הבנת פרוטוקולי VPN שונים

כשאתה מסתכל על ספקי VPN רבים זמינים, תבחין שהם מספקים סוגים שונים של פרוטוקולי VPN בשירותם. ספקי שירותים מסוימים עשויים להציע פרוטוקול VPN אחד בלבד בעוד שאחרים עשויים להציע פרוטוקולים מרובים שהמשתמשים יכולים לבחור בחופשיות. לכל אחד מהפרוטוקולים הללו יתרונות וחסרונות משלהם. ככל ששירות VPN אמין יותר ואמין יותר, כך הבחירות הטובות יותר שהם יתנו למשתמשים שלהם בנוגע לפרוטוקולי ה- VPN שהם יכולים להשתמש בהן. כמשתמש ברשת הפרטית הוירטואלית, עליכם להבין מה ההבדל בין פרוטוקולי VPN שונים. בדרך זו אתה יודע מה אתה מקבל מההשקעה שלך.


לפרוטוקולי ה- VPN השונים דרכים שונות להגן על פרטיותך המקוונת. לחלקם יש פגיעות גדולה ברשת שלהם ואילו לאחרים עשויים להיות בעלי תכונות אבטחה מעולות. לכן, כשאתה משתמש בשירות רשת וירטואלי פרטי המציע פרוטוקולים מרובים, היה מודע לאילו פרוטוקולים אתה משתמש בהפעלת הגלישה שלך מכיוון שזה יכול להשפיע על האופן בו אתה מגן על פרטיותך המקוונת. להלן רשימה של פרוטוקולי ה- VPN הנפוצים ביותר ומה הם יכולים לעשות:

1. PPTP (פרוטוקול מנהור נקודה לנקודה)

PPTP הוא פרוטוקול ה- VPN הנפוץ ביותר בו משתמשים ספקי רשת פרטית וירטואלית שונים, ויש לו את הצפנת האבטחה החלשה ביותר בהשוואה לפרוטוקולים אחרים. הסיבה לכך היא כי פרוטוקול זה משמש במשך עשרות שנים ליצירת חיבור פרטי למחשב האישי, מה שהופך אותו לפגיע יותר ויותר להתקפות בגלל טכנולוגיית ההצפנה המיושנת שלו. עם זאת, קל מאוד להתקין פרוטוקול זה, והוא שימש על ידי ספקי VPN שונים בחינם וזולים כדי למזער את עלות הפעלת עסק הרשת הווירטואלית שלהם. כשאתה משתמש בפרוטוקול זה, אתה יכול לקבל מהירות חיבור מהירה לגישה לאתרי אינטרנט חסומים שונים, וניתן להשתמש בו לכל הפלטפורמות.

2. OpenVPN

זוהי טכנולוגיית רשת פרטית עם קוד פתוח המאפשרת לך ליצור חיבור פרטי מאובטח מאוד עבור המכשיר שלך. יש לה מערכת ההצפנה המתקדמת של 256 סיביות והיא ניתנת להגדרה גבוהה עבור פלטפורמות רבות. זה מאוד יציב בהגנה על המכשיר שלך מפני התקפות מסוגים שונים. עם זאת, זה הכי טוב להשתמש בפלטפורמות שולחן העבודה מכיוון שעדיין קשה למדי להגדיר את OpenVPN למכשירים ניידים. אם אתה רוצה יותר אבטחה בחיבור הפרטי שלך, זה ללא ספק הפרוטוקול שעליך להשתמש בו.

3. L2TP (פרוטוקול מנהרה של שכבה 2)

ה- L2TP דומה למדי ל- PPTP, בו הוא מספק לחיבור הפרטי מספיק מאפייני אבטחה. מבחינת חוזק האבטחה, הוא בטוח יותר מה- PPTP, אך הוא פחות מאובטח מ- OpenVPN. זה גם איטי בהרבה מפרוטוקול OpenVPN, מה שהופך אותו פחות עדיף לשימוש. כמו כן, השמועה היא כי ה- NSA בוחן את פרוטוקול זה והם פועלים להחלשת פרוטוקול זה בדיוק כמו שהם עושים עם ה- PPTP. כמו כן, אם אתה מתקין סוג כלשהו של אבטחת חומת אש במכשיר שלך, השימוש ב- L2TP עשוי להתנגש עם השימוש בחומת האש שלך. עם זאת, פרוטוקול זה נחשב לקל להתקנה והוא תואם את כל המכשירים המודרניים ומערכות ההפעלה.

4. IPsec (אבטחת פרוטוקול אינטרנט)

IPsec נחשב לרוב דומה ל- L2TP. יש לו תכונות אבטחה דומות ופגיעויות שיש ל- L2TP. זו הסיבה שחלק מספקי ה- VPN רושמים את ה- IPsec ו- L2TP כ- L2TP / IPsec מכיוון שהם די דומים. פרוטוקול זה משמש בדרך כלל להצפנת רשת ה- IP בה אתה משתמש כך שכל מנות הנתונים מוצפנות במהלך השידור. בשילוב עם פרוטוקולי אבטחה אחרים, ניתן להשתמש בו כדי לספק שיפורי אבטחה לפרוטוקולים אלה, מה שמקשה על ההאקרים להפר את המערכת שלך ולעקוב אחר פעילות הרשת שלך..

5. פרוטוקול VPN קנייני

ספקי VPN מסוימים עשויים לספק פרוטוקול משלהם כדי לשפר את האבטחה הכוללת של הרשת הפרטית שלך. לדוגמה, אם באמצעות פרוטוקולים רגילים ספק השירות אינו יכול לעקוף מגבלות אבטחה מסוימות עבור המשתמשים שלהם, פרוטוקול ה- VPN הקנייני יספק את הדרך לאפשר להם לעקוף את המגבלות. בואו נסתכל על השימוש ב- VPN בסין. הממשלה מקשה מאוד על השימוש בחיבור VPN רגיל במדינה זו. עם זאת, חלק מספקי ה- VPN מצליחים ליצור את הפרוטוקול המאפשר לעקוף את מגבלות האינטרנט של סין על ידי הימנעות מבדיקת המנות העמוקות בתעבורת הרשת שלהן. רק לחלק מספקי השירותים יש פרוטוקול קנייני משלהם, אך כאשר כן, הפרוטוקול הקנייני יכול לתת יתרונות רבים יותר למשתמשים מבחינת פרטיות ואבטחת האינטרנט..

אלה הם פרוטוקולי ה- VPN הנפוצים ביותר שתוכלו למצוא בשירותי VPN שונים. לכל פרוטוקול יתרונות וחסרונות משלהם. לכן, כמשתמש, אתה צריך להבין איך אתה משתמש בחיבור ה- VPN שלך. על ידי הבנת הפרוטוקולים השונים, אתה יכול לעבור ביניהם על מנת לקבל יתרונות מסוימים בהתאם לנסיבות שלך.