5 kroků k instalaci VPN na Amazon Fire TV pro streamování obsahu omezeného na region

Amazon Fire TV je malé zařízení, které můžete připojit k HDTV prostřednictvím portu HDMI a poskytuje vám různé streamingové kanály, které si můžete okamžitě vychutnat. Tento produkt je k dispozici výhradně na Amazonu a primárně se používá k tomu, aby zákazníkům usnadnil streamování videí z Amazon Prime Video, ačkoli s tímto produktem je k dispozici mnoho streamovacích kanálů, jako jsou Netflix, Hulu, PlayStation Vue a jako. Můžete do něj také nainstalovat vlastní aplikace, které běží na vlastním operačním systému Android. Možná to však budete muset trochu vylepšit.


I když se zdá, že se jedná o zařízení typu go-to, které promění váš televizor v dokonalou streamovací zábavu, měli byste si uvědomit, že většina streamovacích služeb je k dispozici pouze v USA a jsou dostupné většinou pro americké občany. Protože většina těchto kanálů je chráněna podle regionu, nemůžete streamovat většinu dostupných kanálů bez VPN. Aby bylo možné, aby Amazon Fire TV byla schopna streamovat tyto kanály ve vaší zemi, musíte mít při používání aktivní VPN. Zde je 5 kroků k instalaci VPN do Amazon Fire TV pro streamování obsahu omezeného na region:

1. Nejprve dejte ruce do zařízení

Zařízení Fire TV je k dispozici výhradně na Amazonu a není dodáváno zákazníkům žijícím mimo podporované země. Většinou se bude dodávat pouze na americké adresy. První věcí, kterou musíte udělat, je tedy zakoupení samotného zařízení od Amazonu. Vzhledem k tomu, že zásilka nepodporuje většinu zemí světa, můžete k odeslání produktu domů poslat virtuální americkou adresu a spediční službu.

Cena samotného produktu je velmi cenově dostupná ve srovnání s jinými podobnými zařízeními, jako jsou Apple TV nebo Android TV box, a specifikace nabízená pro zařízení je také velmi dobrá, což vám umožní vychutnat si různá videa ve vysokém rozlišení bez zpoždění nebo problémů

2. Přihlaste se k odběru prémiové VPN s podporou instalace směrovače

Další věcí, kterou musíte udělat, je přihlásit se k odběru prémiové služby VPN, která podporuje instalaci jejich aplikace VPN na směrovačích. Měla by také podporovat instalaci pro Amazon Fire TV nebo konfiguraci OpenVPN. Bez této podpory nebudete moci používat VPN na zakoupeném zařízení Fire TV.

Nezapomeňte za tímto účelem používat žádné služby virtuální privátní sítě zdarma, protože většina bezplatných služeb má omezenou šířku pásma, kterou můžete použít k streamování několika videí. Musíte se přihlásit k odběru skutečné a seriózní služby VPN, abyste mohli provádět neomezené streamování v Amazon Fire TV.

3. Nainstalujte aplikaci OpenVPN na Amazon Fire TV

Kromě instalace připojení VPN na směrovač a připojení jednotky Fire TV k síti směrovače existuje i další způsob použití připojení VPN v síti Fire TV. Stačí do něj nainstalovat aplikaci OpenVPN. Zařízení ve výchozím nastavení neumožňuje instalaci aplikací třetích stran, takže tuto funkci musíte povolit v nabídce Nastavení.

Pak si můžete stáhnout instalační program OpenVPN a nainstalovat ho na svůj Fire TV stick. Po instalaci můžete jednoduše přejít na oficiální web služby VPN a načíst konfiguraci OpenVPN.

4. Načtěte modul od poskytovatele služeb VPN do aplikace OpenVPN

Nainstalovaná aplikace OpenVPN nebude fungovat, pokud jí nedáte kompatibilní konfigurační soubor. V aplikaci OpenVPN musíte tedy nakonfigurovat připojení OpenVPN s konfigurací VPN, kterou získáte od poskytovatele služeb VPN. Tento konfigurační soubor lze použít k propojení aplikace OpenVPN se servery poskytovanými virtuální privátní sítí, k níž jste přihlášeni..

Jakmile nakonfigurujete OpenVPN pro připojení k poskytovateli služeb VPN, můžete vyzkoušet soukromé připojení a zjistit, zda funguje na vaší Amazon Fire TV.

5. Při používání Fire TV používejte pouze americké servery

Pokud je správně nakonfigurována, bude aplikace OpenVPN, kterou jste právě nainstalovali do svého zařízení Fire TV, pracovat tak, aby se připojila k různým soukromým serverům, jak je poskytováno vaší virtuální privátní připojení. Abyste však mohli streamovat různé kanály, které jsou k dispozici na zařízení Fire TV, musíte pro streamování používat pouze americké servery.

Nezapomeňte, že pro streamování většiny kanálů, které jsou k dispozici pro Fire TV, jako jsou Amazon Prime Video, Netflix, Hulu, PlayStation Vue a další, se musíte přihlásit k odběru těchto streamovacích služeb. Nezapomeňte také, že mnozí z nich přijímají pouze zákazníky z USA, a proto si za jejich obsah musíte zaplatit měsíční nebo roční předplatné. Možná budete muset většinu času používat svou virtuální americkou adresu a platit za předplatné streamování pomocí dárkových karet.