מדוע אסור להשתמש ב- VPN בחינם למכשירים הניידים שלך

מרבית אפליקציות ה- VPN הניידות בחינם הן מסוכנות, גם אם הן דורגות גבוהות על ידי מיליוני משתמשים. למה? הסיבה לכך היא שעל פי מחקרי האבטחה האחרונים בארה”ב, 40% מאפליקציות ה- VPN החינמיות הזמינות בחנות Play משובצות בתוכנה זדונית. נבדק עם תוכנות אנטי-וירוס שונות, אפליקציות VPN חינמיות אלה נחשפות כבעלות תוכנה זדונית מוסתרת בתוך האפליקציות, תוך כדי השטויות של המשתמשים לחשוב שהם גולשים באינטרנט באופן פרטי..


דואג לביטחון הנייד שלך

משתמשי מובייל רבים אינם מוכנים לשלם עבור אפליקציות שהם יכולים להוריד בחנות Play. זה אותו דבר כאשר הם מנסים למצוא שירות VPN למכשירים הניידים שלהם. הם ינסו למצוא שירותי VPN בחינם שהם יכולים להשתמש בהם, כך שהם יכולים לבטל חסימת הגבלות מקוונות במכשירים הניידים שלהם בחינם. לרוע המזל, לרבים משירותי ה- VPN הניידים החינמיים הללו יש אג’נדה נסתרת, והם לא פשוט נמצאים שם כדי לעזור בהגנה על פעילות האינטרנט של המשתמשים שלהם..

מקרים רבים של פעילויות הונאה נמצאו לאחר שהמשתמשים החליטו להשתמש בשירותי ה- VPN הניידים בחינם, החל מגניבת הנתונים שלכם, שליחת דוא”ל זבל, הצגת פרסום אקראי וניסיונות כניסה לא מורשים. להלן הסיבות לכך שאסור להשתמש ב- VPN בחינם למכשירים הניידים שלך:

1. כאשר זה בחינם, אתה המוצר

אין שום דבר חופשי באמת בעולם הרשתות הפרטיות הווירטואליות. זכרו שחברה צריכה לשלם תשלום שוטף כדי לתחזק את השרתים הפרטיים שלהם, ואין סיבה שהם יתנו את השירות בחינם לחלוטין, אלא אם כן יש מלכוד גדול. המלכוד הגדול כאן כרוך בדרך כלל בהפיכת המשתמשים החינמיים שלהם כמוצר עבור החברה בכדי להרוויח באמת את השירות שלהם. זה בעצם אומר שחברת VPN תשתמש בנתוני המשתמש ותמכור אותם לצד ג ‘, ולעיתים קרובות, הנתונים שהם מוכרים הם המידע הרגיש של המשתמשים שלהם.

2. זה מאפשר לצד שלישי לעקוב אחר פעילותך באינטרנט

ספקי שירותי VPN בחינם, במיוחד במכשירים ניידים, ידוע כי הם מטמיעים נתוני מעקב נסתרים באפליקציות שלהם. זו עובדה שאושרה על ידי חוקרי אבטחה רבים. המשמעות היא ש- VPN בחינם במכשירים ניידים אינו הדרך הטובה ביותר לשמור על אנונימיות ברשת. אתה למעשה נותן את נתוני הגלישה ואת פעילות האינטרנט שלך לצד ג ‘, ואז ישתמש בנתונים כאלה להפגיז אותך בפרסום, לחטוף את הדפדפן שלך, לשלוח תוכנות זדוניות למכשיר שלך ופעילויות אחרות חסרי מצפון..

3. זה משובץ בתוכנה זדונית

מחקר אבטחה נעשה כדי לנתח יותר מ- 250 אפליקציות VPN בחינם באנדרואיד, והתוצאות היו מדהימות. יותר מ- 40% מאפליקציות ה- VPN החינמיות מסתתרות בפועל בתוכנות זדוניות המוכנות לתקוף את המשתמשים כאשר הם משתמשים באפליקציות. חלק מהתוכנה הזדונית משמשת לגניבת רוחב הפס שלך, בעוד שאחרים משמשים לגניבת הנתונים הרגישים שלך, כגון פרטי כרטיס האשראי שלך. בהתחשב בכך שרוב הפעילות הבנקאית המקוונת נעשית באמצעות מכשירים ניידים, עליכם להיות מודעים יותר לעובדה זו.

4. זה לא עובד בכלל

בעוד 40% מאפליקציות ה- VPN החינמיות כוללות תוכנה זדונית המוטמעת בקוד המקור של האפליקציה, נתח גדול נוסף של אפליקציות ה- VPN החינמיות הזמינות למכשירים ניידים הם פשוט אפליקציות מזויפות. הם למעשה לא עושים כלום. הם רק מראים לך את ממשק האפליקציה הדומה ליישום VPN חוקי. כשאתה מקיש להתחבר לשרתי ה- VPN הוא מראה את הממשק הגרפי בדיוק כמו כל אפליקציה אחרת, אבל מה שקורה באמת זה שהוא לא עושה כלום. זה שם כדי לשטות במיליוני אנשים בהורדתו, כך שיוכלו להציג מודעות באפליקציות שלהם ולהרוויח כסף מהמודעות.

5. זה איטי עם תמיכת לקוחות לא קיימת

כמובן שיש אחוז קטן מאוד של אפליקציות VPN חינמיות שמאפשרות לך באמת אבטחה והגנה לפעילות הגלישה שלך. הם מרוויחים כסף מהמודעות המוצגות באפליקציות שלהם, אך אין להם שום תוכנה זדונית משובצת או כוונה זדונית כלפי המשתמשים שלהם. אתה יכול למעשה להשתמש באפליקציות האלה בבטחה במכשירים הניידים שלך, אבל יש תפיסה אחת גדולה. השרתים הם איטיים עד כאב, ואין שירות לקוחות שניתן לאפליקציות כלל. הסיבה לכך שחיבור ה- VPN איטי כל כך היא מכיוון שהם חולקים את הקשר עם המון אנשים בו זמנית, ואין שום דבר שאתה יכול לעשות בקשר לזה.

אלה הסיבות לכך שאסור להשתמש ב- VPN בחינם למכשירים הניידים שלך. אם אתה רוצה לדאוג לאבטחת הנייד שלך, עדיף שתשתמש בחיבור VPN אמיתי שלא רק מציע פרטיות ואבטחה בשולחן העבודה שלך, אלא גם עבור המכשירים הניידים שלך. אפליקציות ה- VPN הניידות בחינם לא שוות את הסיכון כלל.