5 tipů, jak bezpečně stáhnout a nainstalovat software, aniž byste riskovali zabezpečení online

Pokud jde o zabezpečení a soukromí online, musíte pochopit, že většina hrozeb, které by mohly přinést jakékoli riziko nebezpečí pro vaše zařízení, obvykle pochází z vaší činnosti při procházení online. Ano, většina hrozeb, jako jsou viry a malware, které mohou infikovat váš systém, obvykle pochází z programů, které instalujete online. Z tohoto důvodu se doporučuje, abyste plně porozuměli programům, které se chystáte nainstalovat dříve, než vám způsobí potíže později. Většina škodlivých programů se také nainstaluje do vašeho systému bez vašeho vědomí a mohou pocházet z různých škodlivých webů online.


Chcete-li mít své soukromí a zabezpečení online pod kontrolou, musíte být ostražití ve všem, co děláte online. To zahrnuje vědomí odkazů, na které kliknete online, aplikací, které stahujete, webů, které navštěvujete, stavu zabezpečení každého navštíveného webu atd. Aniž byste si byli vědomi své vlastní online aktivity, mohli byste se bez vašeho vědomí setkat s některými hrozbami, které jsou pro vaše online soukromí nebezpečné, což může mít pro vás opravdu špatné důsledky.. Zde je 5 tipů, jak stáhnout a nainstalovat software, aniž byste riskovali zabezpečení online:

1. Software stahujte pouze z oficiálních webových stránek dodavatele / vydavatele

Existuje spousta webových stránek třetích stran, které vám poskytují instalátory softwaru. Tyto webové stránky fungují tak, že uvádějí veškerý software dostupný na každé platformě z více kategorií. Prostřednictvím různých zrcadel vám poskytnou odkaz ke stažení k instalátorům aplikací. Tyto webové stránky, i když je můžete použít jako zkratku k nalezení jakéhokoli programu, který potřebujete, se vám nedoporučují používat. Důvodem je to, že většina instalátorů byla vložena do různých typů reklam, které do vašeho systému instalují další programy, pokud nebudete postupovat pečlivě. Z tohoto důvodu se vždy doporučuje stáhnout software, který potřebujete, pouze z oficiálních webových stránek prodejce nebo vydavatele.

2. Vždy smažte veškerý software, který se stahuje do zařízení automaticky

K tomu často dochází, když navštívíte škodlivé weby na internetu. Tyto webové stránky obvykle odesílají škodlivé programy přímo do vašeho počítače v okamžiku, kdy je navštívíte. Uvidíte to na stránce stahování prohlížeče. Kdykoli navštívíte takové webové stránky, stáhne software automaticky bez vašeho svolení a program je téměř vždy nebezpečný typ. Tyto škodlivé weby můžete náhodou narazit, když kliknete na náhodné odkazy online, které vám také přinesou některé vyskakovací reklamy. V takovém případě vždy odstraňte aplikaci, která se do vašeho zařízení stahuje automaticky, aniž byste měli příležitost nainstalovat se do zařízení.

3. Nestahujte žádné typy prasklých nebo hackovaných programů

Možná budete potřebovat program, který vás stojí stovky dolarů, ale místo toho, abyste platili za cenu softwaru, můžete jej stáhnout nelegálně. Proto se pokusíte najít některé weby, které poskytují nelegální stahování softwaru spolu s crackem nebo hackem za účelem obcházení softwarové licence. Tady je ta věc. Nejprve se nazývá pirátství a je nezákonné. Za druhé, program, který obsahuje jakýkoli typ cracku nebo hacku, je téměř jistě škodlivý program. Při spuštění riskujete, že vaše zařízení instaluje škodlivé kódy do vašeho systému. Tyto kódy mohou být zase velmi nebezpečné pro vaše online zabezpečení a soukromí, protože to má tendenci narušovat váš systém a odesílat do něj škodlivé příkazy. Je tedy lepší, abyste se vyhnuli takovým typům softwaru.

4. Velmi pečlivě postupujte podle instalačních kroků

Když si stáhnete instalační program softwaru i z oficiálních webových stránek, neklikejte jednoduše na další, další a další. Musíte postupovat velmi pečlivě, protože špatný dodavatel softwaru může do svého instalačního programu vložit malware nebo adware. Pokud jen bezdůvodně kliknete na další, další a další, znamená to, že souhlasíte s instalací takového malwaru společně s programem. Při instalaci aplikace si proto uvědomte, co děláte. Nezapomeňte zaškrtnout všechny možnosti, které vám umožní nainstalovat další programy, které nepotřebujete ani nechcete.

5. Neinstalujte žádný další software, který je součástí instalace softwaru

Jakýkoli další program, který se nainstaluje spolu s instalací softwaru, může být pravděpodobně adware nebo jakýkoli jiný typ malwaru. Tyto další aplikace mohou zahrnovat doplňky, panely nástrojů nebo dokonce antivirový software. Pokud to není hlavní software, který instalujete, měli byste vypnout možnost instalace dalšího softwaru. Důvodem je skutečnost, že v mnoha případech dochází k ohrožení zabezpečení a soukromí uživatele kvůli instalaci těchto neznámých programů, které jsou součástí hlavního softwaru, který si stáhli do svého zařízení..

Toto je 5 tipů, jak stáhnout a nainstalovat software, aniž byste riskovali zabezpečení online. Vždy je lepší provést nějaký průzkum, než se rozhodnete používat určitý software, protože s největší pravděpodobností budou uživatelé navrhovat tento typ softwaru. Pokud nainstalujete neznámý software, riskujete své vlastní zabezpečení online a soukromí, pokud na to nebudete opatrní.