כיצד המדיה החברתית משפיעה על פרטיותך המקוונת ואיך אתה יכול להגן עליה

כיום ישנם מיליארדי אנשים שיש להם חשבון מדיה חברתית פעיל, בין אם זה פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, פינטרסט או פלטפורמות מדיה חברתית מקומיות. לפחות מחציתם ניגשים באופן פעיל לחשבון שלהם ומפרסמים משהו בחשבונם פעם בשבוע. בין אם זה המחשבות שלהם, התנאים הנוכחיים שלהם, אירועים מיוחדים, רגעים בלתי נשכחים, או כל דבר אחר שהם מפרסמים, מה שהם מפרסמים בפלטפורמות המדיה החברתית שלהם יישארו שם לנצח. כן, למרות שהם מחקו אותו.


שרתי המדיה החברתית שומרים תמיד על קבצים או פוסטים שהועלו על ידי המשתמשים שלהם. אין חזרה ברגע שהפוסטים שלך יעלו לרשת. לא ניתן למחוק אותם לחלוטין. כן, יתכן שהם יימחקו מציר הזמן או העדכון שלך. אבל, הוא יישמר בשרתים למשך זמן רב מאוד. זו הסיבה שמדיה חברתית יכולה להיות סיכון גדול לפרטיות המקוונת שלך. כמשתמש רגיל, אתה צריך לדעת מה יש בחנות בכל פעם שאתה משתמש באחת מפלטפורמות המדיה החברתית הזמינות שם בחוץ. כך משפיעים המדיה החברתית על הפרטיות שלך באינטרנט וכיצד אתה יכול להגן עליה:

1. מדיה חברתית עוקבת אחר פעילותך שלא כמו שירותים אחרים

אם אתה רוצה לדעת איזה סוג של שירותים מקוונים רוצה לאסוף את מירב הנתונים ממשתמשיה, זו המדיה החברתית. בין אם מדובר בפייסבוק, אינסטגרם, גוגל פלוס, טוויטר או כל פלטפורמת מדיה חברתית אחרת, הם ינסו לעקוב אחר המשתמשים בצורה אובססיבית עד שהם עלולים להפר את הפרטיות המקוונת שלך לעיתים קרובות. למה? הסיבה לכך היא שהעסק שלהם נסוב על מידע של אנשים. למעשה, האנשים המשתמשים בשירותיהם הם המוצר עצמו.

המדיה החברתית מוכרת את ההבטחות שהמשתמשים יוכלו להתחבר לכל אחד בעולם על ידי יצירת שם פרופיל. לאחר מכן הם מעודדים משתמשים לשתף את הפוסטים שלהם לאחרים. בשלב הבא, הפלטפורמה תבחן את התנהגויות האנשים וכיצד הם מתקשרים אחד עם השני, אילו סוגי פוסטים פופולריים, מצב הרוח הנוכחי שלהם, הבעיות שלהם וכן הלאה. כל הנתונים הללו נאספים בשרתיהם.

כיצד להגן על פרטיותך: השתמש במדיה החברתית כמה שפחות, ובמידה שניתן, נתק את חייך המקוונים מהם לחלוטין.

2. הם מעוניינים לדעת הכל אודותיך

מדוע פלטפורמות המדיה החברתית רוצים לדעת הכל אודותיך? זה בגלל שאתה המוצר. הם רוצים להשתמש בנתונים שאספו ממך בכדי להשיג את הרווחים המרביים האפשריים עבור החברה. לאחר מכן הנתונים שנאספו ישותפו למפרסמים שלהם ולצדדים שלישיים המעוניינים למקד אליכם במבצעים או בפרסומות שלהם.

הממשלות גם אוהבות לעבוד עם מדיה חברתית מכיוון שאינן צריכות לעשות את העבודה הקשה על מנת לפרופיל אתכם כמקצועיהם.

כיצד להגן על פרטיותך: התקשר רק עם אנשים במדיה חברתית שאתה מכיר באופן אישי, על בסיס אינדיבידואלי.

3. הממשלה עובדת באופן הדוק עם פלטפורמות המדיה החברתית

פלטפורמות המדיה החברתית כמו פייסבוק וטוויטר עומדות בכללי הממשלה בנושא איסוף ושיתוף נתונים. בשום פנים ואופן, בכל עת שיידרש, הממשלה יכולה לבקש משירותי המדיה החברתית לשתף את המידע אודות משתמשיה לצורך חקירה או כל מטרה אחרת. אם החברה לא תענה לבקשות הממשלה, העסק שלהם עשוי להיות בסיכון.

מצד שני, מכיוון שמדיה חברתית עוסקת ישירות באנשים היא הופכת לשותף נהדר לממשלה ללימודים על אזרחיהם ולדעת עליהם הכל במעט מאוד עבודה. זה עשוי להיות אפילו מערכת המעקב המורחבת של הממשלה עבור האזרחים.

כיצד להגן על פרטיותך: אל תבלוט במדיה החברתית. כאזרח טוב, נסה להשתמש באחריות המדיה החברתית.

4. הנתונים שלך לא יוסרו למרות שהסרת אותם

זה מה שמסוכן במדיה החברתית. לא משנה מה הפוסטים או המידע שהזנת בפלטפורמות המדיה החברתית, לא ניתן יהיה למחוק אותו למרות שהסרת אותו מציר הזמן שלך. אחת הסיבות לכך היא שהחברות העומדות מאחורי שירותים אלה זקוק לכמה שיותר נתונים שנאספים על המשתמשים שלה ולא רוצים שהיא תשחרר אותה. סיבה נוספת היא שכאשר הנתונים עדיין מאוחסנים בשרתיהם, למרות שהם נעלמו מהציבור, הממשלה עדיין יכולה לגשת למידע הנוגע לאנשים פרטיים למרות שהם הסירו את עקבותיהם במדיה החברתית..

במקרה זה זה יכול להיות ממש מסוכן לפרטיותך המקוון מכיוון שהמידע שלך יהיה תמיד בידי אותן חברות למרות שאתה כבר לא רוצה לשתף אותו עם אחרים.

כיצד להגן על פרטיותך: פרסם רק דברים טובים במדיה החברתית, בין אם זה אתה או מישהו אחר. בדרך זו, לא תתחרט על שום דבר שפרסמת.

5. הכלים שלהם נועדו לחקור את התנהגויותיך

כל תכונה שפלטפורמות המדיה החברתית שפורסמו לציבור נמצאת שם לצורך לימוד טוב יותר של המשתמשים שלהם. כמובן שחלק קטן מהנתונים שנאספו ישמש לשיפור השירות עצמו. עם זאת, הרבה נתונים שנאספו ישמשו למקסום הרווחים שלהם על ידי מכירת המידע שלכם לצדדים שלישיים המעוניינים. כמו כן, כל כלי שהם פרסמו, בין אם בצורה של תוכנה, כלי אינטרנט, אפליקציות או כל אחד אחר, נועד ללמוד את ההתנהגויות המקוונות שלך. אז, היזהרו מזה.

כיצד להגן על פרטיותך: השתמש ב- VPN בכל פעם שאתה ניגש למדיה חברתית כדי להצפין את כל העברת הנתונים שלך ולהימנע מהם לאסוף את הנתונים האישיים שלך.

כך משפיעים המדיה החברתית על הפרטיות שלך באינטרנט וכיצד אתה יכול להגן עליה. מעכשיו עליכם להיות אחראיים יותר בשימוש בפלטפורמות המדיה החברתית, תוך שאתם מנסים כמיטב יכולתכם לשמור על פרטיותכם תוך כדי כך.