5 rozdílů mezi používáním VPN a používáním anonymního režimu nebo režimu soukromého prohlížení

Někteří lidé se domnívají, že nepotřebují žádnou virtuální privátní síť, pokud jde o to, aby si v relaci prohlížení zachovali soukromí. V každém prohlížeči je k dispozici funkce, která jim umožňuje skrýt svou aktivitu při prohlížení na svém počítači nebo mobilním zařízení. Tato funkce se nazývá anonymní nebo soukromé prohlížení. Při použití této funkce budete moci procházet soukromě, aniž byste ve svém prohlížeči nechali nějakou historii. Je to však dost pro zachování vašeho soukromí během prohlížení?


Odpověď vás možná překvapí. Pokud si myslíte, že používání režimu inkognito je stejné jako při použití VPN, a pokud si myslíte, že poskytuje dostatečné soukromí pro vaši procházení, pak se mýlíte. VPN nabízí mnohem více funkcí zabezpečení a soukromí při porovnání s anonymním režimem nebo soukromým prohlížením. Režim inkognito ve vašem prohlížeči nabízí ve skutečnosti pouze zlomek funkcí, které vám může soukromá síť nabídnout. Zde je 5 rozdílů mezi používáním VPN a používáním anonymního nebo soukromého režimu prohlížení:

1. Rozsah funkcí ochrany osobních údajů

Zatímco režim VPN i anonymní režim nabízí uživatelům funkce ochrany osobních údajů, rozsah funkcí ochrany osobních údajů je u každého z nich odlišný. Soukromá síť nabízí uživatelům funkce soukromí v každé relaci prohlížení, kterou mají. Když se připojí k virtuální soukromé síti, samotné připojení je šifrováno, takže žádná třetí strana nemůže sledovat jejich aktivitu procházení. To zahrnuje vládu, korporace, hackery a poskytovatele internetových služeb. Režim inkognito na druhé straně nabízí uživatelům soukromí pouze v případě, že používají režim soukromého prohlížení, a může skrývat pouze procházení uživatelů. Nešifruje připojení uživatele a vláda nebo poskytovatel internetových služeb může stále sledovat jejich aktivitu procházení.

2. Ochrana celého systému Vs. Ochrana osobních údajů pouze pro místní prohlížeč

S VPN mohou uživatelé využívat zabezpečení a soukromí v celém systému online aktivit, což znamená, že celé zařízení je šifrováno, nejen prohlížeč. Veškerý přenos dat, který uživatelé budou provádět pomocí svého zařízení, bude před třetími stranami zcela skrytý. To se liší od režimu soukromého prohlížení, který nabízí soukromí online pouze v tomto konkrétním prohlížeči a v dané relaci prohlížení. Většinou skryje pouze vaši historii prohlížení a nešifrujete žádný přenos dat, který provedete v režimu inkognito. Ochrana osobních údajů zde znamená, že historii procházení v režimu soukromého prohlížení nemůže získat kdokoli, kdo používá stejný prohlížeč na stejném zařízení jako vy.

3. Kdo může vidět vaše data

Připojení k soukromé síti vám umožňuje skrýt přenos dat, pokud aktivujete soukromé připojení během prohlížení. Vaše data tedy nikdo neuvidí, protože během přenosu budou šifrována. Vláda, poskytovatel internetových služeb nebo hackeři nemohou vidět, jaký druh dat přenášíte, jaké heslo zadáváte a jaké webové stránky navštěvujete. Na druhé straně režim inkognito skryje vaše data prohlížení pouze od kohokoliv, kdo používá stejný počítač jako vy. Nezakrývá vaše data před vládou nebo poskytovatelem internetových služeb. I když se hackeři pokusí narušit přenos dat, mohou to udělat, protože vaše připojení není šifrováno.

4. Hlavní funkce VPN Vs. Soukromé prohlížení

Hlavní funkcí VPN je poskytnout uživatelům úplnou svobodu internetu a zároveň si během jejich prohlížení zachovat zabezpečení a soukromí. Jinými slovy, s VPN můžete volně navštěvovat libovolné webové stránky, zatímco během prohlížení zůstanete v anonymitě, i když tyto webové stránky blokuje vláda vaší země. Režim soukromého prohlížení má naproti tomu hlavní funkci, která skrývá vaše data prohlížení v dané relaci prohlížení před lidmi, kteří používají stejné zařízení jako vaše, ale nelze jej použít k obcházení vládních omezení vašeho prohlížení. Pomocí režimu inkognito tedy nemůžete navštívit žádné blokované webové stránky.

5. Soukromé připojení Vs. Pravidelné připojení

Služba VPN bude chránit vaše soukromí a zabezpečení online na úrovni připojení, což znamená, že šifruje vaše běžné internetové připojení s jejich soukromými servery. Pomocí této funkce procházíte internet, jako byste přistupovali k webům z jiného umístění na základě používaného serveru. Kdykoli aktivujete toto soukromé připojení a jakákoli online aktivita, kterou na svém zařízení provádíte, bude zcela chráněna. Na druhou stranu režim inkognito použije vaše běžné připojení bez šifrování připojení, protože funkce ochrany osobních údajů se používá pouze na úrovni prohlížeče. Takže žádná online aktivita, kterou děláte mimo režim inkognito, není chráněna.

Některé efektivní a užitečné služby VPN

Přestože je k dispozici mnoho řešení pro ochranu soukromí a VPN to dělá správným způsobem skrýváním vašich procházení. Zkontrolovali jsme mnoho produktů na tomto webu, ale níže je několik, které jasně vystupují mezi davem.

ProduktProCeny odwebová stránkaPřečtěte si více

Nejcitlivější podpora2,99 $ / měsícNavštivte webPřečtěte si recenzi

Celkově nejlepší6,67 $ / měsícNavštivte webPřečtěte si recenzi

Pro nejlepší zabezpečení4,65 $ / měsícNavštivte webPřečtěte si recenzi

Pro nejvyšší soukromí8,95 € / měsícNavštivte webPřečtěte si recenzi

Nejlepší serverová síť2,88 $ / měsícNavštivte webPřečtěte si recenzi

Dobře, na závěr to je 5 rozdílů mezi používáním VPN a používáním anonymního nebo soukromého režimu prohlížení. Připojení k soukromé síti tedy nabízí ve srovnání s režimem soukromého prohlížení spoustu funkcí, a proto byste měli zvážit použití VPN, abyste zvýšili zabezpečení a soukromí své online aktivity. Pokud chcete úplnou svobodu internetu, pak je cesta přes soukromé připojení k síti.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map