5 věcí, které musíte udělat a nedělat, když jste ve veřejné síti WiFi

S počtem veřejných WiFi sítí dostupných na více místech v jakékoli zemi se rychle stává oblíbenou metodou pro připojení mnoha lidí k internetu. Mnoho uživatelů internetu však stále nerozumí rizikům a rizikům používání bezplatné veřejné sítě WiFi. Většina lidí se chce jednoduše připojit k internetu, aby si mohli vychutnat větší šířku pásma z bezplatné sítě pro různé účely. Například existuje mnoho lidí, kteří používají veřejný internet ke stahování nebo streamování různých mediálních souborů, protože obvykle nabízí rychlejší připojení než běžné mobilní připojení.


Mnoho dalších lidí také používá veřejnou síť pro jiné účely, jako je například provádění finančních transakcí, online nakupování atd. Zde se stále více projevuje nebezpečí veřejné sítě. Protože mnoho dalších lidí používá tento internet zdarma k provádění finančních transakcí, které by se mělo provádět v šifrované síti, nevědomky vystavují své online zabezpečení a soukromí bezohledným třetím stranám. Chcete-li zabránit tomu, aby se během relace procházení stalo něco špatného, ​​musíte vědět, co dělat a co dělat, když používáte tento typ síťového připojení. Zde je 5 věcí, které musíte dělat a nedělat, když jste ve veřejné síti WiFi:

1. Zkontrolujte stav šifrování v síti

První věc, kterou musíte udělat před připojením k veřejné síti, je zkontrolovat stav šifrování sítě. Místo může někdy říkat pouze WiFi zdarma, ale obvykle není k dispozici žádné další vysvětlení o připojení. Musíte se tedy podívat na zařízení a zjistit dostupné WiFi připojení. Přejděte do bezplatné veřejné sítě a zjistěte, zda se potřebujete připojit k síti pomocí hesla nebo ne. Pokud k připojení nepotřebujete žádné heslo, znamená to, že připojení není šifrováno, což pro vás obecně není bezpečné. Pokud má heslo, znamená to, že připojení je šifrováno.

2. Vždy, když není připojení šifrováno, použijte VPN

Vždy se můžete připojit k veřejnému internetu, který je zašifrován heslem, jako byste se normálně připojili k domácí WiFi. Obecně je docela bezpečný, i když nemusí být bezpečnější než běžné WiFi připojení. V případě nešifrovaného připojení však musíte vědět, že toto připojení není obecně bezpečné. Je to proto, že se může kdokoli přihlásit do sítě a nemáte žádné soukromí ani zabezpečení, pokud se rozhodnete toto připojení použít. Pokud se tedy chcete připojit k nešifrované síti, musíte k zabezpečení zabezpečeného a soukromého připojení použít virtuální privátní síť v zařízení. Ujistěte se tedy, že aktivujete připojení VPN, když se připojujete k nešifrované síti.

3. Můžete provádět pravidelné procházení bez jakéhokoli soukromého připojení

Může být v pořádku, abyste nepoužívali VPN při připojení k veřejné síti WiFi, pokud je připojení chráněno heslem. Ale i když je chráněno heslem, doporučujeme vám provádět pouze běžné procházení, jako je odhlášení na YouTube pro streamování videí, stahování videa, poslech hudby atd. Dokud vaše procházení nezahrnuje žádný přenos vašich soukromých dat, mělo by to být v pořádku. Pokud však připojení není šifrováno, je doporučeno aktivovat připojení VPN bez ohledu na povahu vašich procházení.

4. Při provádění finančních transakcí je nutné používat VPN

I když je v pořádku, abyste veřejnou síť Wi-Fi využívali k běžným činnostem procházení, jako je například čtení některých blogů, streamování videí atd., Je nutné používat virtuální soukromou síť, pokud máte v úmyslu provádět některé finanční transakce pomocí veřejný internet. Tím je zajištěno, že vaše soukromé informace jsou zcela chráněny a zabezpečeny, a také to, že žádné třetí strany nemohou nahlédnout do vašeho přenosu dat. Síť VPN je způsob, jak zabezpečit a chránit vaše připojení.

5. Ihned po dokončení se odpojte od sítě

Po dokončení procházení je důležité zařízení okamžitě odpojit od sítě. Nechcete se nadále připojovat k veřejnému internetu, protože pokud tak učiníte, riskujete zabezpečení svého zařízení. Někdo může tiše přenášet škodlivé soubory do zařízení nebo infikovat zařízení viry. Až budete hotovi, měli byste se vrátit k běžnému mobilnímu datovému připojení a zařízení ručně odpojit od sítě WiFi.

To je 5 věcí, které musíte dělat a nedělat, když jste ve veřejné síti WiFi. Veřejný internet je pro hackery nejoblíbenějším místem, kde mohou ukrást data od uživatelů, a v mnoha případech mohou hackeři infikovat celou veřejnou síť malwarem. Kdokoli se tedy připojuje k síti, zařízení se automaticky nakazí a bude pod kontrolou hackera. Proto je nutné, abyste své zařízení chránili pomocí VPN, abyste při připojení zařízení pomocí veřejného internetu zůstali v bezpečí..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map