טיפים לאחסון הקבצים שלך באופן מאובטח ופרטי

שירותי אחסון מקוונים כמו Dropbox ו- Google Drive הופכים פופולריים יותר ויותר מכיוון שאנשים רוצים גישה לקבצים שלהם מכל המכשירים שלהם בלי הטרחה להעביר אותם ידנית. לכן, כשאתה משתמש בשירות אחסון מקוון, אתה יכול לסנכרן בקלות את הקבצים המאוחסנים שלך בכל המכשירים שלך באופן אוטומטי. בין אם ברצונך לגשת לקבצים אלה בשולחן העבודה שלך או במכשירים הניידים שלך, אתה רק צריך לגשת אליהם באופן מקוון. יתרון נוסף הוא כאשר אתה עובד עם המסמכים שלך. על ידי אחסון הקבצים שלך באופן מקוון, תוכל לערוך ולעבוד על המסמכים שלך מכל אחד מהמכשירים שלך.


זה לא נעצר שם. גם אם לא תביא איתך את המכשירים שלך, אתה עדיין יכול לגשת לקבצים שאחסנת באחסון המקוון שלך מכל מכשיר המחובר לאינטרנט בכל מקום בעולם. זו הנוחות של שימוש בשירות אחסון קבצים מקוון. עם זאת, אחסון הקבצים שלך באופן מקוון יכול לחשוף אותם לסיכון של פריצה וגניבה. לכן, עליכם למנוע כל סוג של איומים לגשת לקבצים המקוונים שלכם. להלן מספר טיפים לאחסון הקבצים שלך באופן מאובטח ופרטי:

1. התקן VPN בכל המכשירים המסונכרנים

מדוע עליך להתקין VPN בכל המכשירים המסונכרנים? הסיבה לכך היא שתגן על כל העברת הנתונים בין המכשירים המקומיים שלך לאחסון המקוון. על ידי הגנה על הרשת שלך באמצעות חיבור פרטי, לא תדאגי מכמה צדדים שלישיים שמנסים לחטוף את העברת הנתונים ולגנוב חלק מהמידע הפרטי שלך בדרך.

על ידי שמירה על כל המכשירים בחיבור פרטי, העברת הנתונים שלך תהיה חופשית מכל האקרים או צדדים שלישיים חסרי מצפון שמנסים לפקח על גניבת הנתונים שלך. זהו מנגנון בטיחות עבור כל שידורי הרשת שלך.

2. אל תיגש לקבצים שלך ממכשירים לא מוצפנים

אם הקפדה שלא הבאת איתך את המכשיר שלך ואתה רוצה לגשת לקבצים שלך ממקום אחר, כגון מבית קפה אינטרנטי או מכל מקום ציבורי אחר, עליך לוודא שהמכשיר גם מוצפן. אם בית הקפה או הספרייה באינטרנט אוסרים להתקין תוכנה חדשה, תוכלו פשוט להשתמש באתר פרוקסי מקוון כדי לגשת לקבצים שלכם דרך האינטרנט. לחלופין, באפשרותך להתקין תוסף VPN בדפדפן בו אתה משתמש.

אל תשכח להשתמש במצב הפרטי בדפדפן שלך כדי לוודא שהמסלול שלך מכוסה כאשר מישהו אחר משתמש באותה מכונה כמוך. בנוסף, אל תשכח לצאת מכל החשבונות שלך לאחר שתעשה זאת.

3. השתמש במערכת אימות דו-גורמית לצורך גישה לאחסון המקוון שלך

אם ברצונך לשמור על כל הקבצים שלך בצורה מאובטחת ואחסנה באחסון המקוון שלך, הקפד להשתמש בסיסמה כל כך מורכבת עד שקשה מאוד לפצח אותם באמצעות כוח ברוט. השתמש במספרים, אותיות גדולות, אותיות קטנות, סמלים וכל השילובים כדי להפוך את הסיסמא שלך לחזקה וקשה לפיצוח.

השתמש בתוכנת מנהל סיסמאות כדי לאחסן אותה למקרה שאתה לא זוכר אותה. כמו כן, הקפד להפעיל את מערכת האימות הדו-גורמית כדי להבטיח שהגישה לאחסון המקוון שלך תהיה מאובטחת לחלוטין. בדרך זו עליך לאשר כל ניסיון להתחברות לאחסון המקוון שלך באמצעות מכשיר או חשבון אחר שיש ברשותך.

4. השתמש רק בשירותי אחסון מקוונים בעלי מוניטין רב

ישנם שירותי אחסון מקוונים רבים הזמינים בשוק והם מציעים יתרונות שונים כדי לפתות את המשתמשים שלהם. כמובן שאתה יכול לבחור אחד שאתה מעדיף, אך הקפד לבחור את האחסון המקוון שהוא בעל מוניטין רב וידוע.

לדוגמה, Dropbox, Google Drive או Microsoft OneDrive עשויים להיות פיתרון טוב יותר לצורכי האחסון המקוון שלך מכל ספקי שירותים אחרים שאתה בקושי מכיר או שאין לך מוניטין ידוע בשוק. הסיבה לכך היא ששירותי אחסון מקוונים בעלי מוניטין יעניקו תשומת לב רבה יותר לאבטחתך ולפרטיותך, והם אמינים יותר בשמירה על קבציך ובטוחה.

5. שדרג את תוכנית האחסון שלך לטובת אבטחה טובה יותר

מכיוון שיש הרבה שירותי אחסון מקוונים המציעים את שירותיהם בחינם עם מגבלות מסוימות, תמיד טוב להשתמש בגירסה החינמית של השירותים שלהם. עם זאת, שקול את היתרונות בעת שדרוג לתוכניות הפרימיום שלהם, שיכולים להעניק לך ביטחון ופרטיות טובים יותר. ישנן תכונות נוספות לשימוש בתוכנית הפרמיה בהשוואה לתוכנית החינמית.

אלה כמה טיפים לאחסון הקבצים שלך באופן מאובטח ופרטי. הקפידו לשמור על הקבצים שלכם פרטיים כל העת וודאו שכל שידורי הנתונים יבוצעו באמצעות רשת מוצפנת. בדרך זו תוכלו לשמור על הקבצים שלכם מאובטחים וכל הזמן.