5 pravidel používání VPN pro torrenty v zemích, které zakazují používání BitTorrentu

BitTorrent je technologie, která vám umožňuje sdílet soubory na bázi peer-to-peer přes internet, což znamená, že získané soubory budou přeneseny přímo ze zařízení uživatele. Nikdo tyto soubory hostuje na dedikovaném serveru, ale budete moci tyto soubory získat přímo vyžádáním uživatelů, kteří mají soubory uložené na jejich zařízeních. Tito uživatelé se nazývají secí stroje.


Samotná technologie BitTorrentu není nezákonná, ale často se používá k nelegálnímu sdílení materiálů chráněných autorskými právy, což je hlavní příčina problému. Vzhledem k tomu, že se ke sdílení různých materiálů, které jsou svou povahou nezákonné, používá torrenting nebo technologie BitTorrent, mnoho zemí zakázalo používání torrentů nebo technologie BitTorrent svým občanům. Tím se zabrání pirátství a nelegálnímu stahování. V důsledku toho nebudete mít přístup k žádným torrentovým webům, pokud žijete v jedné z těchto zemí.

Toto omezení však můžete vždy obejít pomocí VPN. Zde je 5 pravidel používání VPN pro torrent v zemích, které zakazují používání BitTorrentu:

1. Naučte se, zda vás torrent může dostat do problémů se zákony

Většina zemí na světě, i když neumožňují torrentování, půjde jen tak daleko, že blokuje jejich občany v přístupu k torrentovacím webům. Prakticky se nestarají o to, zda jejich občané mohou blokovat své blokování, a tak v zásadě použití VPN v takových zemích vám nedá žádný problém..

V některých zvláštních zemích však neumožňují torrenting a budou vymáhat zákony vůči svým občanům, pokud se jim podaří obejít vládní blokování. Pokud žijete v tomto typu zemí, může být používání torrentů velmi nebezpečné a problematické. Doporučuje se zajistit, aby vás vaše země perzekuovala pouze za použití BitTorrentu a přístup k torrentovým webům..

2. Používejte pouze VPN, která má specializované servery pro torrenty

Jakmile jste si jisti, že můžete VPN používat bezpečně, aniž byste museli čelit hrozbám ze strany vlády nebo úřadů, je na čase najít službu VPN, která tuto úlohu dokáže správně. Většina služeb VPN vám umožní provádět některé torrentování. Dokonce i bezplatné služby VPN vám umožní přístup k torrentovým webům a stahování a nahrávání souborů z těchto webů pomocí BitTorrentu.

Poskytne vám však nejlepší zkušenosti s používáním virtuálního soukromého připojení, které nabízí specializované servery pro torrenty. Obvykle jsou tyto servery optimalizovány pro torrenty, aby poskytovaly nejstabilnější a nejrychlejší rychlost stahování a nahrávání torrentů. Trik spočívá v tom, že musíte nejprve přepnout na server torrentu, než budete moci používat klienta BitTorrent k provádění některých činností sdílení souborů.

3. Mírně používejte technologii BitTorrent

Opět platí, že v některých zemích je torrenting nezákonný, jsou data, která jsou v něm sdílena. Pokud používáte torrenty pro legitimní sdílení souborů, jako je sdílení legitimního softwaru (většinou software s otevřeným zdrojovým kódem), knihy ve veřejné doméně, bezplatná hudba (nezávislá hudba), filmy zdarma a vše, co neporušuje autorská práva žádné společnosti nebo osoby, pak můžete zcela zdarma používat BitTorrent tak, jak chcete. Přestože se rozhodnete stahovat materiály chráněné autorskými právy pomocí torrentů, je to stále vaše volba a vaše vlastní odpovědnost.

Musíte se ujistit, že technologii BitTorrent používáte rozumně. Mějte na paměti zákony ve vaší zemi a jak obecně lidé ve vaší komunitě používají tuto technologii. Většinou se vyhněte použití pro nelegální sdílení souborů, pokud víte, že úřady budou vymáhat zákony a pronásledovat vás hned.

4. Ujistěte se, že šifrujete celý systém, nejen prohlížeč

Pokud používáte VPN pro torrenting, nepoužívejte systém VPN pouze ve vašem prohlížeči. Existují některé služby VPN, které poskytují rozšíření prohlížeče a umožňují vám aktivovat jejich soukromé připojení pouze v prohlížeči. Je však vždy výhodné, abyste šifrovali síť v celém systému.

Vždy je lepší nainstalovat software VPN do počítače, takže veškerý software používaný v počítači bude odesílat a přenášet data pouze prostřednictvím připojení VPN. To je výhodné pro zajištění maximální bezpečnosti a soukromí při používání stránek s torrentem a při normálním procházení Internetu.

5. Pravidelně kontrolujte únik IP

A konečně může dojít k úniku IP kdykoli, což může odhalit vaši identitu vládě nebo veřejnosti během činnosti torrentu. Musíte pravidelně kontrolovat únik IP, abyste zabránili jakékoli nechtěné změně IP ve vašem systému, což je změna ze soukromé IP adresy na veřejnou IP adresu.

Nezapomeňte, že únik IP může potenciálně únik vašich osobních údajů, takže musíte pravidelně kontrolovat únik IP. Nebo pokud má vaše služba VPN funkci přepínače kill, musíte ji zapnout. Toto je funkce, o které je známo, že zabraňuje možnému úniku IP ve vašem soukromém připojení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map