מדוע לא ניתן להשתמש ברוב שירותי VPN בסין לביטול החסימה של חומת האש הגדולה

סין ידועה כאחת המדינות המחמירות בעולם המיישמת מגבלות VPN. בעוד שמטיילים עדיין יכולים להשתמש בחיבור הפרטי הווירטואלי שהם מביאים מארץ מולדתם ללא שום בעיה, אזרחי סין לא מתייאשים להשתמש בשירות VPN כלשהו אלא אם הדבר נחוץ לעסק שלהם. עם זאת, עסקים צריכים לקבל אישור מהממשלה להשתמש בשירות VPN והשימוש בשירות כזה לעסקיהם כפוף למעקב מהממשלה..


זו הפכה לבעיה אמיתית עבור אנשים רבים במדינה זו כאשר הם מנסים להשתמש בכל סוג של שירות חיבור פרטי שכן לא כל שירותי ה- VPN עובדים במדינה זו. הסיבה לכך היא שחומת האש הגדולה הסינית כוללת מערכת הצפנה חזקה מאוד המונעת מכל אחד לעקוף את מגבלות האינטרנט של הממשלה. רק קומץ ספקי שירותי VPN בעלי מוניטין יכולים לעקוף את חומת האש של סין ולהעניק גישה לחופש באינטרנט מתוך מדינה זו.. להלן הסיבות לכך שלא ניתן להשתמש ברוב שירותי ה- VPN בסין כדי לבטל את חסימת חומת האש הגדולה:

1. ממשלת סין משתמשת במערכת DPI מתקדמת

בעוד שרוב המדינות המגבילות את פעילות האינטרנט של אזרחיהן ישתמשו בטכנולוגיה הנקראת DPI או Deep Packet Inspection כדי לפקח על תנועת הרשת שלהן, חומת האש הגדולה של סין נמצאת ברמה חדשה לגמרי בכל הקשור ליישום DPI. הממשלה משתמשת במערכת DPI מתקדמת אשר ממשיכה להשתפר כל יום, ומוסיפה רשימות נוספות של אתרים ושירותים מקוונים חסומים. לא רק זאת, היא ממשיכה להשתדרג מבחינת אבטחה והגנה מפני עקיפה של חומת האש עצמה, כלומר הממשלה תוסיף את רשימת שירותי ה- VPN החסומים גם על בסיס יומי. זה מה שמקשה על שירותים רגילים לעקוף את מגבלת האינטרנט במדינה זו.

2. הממשלה אוסרת כמעט כל תוכנות ואפליקציות VPN זמינות

איסור ה- VPN ברחבי הארץ ייכנס לתוקף במלואו החל משנת 2018, כלומר, הממשלה תחמיר מאוד במעקב אחר תעבורת הרשת של אזרחיהן. לפני האיסור, שירותי VPN זמינים באופן נרחב עבור האזרחים להורדה ללא שום בעיה, והם זמינים הן לפלטפורמות שולחן עבודה והן לניידים. עם זאת, לאחר שורה של תקריות בהן אנשים משתמשים בקשר הפרטי שלהם כדי לשבש את ממשלת סין, הממשלה צריכה לנקוט בצעד הנועז כדי לאסור על כל אותם פרוקסי פרטיים מהפלטפורמות הניידות והמחשבים השולחניים. הרבה שירותי VPN רגילים מושפעים מהאיסור הזה.

3. החיבורים הפרטיים הזמינים ביותר אינם מציעים טכנולוגיית התגנבות מתקדמת

סיבה נוספת לכך שקשה מאוד לחיבור פרטי רגיל לעקוף את חומת האש של ממשלת סין היא מכיוון שבחומת האש יש טכנולוגיית DPI מתקדמת שניתן לעקוף אותה רק באמצעות טכנולוגיית VPN מסוימת. טכנולוגיית ההתגנבות הזמינה רק בשירותי VPN מכובדים עם דמי מנוי יקרים יותר, היא ההימור הבטוח היחיד שמשתמשים סיניים יכולים לגשת לאתרים שנחסמים על ידי הממשלה. הוא משתמש בשרת הסוואה, ובפרוטוקול שונה כדי להבטיח שמערכת DPI של הסינים לא תוכל לאתר את החיבור הפרטי.

4. מרבית שירותי ה- VPN מציעים הצפנות רגילות בלבד

פרוטוקול ההצפנה המשמש את שירות VPN יקבע עד כמה אפקטיבי הוא לעקוף את חסימת הממשלה הסינית, אך רוב שירותי ה- VPN מציעים הצפנות רגילות למשתמשים שלהם. כתוצאה מכך, לא ניתן להשתמש בהם להצפנה בכבדות כמו לעקוף את חומת האש הגדולה הסינית, וזו הסיבה שרובם אינם שמישים במדינה זו. רוב החיבורים הפרטיים הרגילים משתמשים אך ורק בפרוטוקול PPTP או L2TP בעוד פרוטוקול ההצפנה המינימלי שהם צריכים כדי לעקוף את החסימה הוא פרוטוקול OpenVPN. בדרך כלל צריך לשנות את פרוטוקול OpenVPN לפני שהוא באמת יכול לעבוד במדינה זו.

5. הממשלה חוסמת קשרים אישיים המשתמשים בשרתים פרוקסי או פרוקסי פרטיים

ממשלת סין פעילה מאוד במציאת אנשים המשתמשים בחיבור הפרטי כדי לגשת לאתרי האינטרנט החיצוניים. למעשה, ישנם מקרים בהם הממשלה צריכה לעצור את האנשים רק בגלל השימוש בחיבור הפרטי במכשירם. לאחר מכן, הם יכניסו את האנשים לכלא או ידרשו קנס גדול בגין הסגת גבול מערכת ה- DPI הממשלתית. זה מה שמקשה על רוב האנשים לגשת לאתרים החסומים במדינה זו, וזו גם הסיבה שרובם לא טורחים לנסות מכיוון שהם חוששים מההשלכות שהם יקבלו מכך.

אלה הסיבות לכך שלא ניתן להשתמש ברוב שירותי ה- VPN בסין לביטול חסימה של חומת האש הגדולה. עם זאת, לא יתכן שתבטל את החסימה של מגבלות האתר ממדינה זו, במיוחד אם אתה מטייל. אתה רק צריך להשתמש בחיבור VPN מכובד המציע את פיצ’ר ההתגנבות אשר נועד לעקוף את חומת האש הגדולה הסינית כך שהחיבור הפרטי שלך לא יתגלה על ידי מערכת DPI במדינה זו.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map