5 Nevýhody Opera VPN a proč byste měli místo toho používat dedikovanou VPN

Opera je jedním z běžných prohlížečů, které lidé používají pro stolní i mobilní zařízení. Důležitou věcí tohoto prohlížeče je, že má zabudovanou službu VPN, kterou mohou uživatelé používat zdarma bez jakéhokoli omezení. Při používání této služby VPN, která se nazývá Opera VPN, neexistují žádná omezení šířky pásma a uživatelé mohou snadno šifrovat svůj provoz, který prochází tímto prohlížečem, pouze zapnutím funkce VPN..


Při první instalaci Opery je tato funkce ve výchozím nastavení vypnutá. Službu VPN můžete začít používat až po jejím zapnutí z nastavení ochrany osobních údajů v prohlížeči. Znamení, že soukromé připojení je aktivní v Operě, je to, že uvidíte malé modré pole se slovem VPN napsaným v adresním řádku. Jakkoli to však může znít, služba VPN tohoto prohlížeče má různé nevýhody, a když ji porovnáte s vyhrazenými službami soukromého připojení, zjistíte, že je z hlediska kvality služeb nižší. Zde je 5 nevýhod Opera VPN a proč byste místo toho měli používat vyhrazenou VPN:

1. Je k dispozici pouze v prohlížeči

Přestože tento prohlížeč nabízí uživatelům bezplatnou soukromou síťovou službu, nelze ji používat stejně jako jakékoli jiné vyhrazené služby soukromého připojení. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že je k dispozici pouze v prohlížeči a pokud si chcete užít soukromé připojení, musíte k tomu použít operu Opera. Navíc je k dispozici pouze ve verzi Opera pro stolní počítače a nelze ji použít v aplikaci Opera Mobile. Můžete si však stáhnout aplikaci Opera VPN z obchodu s aplikacemi a vychutnat si stejnou soukromou službu, jakou je k dispozici v desktopovém prohlížeči Opera.

2. Často má nestabilní rychlost pro soukromé připojení

Ačkoli to neomezuje využití šířky pásma pro soukromé připojení jako u jiných bezplatných služeb VPN, rychlost je hlavně problém. Zatímco šířka pásma je neomezená, rychlost internetu vytvářená soukromým připojením není tak rychlá jako u jiných vyhrazených soukromých sítí. Rychlost je dobrá pro lehké prohlížení, ale pro přenos dat v náročných podmínkách se raději nespoléhejte na toto soukromé připojení. Je to pravděpodobně proto, že existují miliony uživatelů, kteří používají soukromé servery současně, a prostředky serveru jsou omezené, protože se jedná o bezplatnou službu..

3. Nenabízí své servery na základě umístění v zemi

Zatímco dříve byla Opera VPN uživatelům nabízena jako bezplatná služba VPN, díky níž si uživatelé mohou vybrat z různých umístění serveru podle jednotlivých zemí, tato služba se nyní změnila na velmi omezenou službu soukromého připojení. Důvodem je, že umístění serveru nejsou k dispozici podle země, ale podle kontinentu. Uživatelé si mohou vybrat mezi servery v Asii, Evropě a Americe pro své soukromé připojení. To znamená, že to není dobré pro obcházení obsahu uzamčeného regionu na internetu.

4. Není to dobré pro streamování videa nebo videa

Pokud používáte stolní prohlížeč Opera a aktivujete tuto bezplatnou síť VPN, neměli byste očekávat mnoho, pokud se pokusíte streamovat jakýkoli film nebo video ze svých oblíbených webů. Je to proto, že rychlost není pro streamování příliš dobrá. Je optimalizován pouze pro lehké prohlížení a vy jej samozřejmě nemůžete použít k streamování Netflixu ani jiných online streamovacích služeb, které jsou ve vaší zemi blokovány. Pokud to chcete udělat, je vždy lepší použít vyhrazenou síť VPN.

5. Stahování souborů je často přerušeno při používání soukromého připojení

Vzhledem k tomu, že tato služba soukromého připojení není optimalizována pro přenos dat s vysokou zátěží, je vždy lepší, abyste se zdrželi používání soukromého připojení ke stahování souborů přes internet, zejména velkých souborů. Důvodem je to, že při používání soukromého připojení je postup stahování často přerušen, zatímco pokud vypnete funkci VPN, stáhnete všechny soubory v pořádku. Tato chyba byla známa uživateli, ale zdá se, že ji vývojáři nevyřešili. Rychlost stahování je navíc velmi pomalá, což vám zlepší využití vyhrazené služby VPN.

To jsou nevýhody Opera VPN a proč byste místo toho měli používat vyhrazenou VPN. Využitím vyhrazené služby soukromého připojení získáte všechny výhody, které vám může služba VPN nabídnout, včetně rychlého stahování a odesílání, obcházení obsahu blokovaného v regionu, streamování videa nebo filmu, vylepšená ochrana soukromí, vyšší zabezpečení , anonymita a mnoho dalších.