5 tipů, jak nechat router zmizet z radaru hackera

Když se připojujete k internetu přes router, který máte doma, uvědomte si, že router může být bránou pro hackery k infiltraci vašeho systému. Pravděpodobně je spojeno s několika zařízeními, která vlastníte, jako jsou stolní počítače, notebooky, chytré telefony, tablety, chytré televizory atd. Pokud tedy hacker úspěšně infiltruje váš síťový systém prostřednictvím routeru, může převzít kontrolu nad vašimi zařízeními libovolným způsobem. Pokud je vaše síťové připojení dokonce slabé, může být pro hackery vstupním bodem hackování celé sítě zařízení.


Z tohoto důvodu je důležité, abyste udržovali síťové připojení pod radarem. Pokud můžete skrýt váš router před hackery, nebude žádná brána, do které by hackeři mohli vstoupit do vašeho systému bez vašeho svolení. Jinými slovy, budete moci chránit svá zařízení před jakýmkoli možným útokem hackerů. Je také skvělé pro vaše soukromí a bezpečnost online. Zde je 5 tipů, jak router zmizet z radaru hackera:

1. Aktivujte režim utajení

Většina směrovačů je v současné době vybavena funkcí brány firewall v rámci firmwaru as touto funkcí přichází také možnost aktivovat tajný režim. Tento tajný režim umožní, aby vaše síťové zařízení bylo viděno pouze vy, což znamená, že vaše síťové připojení nikdo neuvidí ani se k němu nebude pokoušet připojit. Mezitím bude systém brány firewall chránit síťové zařízení před jakýmkoli pokusem o hackování provedeným z jakéhokoli vzdáleného místa. Pokud jste tak ještě neučinili, měli byste ve směrovači aktivovat tajný režim, abyste mohli skrýt síťové připojení před hackery. Je to nejjednodušší způsob, jak vaši síť zmizet z radaru.

2. Zabezpečte vaši bezdrátovou síť pomocí silného hesla

Mnoho lidí, zejména těch, kteří o internetovém zabezpečení vědí velmi málo, se nebude starat o nastavení hesla pro svůj router. Jednoduše používají svůj router bez jakéhokoli přizpůsobení. Výsledkem je mnoho síťových připojení, která nejsou šifrována, což znamená, že kdokoli může toto síťové připojení použít a ukrást vaši šířku pásma. Někteří uživatelé se neobtěžují měnit výchozí SSID a heslo pro své síťové zařízení, což také může přilákat některé hackery, aby pronikli do jejich sítě. Pokud chcete být zcela v bezpečí před hackery, ujistěte se, že vaše síťové zařízení je zabezpečeno silným heslem, a také byste měli změnit své SSID nebo název sítě namísto použití výchozího jména uvedeného výrobcem.

3. Nepovolujte funkci bezdrátového ovládání

Aby se zákazníkům přidalo pohodlí, výrobci obvykle umožňují svým zákazníkům nastavit nebo přizpůsobit své směrovače prostřednictvím bezdrátového řídicího centra. To znamená, že se uživatelé mohou jednoduše připojit k routeru bezdrátově a měnit nastavení podle svého uvážení. Tato funkce vám může poskytnout pohodlí při používání zařízení, ale může také poskytnout hackerům pohodlí při ovládání zařízení z dálky. Z tohoto důvodu se doporučuje zakázat funkci bezdrátového ovládání síťového zařízení. Tímto způsobem můžete změnit nastavení routeru, pouze pokud je router připojen k zařízení pomocí kabelu. Výrazně sníží hrozby útoků hackerů.

4. Použijte službu VPN, která podporuje váš směrovač

Dalším způsobem, jak zvýšit zabezpečení routeru a znemožnit hackerům proniknout do vaší routerové sítě, je instalace softwaru VPN, který váš router podporuje. Nyní ne všechny programy VPN umožňují šifrovat internetový provoz routeru. Z tohoto důvodu je důležité zvolit službu VPN, která umožňuje instalaci jejich softwaru VPN do síťového zařízení. Šifrováním bezdrátové sítě můžete učinit neviditelným v očích hackerů. Bude také chránit síť zařízení připojených k routeru, což je velmi výhodné.

5. Nainstalujte dobrý software brány firewall, který chrání váš systém před hackery

Pokud vaše síťové zařízení nemá žádnou vestavěnou funkci brány firewall, doporučujeme vám nainstalovat dobrý software brány firewall, který ochrání váš systém před možnými útoky hackerů. I když již máte aktivovaný firewall routeru, nebude to bolet, pokud do systému přidáte ochranu brány firewall. Tímto způsobem, pokud firewall vašeho routeru nefunguje, může se o problém postarat firewall vašeho systému. Většina specializovaných programů brány firewall také nabízí pokročilé funkce zabezpečení, které nejsou dostupné v bráně firewall brány. Díky tomu můžete zdvojnásobit svou bezpečnostní ochranu.

Toto je 5 tipů, jak vaše síťové zařízení zmizet z radaru hackera. Nejobvyklejším aktem hackování je hackování v síti, které se hackeři pokoušejí ukrást WiFi připojení z vaší sítě, jakož i ukrást vaše soukromá data, když jsou u toho. Čím menší má bezpečnostní ochrana takové síťové připojení, tím větší je šance hackerů na prasknutí sítě. Proto vždy buďte na stráži a chraňte svůj router před jakýmkoli pokusem o útok hackerů podle těchto tipů.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map