5 věcí, díky nimž je vaše připojení VPN zranitelné pro útoky hackerů

Hlavním účelem připojení VPN je zajistit vaše soukromí a zabezpečení online, abyste si mohli plně zabezpečit svoji online aktivitu, aniž byste se museli obávat žádných třetích stran, které by mohly sledovat vaše online chování. Soukromé připojení funguje tak, že šifruje vaše běžné internetové připojení a zcela skryje vaši skutečnou IP adresu před jakýmikoli třetími stranami, včetně vlády, vašeho poskytovatele internetových služeb, navštívených webových stránek a hackerů. Nicméně mezi možnými třetími stranami, které by mohly chtít sledovat vaši online aktivitu, jsou hackeři ti, kterým byste měli být opatrní.


Proč byste měli být opatrní ohledně hackerů? Je to proto, že zatímco vaše vláda nebo poskytovatel internetových služeb může monitorovat vaše pravidelné připojení k internetu, nebudou si vynucovat svůj způsob sledování vaší činnosti, pokud používáte soukromé připojení. V tuto chvíli se vás nebudou pokoušet sledovat, když používáte soukromé připojení, a ani se o to nepokusí. Na druhé straně jsou někteří hackeři poměrně perzistentní a mohou se pokusit proniknout do vašeho síťového připojení, i když používáte VPN. Proto musíte být vůči hackerům opatrnější, protože mají dovednosti a ochotu vykonávat svůj kybernetický trestný čin, jak uzná za vhodné. Zde je 5 věcí, díky kterým je připojení VPN zranitelné vůči útokům hackerů:

1. Slabý bezpečnostní protokol

Ne všechny bezpečnostní protokoly mají stejnou kvalitu šifrování a špatnou zprávou je, že mnoho služeb VPN tam stále používá slabý bezpečnostní protokol jako svůj primární ochranný systém. To může být pro uživatele škodlivé, protože již existuje několik případů, které dokazují, že použití slabého bezpečnostního protokolu může uživatele skutečně ohrozit. Pokud vaše VPN stále používá slabý bezpečnostní protokol, jako je PPTP, a neexistuje způsob, jak přepnout na jiný bezpečnostní protokol, pak bude vaše připojení šifrováno privátní sítí, přesto bude napadeno hackerskými útoky. Jakmile hackeři naleznou slabost ve vašem bezpečnostním protokolu, použijí jej jako vstupní bod k dalšímu proniknutí do vaší sítě.

2. Problémy se serverem

Problémy nejen se serverem jsou frustrující, ale mohou také způsobit velkou chybu zabezpečení vašeho systému. Pokud se připojíte k soukromému serveru a dotyčný server má problém, vaše připojení nemůže být tak soukromé, jak byste očekávali. Problémy se serverem se mohou pohybovat od pomalé rychlosti připojení, prostojů serveru, nemožnosti připojení k serveru atd. To automaticky přeruší vaše soukromé nebo zabezpečené připojení a vaše síťové připojení bude zranitelné vůči útokům hackerů.

3. Spolehlivost služby VPN

Poskytovatel služeb VPN, který nebere bezpečnost a soukromí uživatele vážně, bude obvykle ignorovat jakýkoli problém, se kterým se uživatelé setkávají. Navíc je tento typ služby obvykle nespolehlivý a nemůže uživatelům poskytnout zaručenou online ochranu a soukromí, které potřebují. Téměř všechny bezplatné služby VPN jsou podobné, zejména se službami, které můžete použít pro mobilní zařízení. Proto si musíte být vědomi bezpečnostních rizik, která tito nespolehliví poskytovatelé služeb VPN ukládají, protože to může přilákat pozornost hackerů, aby pronikli do vašeho systému..

4. Ochrana jedné vrstvy

Mnoho poskytovatelů služeb VPN stále používá ochranu jedné vrstvy k ochraně svých uživatelů online. Tato jednovrstvá ochrana funguje tak, že skryje skutečnou IP adresu uživatele a veřejně zobrazuje IP adresu soukromého serveru. Poskytovatel služeb VPN však neposkytuje žádné další vrstvy ochrany, což je velmi zranitelné vůči útokům hackerů jednoduše proto, že jakmile je odstraněna jediná vrstva ochrany, uživatelé odhalují svou skutečnou IP adresu hackerům a je to hackerům je velmi snadné proniknout do systému, jakmile tato ochrana jedné vrstvy zmizí. Proto je pro vás důležité zvolit si VPN, která nabízí více vrstev ochrany, což hackerům znemožňuje sledovat vaši skutečnou IP adresu.

5. Základní šifrovací systém

Problém s bezplatnými službami VPN tam je, že nabízejí pouze základní šifrovací systém, což je typ šifrování, který hackeři snadno rozbijí. Některé levné VPN služby používají stejný základní šifrovací systém jako jejich standardní bezpečnostní ochrana pro jejich uživatele, což může ohrozit jejich uživatele. Vždy je lepší vybrat službu VPN, která poskytuje alespoň 256bitové šifrování nebo vojenský šifrovací systém, aby byla zajištěna neprůchodnost vaší sítě. Hackeři nemohou proniknout do soukromého připojení, které obsahuje šifrovací systém vojenské úrovně.

Toto je 5 věcí, díky kterým je připojení VPN zranitelné vůči útokům hackerů. Je vaší zodpovědností udržovat vaše internetové připojení v bezpečí, abyste mohli chránit své důležité informace online. Za tímto účelem je lepší zkontrolovat svou VPN službu a zajistit, aby vám poskytovala dostatečný ochranný systém, který je odolný proti hackerům, abyste mohli používat jejich službu po dlouhou dobu v klidu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map