כל מה שאתה צריך לדעת על SOCKS5 פרוטוקול ופרוקסי

פרוטוקול SOCKS5 הוא הפרוטוקול שמופיע לעתים קרובות בשירותי VPN שונים כפרוטוקול נוסף לפרוטוקולים PPTP, L2TP, OpenVPN ופרוטוקולים אחרים. ראשית כל, מה שאתה צריך לדעת על SOCKS5 זה שמדובר בגרסה משודרגת של פרוטוקול Socket Secure, המספקת את מערכת ההצפנה הנוספת וכן את העברת UDP ו- TCP. בגירסה הקודמת של SOCKS, SOCKS4, הוא אינו תומך בשידור UDP. הפרוטוקול משמש לעתים קרובות להעברת נתונים מבוססת ביצועים.


SOCKS5 שונה למדי מפרוקסי ה- HTTPS הרגילים, בו הוא מאפשר למשתמשים להשתמש בכל סוגי התעבורה במקום רק בתעבורת HTTP. המשמעות היא שהיא לא עוסקת רק בהעברת הנתונים מדפי אינטרנט, אלא גם בהעברת הנתונים עבור סוגים אחרים של תנועה, כמו תעבורת P2P, יישומי דוא”ל ותעבורת רשת אחרת מבוססת יישומים. כדי לדעת טוב יותר על פרוטוקול זה, להלן הדברים שכדאי לדעת על פרוטוקול ופרוקסי זה:

1. העיקר לספק את הביצועים הטובים ביותר

גולת הכותרת העיקרית בפרוטוקול SOCKS5 היא הביצועים שהוא יכול לספק למשתמשים. המשמעות היא שבהשוואה לסוגים אחרים של פרוטוקולים, זה יכול לספק העברת נתונים מהירה יותר בין השרתים למכשיר המשתמש. זו הסיבה לפרוטוקול זה משמש לרוב להעברת נתונים כבדה, כגון הורדה והעלאת קבצים דרך האינטרנט ובין יישומים שונים. זהו שדרוג מפרוטוקול SOCKS4 הקודם המאפשר העברת נתונים מהירה עוד יותר מכיוון שהוא תומך בהעברת נתונים UDP.

2. זה משמש לעתים קרובות לשיתוף קבצים מבולבל או P2P

מכיוון שפרוטוקול זה נועד לא לטפל רק בבקשות HTTP בדיוק כמו פרוקסי ה- HTTP הרגילים, פרוטוקול SOCKS, מאז התפתחותו הראשונה, שימש לטרנינג או לשיתוף קבצים P2P. הסיבה לכך היא מסיבות שונות, כאשר הסיבה העיקרית היא היציבות והאמינות שלה במסירת חבילות נתונים מסוגים שונים של תנועה, כולל התנועה הסוחפת. רוב ספקי ה- VPN שאינם פועלים בפרוטוקול SOCKS5 לרוב אינם תומכים בשיתוף קבצים P2P מכיוון שלא ניתן לעשות זאת באמצעות סוג מקוון פשוט באמצעות פרוטוקול HTTP רגיל..

3. SOCKS5 כולל מערכת הצפנה

פרוטוקול זה טוב מקודמו מכיוון שהוא כולל מערכת הצפנה נוספת ותמיכה נוספת בהעברת נתונים UDP. מערכת הצפנה שימושית כדי להבטיח שרק כתובת IP מסוימת יכולה לגשת לשרת פרטי מסוים באמצעות פרוטוקול זה והיא מבטיחה שהחיבור שלך לא ישותף או יופרע על ידי צדדים שלישיים אחרים. הגרסה הקודמת, SOCKS4, אינה מספקת את ההצפנה והתמיכה UDP, מה שהופך אותה פחות בטוחה מהגירסה החדשה יותר..

4. זה תומך בהעברת נתונים UDP ו- TCP

העברת נתונים TCP משמשת לעיתים קרובות על ידי פרוטוקולים שונים כדי לאפשר לך גישה לאתרים רגילים באמצעות שרת פרוקסי פרטי. זה אומר שכאשר אתה משתמש בהעברת נתונים TCP, אתה יכול להסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך תוך כדי לקבל את היתרונות של גישה לאתרים הרגילים עם ביצועים מהירים יותר. עם זאת, להעברת נתוני TCP יש בעיית חביון, מה שמאפשר להעביר נתונים הדורשים חביון מינימלי, כמו משחק מקוון והזרמת וידאו. עם תמיכה בהעברת נתונים UDP, SOCKS5 הפך לפרוטוקול טוב יותר בטיפול בהעברת נתונים עם זמן חביון נמוך תוך שמירה על הביצועים במצב הטוב ביותר האפשרי.

5. ניתן להשתמש בו כפרוטוקול עצמאי או בשילוב עם VPN

החדשות הטובות לגבי פרוטוקול SOCKS5 הן שתוכלו להשתמש בו כפרוטוקול עצמאי ועדיין תוכלו לגשת לאנונימיות באופן אנונימי באמצעות העברת נתונים מהירה. אינך צריך להשתמש ב- VPN כדי שזה יעבוד מכיוון שאפשר להגדיר אותו בדיוק כמו שאתה מגדיר את חיבור ה- VPN. עם זאת, בשימוש ללא VPN, SOCKS5 מציע פחות תכונות אבטחה, שכן עדיין על ידי צדדים שלישיים ניתן לפקח על פעילות ההורדה שלך. לכן, עדיף תמיד לשלב פרוטוקול זה עם VPN כדי להבטיח שתקבלו את כל ההגנות והפרטיות הנחוצות בזמן גלישה או העברת נתונים מהאינטרנט..

אלה הדברים שכדאי לדעת על פרוטוקול SOCKS5 ופרוקסי. בשורה התחתונה, פרוטוקול זה מציע שידור נתונים מהיר יותר מאשר פרוטוקולים אחרים, ומומלץ להשתמש בו אם אתם מתכוונים לבצע פעילות סוערת. עם זאת, עדיף להשתמש בו עם VPN כדי להבטיח שתקבל את מערכת ההגנה הטובה ביותר לחיבור הרשת שלך ותוכל להישאר בעילום שם באופן מקוון..