מה עדיף – בחירה בין VPN מובנה ל- VPN ייעודי

כשמדובר ברשת פרטית וירטואלית, ישנן אפשרויות רבות שהמשתמשים יכולים לבחור. יש את ה- VPN החינמי, הזמין באופן נרחב עבור מכשירים שולחניים וניידים כאחד. יש את ה- VPN המובנה, המובנה לעיתים קרובות עם תוכנות או מכשירים אחרים. הדוגמא של ה- VPN המובנה היא ה- VPN הזמין בדפדפן, או זה הזמין בתוכנת אנטי-וירוס, או זה הזמין במכשיר מסוים, כמו Samsung Galaxy S8. במילים אחרות, כשאתה מקבל תוכנה, בין אם זו תוכנה חינמית או תוכנה בתשלום, או קונה מכשיר, אתה מקבל את ה- VPN בלי לשלם שום דבר נוסף. זה מצורף לתוכנה או מכשיר זה.


סוג אחר של VPN הוא ה- VPN הייעודי, שהיא תוכנה המיועדת אך ורק להקמת החיבור הפרטי הווירטואלי. תוכנה זו מכונה לרוב שירות VPN פרמיום, מכיוון שאתה נדרש לשלם דמי מנוי מסוימים מדי חודש או שנתית על מנת להשתמש בשירות הרשת הווירטואלית. אז, איזה מהם עדיף? להלן כמה דברים חשובים שיעזרו לכם לבחור בין ה- VPN המובנה לשירות ה- VPN הייעודי:

1. קניית התוכנה Vs. תשלום דמי המנוי

ה- VPN המובנה מחובר לתוכנה המשויכת אליו, כגון דפדפן אינטרנט או תוכנת אנטי-וירוס. מכשירים מסוימים עשויים לכלול את שירות ה- VPN המובנה כדי לשפר את ההגנה על הפרטיות של המשתמש, כגון Samsung Galaxy S8 האחרון. ברגע שאתה קונה את התוכנה או המכשיר, אינך צריך לשלם כסף נוסף בכדי להשתמש ב- VPN, כך שהרשת הפרטית מגיעה כשירות חינם.

ה- VPN הייעודי הוא שירות VPN עצמאי המציע לך את חיבור הרשת הפרטי שאתה צריך לשלם מדי חודש או שנתי. מכיוון שהוא מוקדש, תוכלו לגלות ששירות זה מציע תכונות שונות אשר לרוב אינן זמינות בשירות ה- VPN המובנה.

2. בלעדיות השירות

החיבור הפרטי המובנה הוא מסוג חיבורי רשת פרטיים שיכולים לשמש רק משתמשים של מוצר מסוים. לדוגמה, אם אתה קונה מותג מסוים של תוכנת אנטי-וירוס הכולל את שירות הרשת הווירטואלית, שירות זה זמין רק למשתמשים שיש להם מפתח רישיון לתוכנה. מי שלא משתמש בתוכנה בדרך כלל לא יכול להשתמש בשירות VPN.

החיבור הפרטי הייעודי הוא שירות החיבור הפרטי המאפשר לכל אחד להשתמש בשירות, כל עוד הוא משלם את דמי המנוי. אין צורך שהם ישתמשו בתוכנה מצורפת או במכשיר מסוים. למרות שחלק מהשירותים הייעודיים עשויים להציע מכשיר מקושר, כגון נתב, הוא אופציונלי לחלוטין.

3. שימוש מוגבל Vs. שימוש ללא הגבלה

בעיקרון, לשירות ה- VPN המובנה יש שימוש מוגבל בתנאים מסוימים שהמשתמשים צריכים לבצע. לדוגמה, אם אתה קונה מכשיר עם רשת פרטית מובנית, יתכן שתידרש להשתמש בו רק עם מכשיר זה, וייתכן שלא תוכל לשתף את החיבור הפרטי עם מכשירים אחרים. זה אותו דבר כשאתה קונה תוכנה עם VPN מובנה. בדרך כלל, אתה רשאי להשתמש בחיבור הפרטי בנסיבות מסוימות, כגון להשתמש בו רק במכשיר אחד בכל פעם.

שירות ה- VPN הייעודי, לעומת זאת, מאפשר לך להשתמש בחיבור הפרטי בכל דרך שתרצה. אתה יכול להתקין את התוכנה במספר מכשירים, לשתף את החיבור הפרטי עם אחרים ולהעביר נתונים ככל שתצטרך.

4. תכונות ברירת מחדל Vs. מאפיינים מתקדמים

החיבור הפרטי המובנה יציע בדרך כלל את ברירת המחדל או את התכונות הבסיסיות, ללא תכונות נוספות המשפרות את פרטיותו של המשתמש. זה מאפשר לך לעקוף כל מגבלה באינטרנט, להסתיר את כתובת ה- IP שלך, לגלוש בעילום שם ולבצע בבנקאות מקוונות וקניות בבטחה. אך מעבר לכך, לרוב זה לא יציע עוד תכונות נוספות.

החיבור הפרטי הייעודי, לעומת זאת, מציע המון פיצ’רים מתקדמים, עם תכונות נוספות שנוספות באופן קבוע. לדוגמה, היא עשויה להציע מערכת הצפנה בדרגה צבאית, מערכת חסימת VPN אנטי, מניעה ממצערת מהירות באינטרנט, ביצועים מהירים במיוחד וכן הלאה. בקיצור, בדרך כלל, תכונות מתקדמות אלה אינן זמינות בשירות ה- VPN המובנה.

5. זמינות לטווח ארוך

עם ה- VPN המובנה, זמינות השירות תהיה תלויה בחברת התוכנה או ביצרן המוצר המצורף. אם החברה כבר לא מחליטה לכלול את פתרון הרשת הפרטית בתוכנה או במוצר שלה, זה נגמר. המשתמשים אינם יכולים להשתמש בחיבור הפרטי יותר. כמו כן, החיבור הפרטי זמין רק כל עוד המשתמשים משתמשים במכשיר או בתוכנה מסוימת.

עם ה- VPN הייעודי, הזמינות לטווח הארוך מובטחת יותר. כל עוד אתה משלם את דמי המנוי, תוכל להשתמש בשירות ללא הגבלת זמן. למרות שחברת VPN אחת כבר לא מספקת את חיבור הרשת הפרטי, עדיין יש עוד מאות לבחור. אז סביר להניח שתראה את זה לטווח הארוך.

אלה כמה דברים חשובים שיעזרו לכם לבחור בין ה- VPN המובנה לשירות ה- VPN הייעודי. ברגע שאתה יודע על הדברים החשובים האלה, אתה יכול לבחור איזה מהם מתאים לך יותר. באופן כללי, יש לראות את ה- VPN המובנה רק כשירות חינם, ומומלץ שתשתמש ב- VPN הייעודי כחיבור הפרטי העיקרי שלך..