5 typů škodlivých hrozeb, které mohou být pro vaše soukromí online nebezpečné

Když prozkoumáte internet, navštívíte mnoho webů, které můžete najít a užíváte si svůj čas, nezapomeňte, že existuje spousta třetích stran, které se snaží shromažďovat vaše údaje o prohlížení. Vaše online aktivita je neustále sledována vládou a poskytovatelem internetových služeb a musíte pochopit, jak tomu zabránit. VPN může být skvělý způsob, jak zajistit, že budete mít nejlepší online zážitek bez jakéhokoli typu sledování a monitorování, jak to provádějí různé třetí strany..


Kromě toho musíte pochopit, že existuje mnoho možných hrozeb, s nimiž se můžete během online aktivity setkat. Tyto hrozby se obvykle snaží najít zranitelnost ve vašem systému, zejména vaše síťové připojení. Jakmile zjistí chybu zabezpečení ve vašem systému, pokusí se infiltrovat váš systém a způsobit různá poškození systému. Mohou být také velmi škodlivé pro vaše soukromí online a musíte si být vědomi, že mohou vstoupit do vašeho systému, když to nejméně očekáváte. Zde je 5 typů škodlivých hrozeb, které mohou být pro vaše online soukromí nebezpečné:

1. Webové stránky phishingu

Toto je jedna z nejčastějších hrozeb, se kterou se lidé při procházení internetu setkávají, a díky této hrozbě mnoho lidí ztrácí důležitá data, například uživatelské jméno a heslo ke svým online účtům. Phishingové weby používají bezohlední lidé, aby vás přiměli k domněnce, že navštěvujete legitimní web, zatímco ve skutečnosti navštěvujete falešný web. Vzhledem k tomu, že si myslíte, že web je legitimní, nebudete váhat s uvedením svého uživatelského jména a hesla do rámečku na webu. Poté bude majitel webu phishingu ukraden vaše uživatelské jméno a heslo místo toho, aby bylo přihlášeno do vašeho účtu.

2. Automatické stahování malwaru

Někdy, když navštívíte temné webové stránky, jako jsou webové stránky nabízející nelegální filmy nebo stahování softwaru, získáte v prohlížeči některá vyskakovací okna a prohlížeč najednou automaticky stahuje podezřelý soubor. Protože si můžete myslet, že to je soubor, který hledáte, můžete kliknout na stažený soubor a později zjistit, že váš systém je bombardován malwarem a viry po instalaci podezřelého souboru. Toto je také běžná hrozba, kterou najdete online, a důsledkem toho, že jste se stali obětí této hrozby, je to, že během několika minut můžete ztratit důležitá data, která jste uložili do svého počítače..

3. Monitorování sítě

Když se pokoušíte připojit k internetu pomocí bezplatného Wi-Fi hotspotu, abyste ušetřili určitou šířku pásma od vašeho internetového poskytovatele, mohou někteří hackeři nainstalovat typ nástroje pro monitorování sítě, který monitoruje vaši procházení. To je možné, protože nechráněný nebo bezplatný hotspot Wi-Fi nemá nainstalováno žádné dobré zabezpečení. Lidé jej jednoduše používají zdarma jako způsob, jak uběhnout čas, a aniž by si to uvědomili, mohli by ztratit svá soukromá data kvůli tomu, že někteří hackeři sledují jejich prohlížení. To znamená, že mohou sledovat webové stránky, které navštěvujete, hesla, která zadáváte atd.

4. Škodlivá reklama

Škodlivá reklama není jen běžná reklama, kterou můžete najít na internetu, protože tento typ reklamy nelze ovládat. To znamená, že jakmile nainstalujete škodlivý reklamní software z různých zdrojů, bude se reklama na obrazovce stále objevovat bez ohledu na to, zda chcete nebo ne. Tuto akci nelze vypnout a někdy ji nelze vypnout, i když odinstalujete software. Tato škodlivá reklama nejenže zobrazuje nežádoucí reklamy, ale také shromažďuje vaše soukromá data a odešle je na jejich vlastní servery, což pro vás představuje velké riziko soukromí.

5. Spyware keyloggeru

Spyware Keylogger je typ škodlivého ohrožení, který je navržen tak, aby prozkoumal vaši počítačovou aktivitu. Nejde jen o vaši online aktivitu, ale o vaši celkovou výpočetní aktivitu. Protokoluje používanou klávesnici a monitoruje, co píšete na počítači. Lze jej nainstalovat různými způsoby, například stažením nelegálního softwaru, kliknutím na škodlivé odkazy atd. Po instalaci bude vše, co do zařízení zadáte, zaznamenáno a odesláno hackerům, kteří vytvořili spyware. Budou vědět, jaká hesla zadáváte, weby, které navštěvujete, komunikaci, kterou děláte, a mnoho dalších osobních informací, které jsou odhaleny právě z vaší běžné počítačové činnosti.

To jsou typy škodlivých hrozeb, které mohou být pro vaše online soukromí nebezpečné. Jakmile pochopíte nebezpečí těchto online hrozeb, musíte se před nimi chránit co nejdříve. VPN je jedním z nejlepších nástrojů zabezpečení a ochrany osobních údajů, které můžete použít, což pomůže chránit vaše soukromí a zabezpečení online.