יומני VPN – מה הם ומה שאתה צריך לדעת

כשאתה מבקר באתר הרשמי של ספקי VPN מסוימים, אתה עשוי לשים לב שהם מזכירים לעיתים קרובות ביומני VPN. ספקי שירותים מסוימים עשויים שלא להבהיר זאת בדף הבית שלהם, אך הם יידעו אותך אם הם מנהלים יומני כלשהו בשירותי ה- VPN או לא. ספקי VPN טובים תמיד יבהירו כי יש להם מדיניות ללא כניסה כדי ליידע את המשתמשים כי הנתונים שלהם מוגנים בבטחה ולהישאר בעילום שם..


עם זאת, כמעט כל שירותי ה- VPN החינמיים שומרים על יומנים מהמשתמשים שלהם. הם לא יזכירו שום דבר בדף הבית שלהם מכיוון שהם עושים את זה. הם רושמים את הפעילות שלך אפילו בקשר הפרטי שלך. ספקי שירות כנים עשויים לומר לך שהם מחזיקים סוג כלשהו של יומני שירות שלהם, והמשתמשים צריכים להיות מודעים לכך בעת השימוש בחיבור הפרטי שלהם. אז מה הם יומני VPN? הנה כמה דברים שאתה צריך לדעת על זה:

1. יומני חיבור Vs. יומני שימוש

ישנם שני סוגים של יומני VPN. הסוג הראשון הוא יומני חיבור והסוג השני הוא יומני שימוש. יומני החיבורים עוסקים במעקב אחר פרטי החיבור שלך בעת השימוש ברשת הפרטית שלך, כגון כתובת ה- IP האמיתית שלך וכתובת ה- IP הפרטית שלך, כמו גם חותמות הזמן לפעילות החיבור שלך. הוא עוסק גם במעקב אחר נתונים או פעילות שקשורה לרוחב הפס, כגון כמות הנתונים שאתה מעביר דרך החיבור הפרטי. מצד שני, יומני השימוש עוסקים במעקב אחר פעילות הגלישה שלך, כמו אתרים שאתה מבקר בהם, הקבצים שהורדת והיישומים המשמשים את הרשת הפרטית..

2. ה- VPN החינמי ביותר יומן את הפעילות שלך

כפי שאתה יכול לראות, השימוש בשירות VPN שרושם את פעילותך אינו שונה ממעקב אחר ספק שירותי האינטרנט או הממשל שלך. הסיבה לכך היא שכל פעילויות הגלישה שלך מנוטרות על ידי ספק שירותי ה- VPN, מה שהופך אותה כבר לא לשימוש פרטי. למרבה הצער, ישנם המון שירותי VPN חינמיים שיעלו את פעילותכם, אפילו עבור השירותים החינמיים הניתנים על ידי חברות VPN בעלות שם. אז שימו לב לכך.

3. יומני VPN הפכו את הגלישה הפרטית לא ארוכה יותר

בעוד שהסיבה שרבים משתמשים בשירות VPN היא הימנעות ממעקב אחר הממשלה וה- ISP, כמו גם שמירת פעילותם המקוונת פרטית ואנונימית, זה לא המקרה כאשר הם משתמשים בשירותי הרשת הפרטית הווירטואלית שרושמים את פעילותם. הסיבה לכך היא שכאשר הם משתמשים בשירותים כאלה הם עשויים להיות מסוגלים לברוח מהפיקוח על הממשלה או של ספק שירותי האינטרנט, אך הם לא יכולים לברוח מהפיקוח של ספקי שירותי הרשת הפרטיים. זה הופך את הפעילות המקוונת שלהם כבר לא לפרטית, והיא נובעת מלכתחילה מהשימוש בחיבור הפרטי.

4. הם שומרים על יומן כדי לעמוד בתקנות הממשלה

מרבית שירותי ה- VPN צריכים לשמור על יומני המשתמשים שלהם לא בגלל שהם רוצים לרגל אחר המשתמשים שלהם, אלא בגלל התקנות הממשלתיות. אם השירותים פועלים במדינות בהן כל חברה צריכה לעמוד בכללי שמירת הנתונים של הממשלה, אין דרך שחברות קשר פרטיות כאלה יכולות להימנע מהתקנות הממשלתיות. בדרך זו עליהם להחיל את תהליך הניטור עבור משתמשי ה- VPN שלהם. כמובן שרובם ישאירו את פרטי המשתמש, אך במקרים בהם הממשלה זקוקה לנתונים מסוג זה, חברות VPN יתנו את נתוני המשתמש לממשלה..

5. עדיף לבחור VPN ללא מדיניות רישום

בידיעה שיומני VPN אינם טובים יותר ממעקב אחר ספקי שירותי אינטרנט או מעקב ממשלתי, עדיף שתבחר בשירות רשת וירטואלי פרטי עם מדיניות קפדנית ללא כניסה. בדרך כלל אתה יכול לראות תכונה זו באתר הרשמי של ספק הרשת הפרטית, שעליך לבדוק אם באמת אכפת לך מהפרטיות המקוונת שלך. על ידי בחירת השירות ללא מדיניות רישום, אתה יכול להבטיח כי הפעילות המקוונת שלך תהיה תמיד פרטית ואנונימית.

אלה הדברים שאתה צריך לדעת על יומני VPN. זכור כי לא לכל ספקי ה- VPN יש את מדיניות ההתחברות ללא יומן עבור השירות שלהם, ולכן עליך לדעת אילו מספקים לך הגנת הפרטיות המקוונת האמיתית ואילו לא. השתמש רק בשירות הרשת הפרטית הווירטואלית המבטיח הגנה על פרטיות מקוונת והגנה על אבטחה למשתמשים שלהם.