מדוע דליפת נתונים יכולה להתרחש כאשר אתה משתמש ב- VPN וכיצד ניתן למנוע זאת

תפקידו העיקרי של חיבור VPN הוא לעזור לשמור על הפעילות המקוונת שלך פרטית, בטוחה ואנונימית, תוך מתן חופש מלא באינטרנט. החיבור הפרטי פועל להתמודדות עם איומים אפשריים שונים מצד האקרים ומצדדים שלישיים אחרים חסרי מצפון, וכן כדי למנוע מכל צד שלישי לפקח ולעקוב אחר הפעילות שלך. לא רק זה, VPN יכול גם לעזור למנוע מאף אחד להתערב בתעבורת הרשת שלך ולגנוב את המידע הפרטי והאישי שלך.


כאשר החיבור הפרטי עובד כמו שצריך, זהו כלי רב עוצמה שתוכל להשתמש בו כדי לשמור על בטיחותך בפעילות המקוונת שלך. עם זאת, ישנם מקרים מסוימים בהם הקשר הפרטי לא מצליח לספק את ההגנה שהוא אמור להעניק לך. זה קורה כאשר הדליפות של הנתונים מתרחשות, וזו הבעיה שנפוצה על ידי משתמשים שהם חדשים בסצנת ה- VPN ואינם יודעים מה לעשות כדי למנוע זאת.. זו הסיבה לכך שדליפת נתונים יכולה לקרות כשאתה משתמש ב- VPN וכיצד ניתן למנוע זאת:

1. VPN שלך יכול לרשום את הפעילות שלך

אחת הסיבות השכיחות ביותר לכך שאתה עלול לדלוף את המידע האישי והפרטי שלך בזמן שאתה מחובר לרשת הפרטית היא מכיוון ש- VPN רושם את הפעילות המקוונת שלך ואוסף מידע אודותיך ללא הסכמתך. מבין שירותי VPN השונים הקיימים כיום בשוק, רק מעטים מספקי שירותים בעלי מוניטין וטובים ישרים אתכם ביחס לשמירת נתונים. מצד שני ספקי שירותים רבים אחרים, לעומת זאת, לא ממש אכפת מהפרטיות שלך בזמן שהם משתמשים בחיבור הפרטי שלהם, ולמעשה הם אוספים את הנתונים שלך ומוכרים אותם לצדדים שלישיים..

כיצד למנוע זאת: בחר בשירות ה- VPN אשר אין בו מדיניות כניסה ללא כניסה, והוא דואג כל כך לזכויות הפרטיות המקוונות של המשתמש.

2. ייתכן שהחיבור הפרטי שלך ייפול פתאום

כשאתה משתמש בחיבור פרטי אתה למעשה מסווה את החיבור הרגיל שלך עם כתובת ה- IP הפרטית. כתובת IP פרטית זו הופכת להיות כתובת ה- IP שאתה מציג באתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר. בעת השימוש ברשת הפרטית, יש סיכוי קטן מאוד לחשוף את כתובת ה- IP האמיתית שלך מכיוון שאתה מסווה אותה עם כתובת IP אחרת שאתה מקבל משרת VPN. עם זאת, כאשר החיבור הפרטי ייפול פתאום, הוא עלול לדלוף בשוגג את פרטי כתובת ה- IP שלך לאתרים שאתה מבקר מכיוון שהוא יעבור אוטומטית לחיבור הרשת הרגיל שלך..

כיצד למנוע זאת: ודא שאתה מאפשר לתכונה Switch Kill אוטומטית בהגדרות ה- VPN שלך להרוג את חיבור הרשת באופן זמני בכל פעם שיש נפילת חיבור ב- VPN שלך..

3. ייתכן שתצורת תצורה לא הולמת

קיום תצורת חוסר התאמה בין שירות ה- VPN שלך לבין מערכת ההפעלה של המכשיר שלך יכול גם ליצור התרחשות של דליפת נתונים. לדוגמה, אם ה- VPN שלך אינו תומך בחיבור IPv6 בזמן שמערכת ההפעלה שלך משתמשת בחיבור IPv6, היא עלולה לגרום לאי התאמה בתצורה והיא עלולה לדלוף את נתוני ה- DNS שלך. יתר על כן, עם דליפת נתוני ה- DNS, אתה יכול גם לחשוף את כתובת ה- IP שלך ומידע רגיש אחר אם אתה לא מקפיד על כך.

כיצד למנוע זאת: הקפד להתקין את אפליקציית ה- VPN הרשמית או את התוכנה מספק שירותי ה- VPN שלך ופעל לפי הוראות ההתקנה.

4. אתה יכול להשתמש בשירות VPN רע

לא כל שירותי ה- VPN שתוכלו למצוא היום יספקו את אותם חיבור וביצועים באיכות גבוהה. במקרה של שירות VPN גרוע, הוא אולי לא ממש מגן על פרטיותך, אך במקום זאת הוא ירגל אחר הפעילות שלך. זה היה המקרה ביישומי VPN וספקי שירותים שונים בחינם שתוכלו למצוא בשוק כיום. הם מגבילים את מאפייני החיבור הפרטי שלהם ובמקום זאת משתמשים בפעילות המקוונת של המשתמש כסוג אחר של אפשרות למונטיזציה עבור העסק שלהם.

כיצד למנוע זאת: השתמש רק בשירות VPN מכובד שאתה יכול לסמוך עליו, שיש לו רקורד טוב ומשוב משתמשים.

5. ייתכן שתשתמש בפרוטוקול הצפנה ברמה נמוכה

פרוטוקול ההצפנה בו אתה משתמש ישפיע גם על הגנת הפרטיות שאתה מקבל מהקשר הפרטי שלך. לדוגמה, אם אתה משתמש ב- SOCKS5 ב- VPN שלך, אתה צריך לדעת שלסוג זה של פרוטוקול אין הצפנה חזקה זמינה. הוא מציע רק מהירות וביצועים טובים לחיבור שלך. זה גם זהה לפרוטוקולי PPTP ו- L2TP שמתמקדים רק במהירות העברת הנתונים שלך תוך כדי הצפנה ברמה נמוכה הפגיעה להתקפות האקרים. שימוש בפרוטוקול הצפנה ברמה נמוכה כזה יכול לגרום לדליפות נתונים.

כיצד למנוע זאת: השתמשו בהצפנה של 256 סיביות לפחות ב- VPN שלכם, ואם אפשר, המשיכו עם פרוטוקול OpenVPN לאבטחה ויציבה להגנה על הפרטיות עבור הרשת הפרטית שלכם..

אלה הסיבות לכך שדליפת נתונים יכולה לקרות כשאתה משתמש ב- VPN וכיצד ניתן למנוע זאת. זכרו כי עליכם להיות זהירים מאוד בבחירת החיבור הפרטי בו אתם משתמשים, במיוחד אם אתם מתכננים להשתמש בו לאורך זמן. אתה צריך לדעת מה אתה מקבל, ועליך לבדוק תמיד את מדיניות הפרטיות של נותן השירות לפני שאתה נרשם לשירות שלהם.