מהו VPN של פייסבוק Onavo ולמה זה לא מומלץ עבורך

Onavo הייתה חברת VPN ישראלית לפני שנרכשה על ידי פייסבוק בשנת 2013. בעוד שבמשך 5 שנים נראה כי פייסבוק אינה משתמשת בחברה זו בפלטפורמת המדיה החברתית שלה, נראה כי החל משנת 2018, ענקית המדיה החברתית תתחיל ליישם את ה- VPN של Onavo בפלטפורמה שלו. הוא מכונה הפייסבוק פרוטקט, והוא עשוי להיות זמין רק במדינות מסוימות נכון להיום. אמנם נאמר שפייסבוק פרוטקט נועדה לסייע בהגנה על המידע והנתונים הפרטיים של המשתמש, אך נראה כי המטרה האמיתית של שירות VPN זה אינה טובה כפי שהיא נראית.


כאשר המשתמשים לוחצים על הקישור שעליו כתוב “הגן” בדף הבית שלהם בפייסבוק, הם יופנו לדף חנות האפליקציות של VPN של Onavo. זה המקום בו המשתמשים יכולים להתקין את שירות VPN במכשיר שלהם ולהתחיל להגן על הנתונים שלהם. עם זאת, לאחר בחינת מדיניות הפרטיות של VPN של Onavo, שירות ה- VPN החינמי לא ממש מגן על פרטיותו של המשתמש.. להלן הדברים שעליך לדעת על VPN Onavo VPN ומדוע לא מומלץ להשתמש בהם:

1. בדיוק כמו כל שירותי VPN בחינם אחרים, זהו שירות VPN גרוע

כאשר מוצע מוצר בחינם באינטרנט, זה בדרך כלל אומר שהמשתמשים הם המוצר האמיתי. מה שמנהל VPN של Onavo מנסה לעשות הוא שהוא מנסה לכרות את נתוני המשתמש ולעקוב אחר הפעילות המקוונת שלהם בתמורה להעניק להם את חיבור ה- VPN החינמי. זו הסיבה שאינך סומך על שירותי רשת פרטית וירטואלית בחינם מכיוון שרובם מגיעים עם התפיסה הגדולה למשתמשים. כשאתה משתמש בתכונה Facebook Protect, הקפד להבין שאתה פשוט נותן לפלטפורמת המדיה החברתית הזו דרכים נוספות לגשת למידע האישי והפרטי שלך ולהשתמש בהם לטובתם..

2. הוא אוסף את המידע והמידע האישי שלך

לפני שאתה מוריד או מתקין את ה- VPC Protect VPN בנייד שלך, עליך לקרוא ולהבין אודות מדיניות הפרטיות שיש להם בדף הרשמי שלהם. על ידי שימוש בשירות חיבור פרטי זה, אתה נותן לספק השירות הרשאה לאסוף את הנתונים והמידע שלך במכשיר שלך. אז זה לא ממש מגן על הנתונים שלך. בשונה משירותי ה- VPN האמיתיים המוקדשים להגן על המידע הפרטי של המשתמש ולהשאירם מאובטחים ואנונימיים באופן מקוון, ה- VPN Onavo VPN עושה את ההפך הגמור..

3. זה מנטר ומעקב אחר השימוש הנייד שלך

פייסבוק משתמשת בתכונה החדשה של ה- Onavo VPN כדי לאפשר להם לרגל אחר ההתנהגויות המקוונות של המשתמש שלהם. למרות שניתן להתקין אותו רק במכשירים הניידים שלהם, זה מספיק לפלטפורמת המדיה החברתית לאסוף את הנתונים אודות השימוש באפליקציה שלך במכשיר שלך. מדיניות הפרטיות אמרה באופן ספציפי ששירות רשת פרטי וירטואלי זה פועל למעקב אחר כל הפעילות המקוונת שלך, כולל האתרים שבהם אתה מבקר, האפליקציות בהן אתה משתמש, באיזו תדירות אתה משתמש באפליקציות וכן הלאה..

4. זה מתנהג יותר כמו תוכנות ריגול מאשר שירות VPN

אנליסטים טכניים רבים מנסים להזהיר את המשתמשים כי פייסבוק פרוטקט, תכונה חדשה שעדיין זמינה באזורים נבחרים, עשויה להוביל אתכם להתקנת תוכנת ריגול המתחזה לשירות VPN בחינם. הסיבה לכך היא שעל ידי התקנת VPN של Onavo במכשירך, אתה בעצם נותן לפייסבוק לדעת על כל מהלך מקוון, ובכך הוא לא מגן על פרטיותך כלל. למעשה, זה ממשיך לרגל אחריך ולאסוף את כל הנתונים החשובים שלך בשרתים שלהם. כתוצאה מכך אתה נחשף כל הזמן.

5. זה בוגד בכל מטרת רשת פרטית וירטואלית

בעולם בו מגבלות האינטרנט הופכות נפוצות יותר, VPN מגיע כמושיע המסייע לאנשים לעקוף את המגבלות הללו ולהעניק להם את החופש המקוון. כמו כן, הרשת הפרטית הווירטואלית פועלת לשמור על הפעילות המקוונת של המשתמש פרטית ומאובטחת מבלי שהתכוונה לרגל אחר התנהגויותיו באופן מקוון. הסיבה לכך היא שרוב שירותי הרשת הפרטיים מחזיקים בעדיפות הגבוהה ביותר בפרטיותו של המשתמש, והם מנסים כמיטב יכולתם לכבד את הזכויות של כולם להשתמש באינטרנט באופן חופשי וגלוי. VPN של פייסבוק Onavo אינו מחזיק באותן תצוגות כמו רוב שירותי הרשת הפרטית שם, ולכן לא צריך לקרוא לו מלכתחילה שירות VPN..

כשמדובר בבחירת שירות הרשת הווירטואלית הפרטית הנכון עבורך, וודא ששירות החיבור הפרטי שבחרת יכול באמת להגן על פרטיותך ואבטחתך באינטרנט. כמו כן, עליכם להבטיח כי הפעילות המקוונת שלכם לא תפקח על ידי ספק השירות עצמו, וכן על ידי צדדים שלישיים אחרים. לא מומלץ להשתמש בשירות VPN חינמי כמו Facebook Protect או Onavo, ובמקום זאת, עליך למצוא את ספק השירות הנודע שמכבד באמת את זכויות הפרטיות שלך כמשתמש באינטרנט..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map