5 tipů, jak používat připojení VPN jako cestovatel v Číně

Cestování do Číny může pro některé lidi znít docela znepokojivě. Důvodem je, že se objevily zprávy, že čínská vláda neumožňuje lidem používat virtuální soukromou síť v Číně. Co s tím souvisí? Pokud jsou zprávy pravdivé, možná nebudete moci používat žádné z vašich oblíbených webových stránek, když jste v Číně, což znamená, že vaše cestování může být nudné. Protože v této zemi neexistují žádné běžné platformy sociálních médií, nemůžete nahrát své fotografie ani videa, dokud jste tam. Ale je to pravda?


Pravda je, že je to částečně pravda. Ano, čínská vláda by mohla zakázat většinu virtuálních privátních síťových služeb v Číně, ale pouze pro ty, kteří ji prodávají. Použití VPN je stále možné pro jednotlivé čínské občany a pro podniky, které chtějí používat jakoukoli službu VPN, musí nejprve zaregistrovat vládu. To platí zejména pro cestovatele, protože vláda obvykle na cestující zákaz VPN nepoužije, což znamená, že připojení VPN můžete vždy používat, když jste v této zemi. Stále však musíte něco vědět. Zde je 5 tipů, jak používat připojení VPN jako cestovatele v Číně:

1. Používejte pouze VPN, kterou lze v Číně použít

Vzhledem k tomu, že v Číně je používání VPN obecně zakázáno, existuje mnoho proxy služeb, které jsou založeny v Číně a jsou ovlivněny nebo uzavřeny vládou. Čínská vláda také neumožňuje Apple ani Google zobrazovat aplikace VPN ve svém obchodě s aplikacemi, což ztěžuje stahování a instalaci aplikace VPN, když jste v Číně. Používání virtuálních privátních síťových služeb, které jsou založeny v jiných zemích než v Číně, je však stále možné, ale i tak je čínská vláda jakýmsi omezením jejich používání v dané zemi. Je proto důležité, abyste používali pouze VPN, která je zaručena pro práci v této zemi. Proveďte nějaký průzkum a vyberte si prémiovou VPN, která vám řekne, že ji lze použít k obejití čínské brány firewall.

2. Nainstalujte si VPN před odjezdem do Číny

Instalace virtuálního privátního síťového softwaru nebo aplikace by měla být provedena, když jste stále ve své domovské zemi, nebo než jste skutečně přistáli v Číně. Je to proto, že bude obtížné stahovat a instalovat aplikace nebo software VPN ze země. Je tedy důležité mít před spuštěním nainstalovanou virtuální privátní síť. Ujistěte se, že programy správně fungují v každém z vašich zařízení, a ujistěte se, že vaše předplatné je během vašeho cestování v Číně stále aktivní. Opět platí, že pokud vaše předplatné během vašeho cestování není aktivní a do té doby musíte předplatné obnovit, bylo by to docela obtížné, pokud neaktivujete možnost automatické obnovy..

3. Velký firewall je neustále vylepšován

Pamatujte, že čínská vláda chrání své „internetové země“ pomocí brány firewall zvané Velký firewall. Běžní čínští občané mají přístup pouze k webům, které jsou v dané zemi schváleny, a obecně nemají přístup k webům, které jsou mimo tento firewall. Bohužel, většina webů VPN a proxy služeb je klasifikována jako weby, které jsou blokovány bránou firewall, a seznam blokovaných webů se neustále zvyšuje, protože Velký firewall se neustále zlepšuje. To znamená, že stále více proxy serverů je blokováno a jejich velké množství bude omezeno. Vyberte si pečlivě svou službu VPN.

4. Vyberte server s nejlepším výkonem

Pokud jste v Číně a můžete se připojit k internetu pomocí služby VPN, vyberte server s nejlepším výkonem. Pokud má vaše virtuální privátní síť funkci, která umožňuje automaticky zvolit server s nejlepším výkonem, nezapomeňte tuto možnost zapnout. Důvodem je to, že mnoho služeb VPN, které v Číně stále pracují, se může zpomalovat poskytovatelem internetových služeb, aby se vaše připojení omezilo na „vnější svět“. Pokud je to možné, vždy se doporučuje používat server USA, protože vám poskytne nejlepší zkušenosti s přístupem k různým blokovaným webům.

5. Vyberte VPN, která neumožňuje zkrácení nebo zpomalení ISP

Dalším tipem při výběru nejlepší proxy služby, když cestujete po Číně, je to, že byste měli zvolit službu VPN, která nepovoluje žádný druh omezení nebo zpomalení poskytovatele internetových služeb. Pokud zvolíte tento typ VPN, budete si moci vychutnat soukromé připojení v plné rychlosti. Mějte však na paměti, že počet služeb VPN, které tuto funkci nabízejí, je stále malý. Před příjezdem do cíle se proto ujistěte, že jste se dozvěděli o funkcích vybrané služby VPN.

Toto je 5 tipů, jak využít připojení VPN jako cestovatele v Číně. Cestování v Číně může být hodně zábavné, protože v zemi je spousta fantastických míst. Ať už se chystáte do této země studovat, pracovat nebo si prostě užít dovolenou na dovolené, vždy je nutné použít připojení VPN, abyste mohli sdílet své zkušenosti v této zemi se svými přáteli doma.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map