מדוע סינון באינטרנט אינו הכרחי ומדוע עליך להתחיל לבטל חסימת אתרים כעת

הדיון בנושא סינון באינטרנט בקרב פקידי ממשל הולך וגובר מיום ליום. הרבה אנשים רוצים להגביל את משתמשי האינטרנט ליהנות מהרשת באופן חופשי. הם רוצים לחסום ולצנזר המון אתרים, וגובים יותר בגין גישה לכמה אתרים. סינון באינטרנט נמצא סביבנו ולממשלות העולם יש גרסה משלהם או כללי סינון רשת. באופן מסוים, עם כללי סינון כאלה, כל ממשלה רוצה לשלוט על המשתמשים שלהם בפעילות המקוונת שלהם.


למרות שסינון האינטרנט אינו רע במאת האחוזים למשתמשים, מכיוון שהוא מספק יתרונות רבים עבורם, יתכן וזה לא יהיה נחוץ כלל. אם אינך יכול לגשת לאתרים מסוימים בגלל אתרים אלה שנחסמים על ידי הממשלה או ספק שירותי האינטרנט, הגיע הזמן שתשנה אותם כעת. עם VPN או רשת פרטית וירטואלית, לסינון רשת אין משמעות בכלל. אתה יכול ליהנות מהאינטרנט בחופשיות ללא הגבלות פשוט על ידי הפעלת חיבור ה- VPN שלך. להלן הסיבות לכך שסינון באינטרנט אינו נחוץ ומדוע עליך להתחיל לבטל חסימת אתרים כעת:

1. למשתמשים הזכויות לגשת לאינטרנט באופן גלוי וחופשי

כן, למעשה, יש לך זכויות של אינטרנט פתוח וחינמי. על ידי הגבלת האינטרנט עם גבולות מסוג כלשהו, ​​אלה שמגבילים הגבלות אלה שוללים את זכויותיך כמשתמשים באינטרנט. בסין, למשל, יש משהו שנקרא חומת האש הגדולה של סין, והיא בעצם הדרך בה ממשלת סין אומרת לאזרחים כי אסור להם לגשת לאינטרנט מעבר לחומת האש הגדולה, כלומר הם יכולים לגשת רק לאתרי האינטרנט שמאושרים על ידי הממשלה. בצד אחד הכללים קיימים כדי לשמור על ביטחון המדינה, אך בצד השני, זה משמש כלא שלא מאפשר לאזרחים לחקור את העולם המקוון בחופשיות. זהו המקרה לדוגמא בו נפגעת זכויות הפרטיות והביטחון המקוונות של המשתמשים.

2. זה מטפל במשתמשי אינטרנט כמו ילדים קטנים

כשמסתכלים ברשימת אתרי הצנזורה או החוסם, רובם מורכבים מאתרים שאינם מתאימים למשתמשים בקטינים לבקר. אך מכיוון שמערכת הסינון משפיעה על כל המדינה, פירוש הדבר שמי שמייצר את מערכת הסינון הזו מתייחס למשתמשים באינטרנט כמו ילדים קטנים, שאינם מורשים לגשת לאתרים “לא הולמים” כאלה. עדיף שמערכת הסינון תפעל רק לחסימה של אתרים שיכולים להזיק למשתמשים, כגון דיוג ואתרי הונאה. אבל, במציאות, הממשלות חוסמות את כל האתרים שנחשבים בעיניהם כי לא ראויים למשתמשים מסוימים לבקר בהם, ובכך למעשה מתייחסים לכל משתמשי האינטרנט כמו ילדים קטנים.

3. זה מתייחס למשתמשים כמו פושעים פוטנציאליים או מטפלים

במקרים רבים ממשלות מייצרות את מערכת הסינון כדי להגן על המדינה מפני התקפות מזיקות. משתמשים חסומים מכניסה לאתרים המנוגדים לתעמולה או לאידיאולוגיה הממשלתית. יש להם את ההיגיון שאם המשתמשים ניגשים לאתרים כאלה, הם עלולים להפוך למסוכנים פוטנציאליים עבור הממשלה. מה דעתך להשתמש במידע כזה רק לצורך חינוך או למידה? לפי ההיגיון הזה, מערכת סינון האינטרנט מתייחסת למשתמשים באינטרנט הממוצעים כעבריינים או מעשבי בעיות, מה שלא תמיד הוא המקרה. מה שהממשלה צריכה לעשות זה לחזק את אבטחת הסייבר שלהם במקום לחסום כמה אתרים לא רלוונטיים.

4. אנשים ינסו לעקוף את מערכת הסינון בכל מקרה

אחת הסיבות לכך שסינון אינטרנטי הוא סוג של מיותר וחסר תועלת הוא שמשתמשים ינסו למצוא דרך לעקוף מערכת סינון כזו. באופן טבעי, אנשים סקרנים. אנשים רוצים לדעת מדוע אתרים מסוימים נחסמים ומדוע יש למנוע מהם גישה לאתרים כאלה. לדוגמה, YouTube, אתר הסטרימינג המוביל בעולם, חסום במדינות מסוימות. באופן טבעי, אנשים ירצו לדעת על מה אתר זה עוסק, ומדוע הם לא יכולים לגשת אליו, בעוד שאנשים אחרים במדינות אחרות יכולים לגשת אליו. כך הם ישתמשו ב- VPN כדי לעקוף את מערכת הסינון ולהשתחרר מהגבלות אינטרנט כאלה.

5. מה שקשור לחינוך אודות בטיחות ופרטיות באינטרנט

במקום לחשוב על אתרים שצריכים לחסום או לצנזר, עדיף שהממשלה תחשוב כיצד לחנך את ההמונים על בטיחות ופרטיות באינטרנט. כמו כן, העניקו להורים את החינוך בנוגע לחשיבות של בקרת ההורים בעידן הדיגיטלי. מערכת הסינון לא תעשה הרבה אם אנשים לא יודעים להישאר בטוחים ופרטיים באופן מקוון. החינוך הוא הדבר שחשוב מכיוון שהוא ייתן לאזרחים או למשתמשים באינטרנט את הידע הדרוש כדי להישאר בטוחים באינטרנט. במקום להיות פרנואיד להתנהגויות מסוכנות פוטנציאליות שמגיעות כתוצאה מחופש באינטרנט, על הממשלה לתמוך בחופש אינטרנטי כזה על ידי מתן אזרחים להשכלה מלאה להשאר בטוחים ברשת.

אלו הסיבות לכך שסינון אינטרנטי אינו נחוץ ומדוע עליך להתחיל לבטל את חסימת האתרים כעת. אם חיית תחת חוקי האינטרנט המגבילים במדינתך, אתה יכול להשתחרר ממגבלות כאלה באמצעות שירות VPN מובחר. זה ייתן לך את החופש המקוון שלך בחזרה. אז התחל לבטל את החסימה של אתרים היום. אך זכור להיות משתמש אינטרנט אחראי בכל עת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map