5 Rizika ochrany soukromí při používání virtuálních kláves třetích stran

Virtuální klávesnice je klávesnice na obrazovce, kterou můžete použít jako náhradu nebo alternativu k fyzickým klávesnicím. Obvykle je k dispozici na mobilních zařízeních a většinou se používá pro chytré telefony a tablety. Virtuální klávesnice jsou k dispozici také pro stolní platformy, ale jsou používány jen zřídka, pokud uživatelé nemají nějaké problémy se zdravotním postižením. Ať už tedy používáte zařízení se systémem Android nebo iOS, uvědomte si virtuální klávesnici, kterou právě používáte.


Většinu času můžete použít výchozí virtuální klávesnici poskytovanou mobilním operačním systémem. Existuje však mnoho alternativ, které můžete najít v App Store nebo Play Store, které nahradí aktuální virtuální klávesnici, kterou používáte. Špatnou zprávou je, že jelikož tyto klávesnice obvykle zaznamenávají vaše zadané informace, aby poskytovaly lepší návrhy slov a další výhody, musíte si být vědomi, že to může být nebezpečné pro vaše soukromí. Zde je 5 rizik ochrany soukromí při používání virtuálních kláves třetích stran:

1. Může přijít se skrytým keyloggerem

Zatímco mnoho vývojářů třetích stran bude tvrdit, že nebudou ukládat data úhozů svých uživatelů, vyskytly se případy, kdy vývojáři třetích stran do svých aplikací pro klávesnice skutečně vložili keylogger. To může být pro vás nebezpečné jako uživatele, protože tuto virtuální klávesnici používáte pokaždé, když něco do zařízení zadáte. Vývojáři klávesnice třetích stran možná provádějí protokolování, protože pro vás chtějí zobrazit relevantní reklamu, ale neexistuje žádný důkaz, že vaše data budou pro tento účel použita. Proto je dobré držet se výchozí aplikace pro klávesnici, která je dodávána s vaším zařízením.

2. Vyžaduje úplný přístup k vašemu telefonnímu systému

Některé aplikace klávesnice, které nainstalujete do zařízení, mohou vyžadovat plný přístup k telefonnímu systému, což je zvláštní a absurdní. Proč by aplikace, jako je tato, například vyžadovala přístup k vaší kameře a mikrofonu? Před instalací tohoto typu aplikace na mobilní zařízení je třeba si toho uvědomit. Před instalací si přečtěte svolení, které od vás požadují, a zjistěte, zda to nebude mít vliv na vaše soukromí nebo ne..

3. Může z vašeho zařízení shromažďovat některá soukromá data

Protože některé virtuální klávesnice třetích stran požadují plné oprávnění pro váš telefonní systém, znamená to, že může mít plnou kontrolu nad vaším telefonem, když chce. To také znamená, že má přístup k jakýmkoli datům uloženým v telefonu, jako jsou SMS, e-mail, telefonní kontakt, fotografie a podobně. Pokud taková aplikace dokáže, znamená to, že může tiše shromažďovat soukromá data z vašeho zařízení, což je pro vaše online soukromí špatné. Jelikož jste touto aplikací udělili oprávnění k tomu, nemůžete jí zabránit v provádění této činnosti, i když v mobilním zařízení používáte připojení VPN. Jediným způsobem, jak to zastavit, je odinstalovat aplikaci.

4. Netěsnosti z aplikací třetích stran na klávesnice jsou běžné

Došlo k incidentům, kdy aplikace klávesnice přenášejí data uživatele na třetí strany. Aplikace shromažďovaly data od svých uživatelů a ukládaly je na jejich servery. Servery však neměly robustní bezpečnostní systém nezbytný pro požadavek dobrého ukládání dat, což má za následek hackování dat bezohlednými třetími stranami. Soukromá data od milionů uživatelů se přenášejí na třetí strany a miliony lidí jsou kvůli tomuto úniku ohroženy. Proto je velmi riskantní používat na svém mobilním zařízení aplikaci virtuální klávesnice od jiného výrobce.

5. Vývojář klávesnice nemusí mít zabezpečený server pro ukládání uživatelských dat

Před instalací jakékoli alternativní klávesnice aplikace pro vaše zařízení si přečtěte zásady ochrany osobních údajů vývojáře aplikace. Jak budou shromažďovat vaše data? Jaké typy údajů se shromažďují? Kde jsou uloženy? V některých případech vývojář klávesnice nemá infrastrukturu nezbytnou pro bezpečné ukládání dat uživatele. Používají levný sdílený server, který lze snadno hacknout, protože má nízkou úroveň zabezpečení. Bez ohledu na to je vždy lepší, abyste tomu zabránili pomocí oficiální virtuální klávesnice poskytované vaší mobilní platformou..

To jsou rizika spojená s používáním virtuálních kláves třetích stran. To, co píšete, mohou být sledovány těmito aplikacemi třetích stran, pokud si nejste opatrní. To zahrnuje vaše uživatelské jméno a heslo a také zprávy, které píšete svým přátelům. Bude tedy na vás, abyste si byli vždy vědomi rizik spojených s používáním virtuálních kláves třetích stran.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map