5 kroků k zabránění úniku IPv6 v připojení VPN

IPv6 je nová technologie v internetovém protokolu, která uživatelům umožňuje získat více výhod oproti staré technologii IPv4. Jednou velkou nevýhodou této technologie je však to, že míra přijetí je velmi pomalá. V dnešní době bude pro většinu uživatelů trvat roky, než se přepne na IPv6 ze staré technologie IPv4. Existuje tedy stále mnoho online služeb, které využívají technologii IPv4 místo novějšího IPv6. Jako uživatel VPN by to však mohl být problém, pokud se rozhodnete použít novější internetový protokol.


Proč by měli mít uživatelé VPN problém? Důvodem je to, že pokud vaše zařízení používá internetový protokol verze 6 pro připojení k internetu, zatímco váš VPN software stále používá technologii internetového protokolu verze 4, můžete při soukromém připojení předat svou IP veřejnosti. Důvodem je rozdíl mezi internetovými protokoly, které používáte, a proto dojde ke konfliktům ve způsobu, jakým VPN chrání vaši IP adresu.. Zde je 5 kroků, jak zabránit úniku IPv6 v připojení VPN:

1. Ujistěte se, že je vše správně nakonfigurováno

Novým protokolem IPv6 je to, že aby fungoval dokonale, musíte vše nakonfigurovat stejným způsobem. To znamená, že musíte mít zařízení podporující tento nový protokol a nakonfigurovat svůj operační systém tak, aby používal tento novější protokol místo staršího. Pak je třeba zajistit, aby vaše konfigurace VPN byla nakonfigurována také pro používání internetového protokolu verze 6. Jakmile je vše nakonfigurováno stejným způsobem, měli byste být schopni zabránit úniku při používání tohoto nového protokolu.

I když v konfiguraci existuje pouze jeden nesoulad, připojení VPN může používat výchozí protokol IPv4 a způsobuje úniky pro novější technologii IP. Takže pozor.

2. Pokud si nejste jisti, použijte starou konfiguraci IPv4

Pokud se místo toho budete držet staršího protokolu IPv4, nebudete muset mít problém s protokolem IPv6. To platí zejména v případě, že nevíte, jak nakonfigurovat zařízení a VPN tak, aby fungovaly synchronně pomocí novějšího protokolu. Používání staršího protokolu je stále dobré, a většina uživatelů tam stále používá starou konfiguraci IPv4..

Abychom vás později ušetřili před rizikovým únikem IPv6, stačí použít starší protokol, dokud nebudete moci vše správně nakonfigurovat..

3. Udržujte vše aktuální

Vzhledem k tomu, že IPv6 používá nejnovější bezpečnostní systém a nejnovější technologie v systému internetových protokolů, musíte před použitím tohoto protokolu jako hlavní IP adresy zajistit, že je vše aktuální. Nejprve musíte mít moderní hardware, aby vyhovoval nové technologii. Poté musíte mít operační systém aktualizován na nejnovější verzi. Nakonec je třeba aktualizovat software VPN na nejnovější verzi podporující tento protokol.

Nezapomeňte, že stále existuje mnoho softwaru VPN, které nepoužívají novější protokol jako svou výchozí adresu IP, proto se ujistěte, že jej VPN podporuje..

4. Zkontrolujte, zda existuje možnost, jak zabránit úniku IPv6

Pokud používáte kvalitní prémiovou službu VPN, je pravděpodobné, že již v nabídce Nastavení nabízejí systém ochrany proti úniku IPv6. Musíte pouze zkontrolovat, zda můžete svou IP adresou chránit před únikem IPv6 pomocí softwaru VPN. Měla by existovat možnost povolit ochranu před únikem IPv6 v nabídce Nastavení a ve výchozím nastavení je obvykle zakázána. Pokud chcete použít novější IP adresu, musíte tuto možnost povolit, abyste získali výhodu prevence úniků.

Pokud si nejste jisti, můžete se vždy zeptat technické podpory vaší služby VPN, zda taková možnost existuje. Uvědomte si však, že to obvykle neplatí, pokud používáte bezplatné připojení VPN.

5. Používejte VPN, která podporuje IPv6 a má moderní bezpečnostní ochranu

Pokud váš software VPN nepodporuje používání protokolu IPv6, který mnoho služeb VPN stále nabízí, možná je na čase začít hledat další službu VPN, která podporuje systém zabezpečení IPv6 a systém ochrany soukromí. Rovněž musí mít moderní systém ochrany zabezpečení, který se pravidelně aktualizuje. Musíte se ujistit, že používáte službu, která je pro vás nejlepší pro ochranu vaší bezpečnosti a soukromí.

Toto jsou kroky, jak zabránit úniku IPv6 v připojení VPN. Uvědomte si, že před připojením k soukromému připojení potřebujete znát typ adresy IP, kterou používáte, a pokud si nejste jisti, musíte svou adresu IP pravidelně kontrolovat, abyste zjistili, zda jste skutečně chráněni soukromou adresou IP ze sítě VPN. nebo ne.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map