procházet internet soukromě. Můžete navštívit webové stránky, které byly dříve blokovány vládou. Můžete také streamovat obsah, který je dříve k dispozici pouze v jiných regionech. Můžete také bezpečně provádět online bankovnictví a nakupovat, aniž byste se museli bát, že by vás vláda sledovala.

5. Nastavte další připojení VPN v jiných zařízeních

Pokud jste dostatečně zkušený v používání softwaru VPN pro stolní počítače, možná je na čase, abyste také nastavili další připojení VPN pro vaše další zařízení. Pokud například chcete nastavit virtuální soukromé připojení pro vaše mobilní zařízení, můžete si stáhnout mobilní VPN aplikaci z webu poskytovatele služeb a nainstalovat aplikaci do mobilních zařízení. Poté můžete do aplikace zadat své uživatelské jméno a heslo, abyste si mohli zabezpečit i mobilní datové připojení. VPN lze nastavit také ve směrovačích v závislosti na podpoře vašeho poskytovatele VPN. Pokud můžete nastavit směrovač VPN, můžete také připojit další zařízení k síti VPN, například herní konzole.

Toto je 5 věcí, které musíte udělat po prvním nastavení VPN. Další informace o soukromém připojení získáte na oficiálních webových stránkách poskytovatele VPN. Pokud máte nějaké problémy, které byste chtěli vyřešit, můžete kontaktovat zákaznický servis společnosti VPN, abyste mohli včas získat pomoc při řešení vašich problémů..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map