הבנת OpenVPN ודרכים שונות לשימוש בהן

ישנם פרוטוקולי הצפנה רבים המשמשים שירותי VPN כדי להבטיח שהם יכולים להגן על המשתמשים שלהם במהלך הפעילות המקוונת שלהם. כשאתה גולש באינטרנט, האתרים שאתה מבקר בהם יכולים להקליט או לעקוב אחר כתובת ה- IP שלך, ובכך הם יידעו מאיפה אתה בא. זה נכון גם לגבי צדדים שלישיים אחרים. בזמן בו פיקוח על זהותך האמיתית על ידי צדדים שלישיים זדוניים, זה יכול להיות מסוכן לביטחונך המקוון. זו הסיבה ששירותי ה- VPN צריכים להשתמש בפרוטוקולי הצפנה מכיוון שאחד מתפקידיהם הוא להקל על הרשת הפרטית בהגנה על נתוני המשתמש שלהם..


אחד מפרוטוקולי ההצפנה הזמינים נקרא OpenVPN. OpenVPN הוא פרוטוקול VPN עם קוד פתוח המספק אבטחה גדולה יותר מהפרוטוקולים הרגילים והמיושנים, כגון PPTP ו- L2TP. פרוטוקול OpenVPN מציע הגנה של 256 סיביות למשתמשים שלהם, שהיא מערכת ההצפנה החזקה ביותר שקיימת כיום. OpenVPN הוא גם גמיש שכן ניתן להשתמש בו בפלטפורמות והתקנים רבים. להלן מספר מידע חשוב שיכול להגביר את ההבנה שלך לגבי OpenVPN ועל דרכים שונות להשתמש בהן:

1. OpenVPN הוא קוד פתוח וניתן להתאמה אישית מאוד

המילה “פתוח” ב- OpenVPN מייצגת קוד פתוח, כלומר לטכנולוגיית פרוטוקול VPN זו קוד המקור שלה זמין באופן חופשי לכל אחד שיכול לבחון ולשנות. בגלל אופי הקוד הפתוח של פרוטוקול זה, המשמעות היא שהמשתמשים יכולים להסתכל בקוד בקלות ולשנות אותו לפי הצורך. עבור שירותי VPN רבים, יש להם את הגירסה המותאמת של OpenVPN המציעה הגנה קניינית למשתמשים שלהם. באמצעות תכונה זו כל אחד יכול לשנות ולהתאים אישית פרוטוקול זה בהתאם לצרכים שלו.

2. ניתן להשתמש בפרוטוקול זה בפלטפורמות שונות

בשונה משאר הפרוטוקולים של חיבור פרטי הזמינים כיום, כמו PPTP ו- L2TP, המשמשים לרוב על ידי שירותי VPN בחינם, OpenVPN הוא פרוטוקול שעד כה הוא בעל התאימות הטובה ביותר לפלטפורמות השונות. פרוטוקולים אחרים עשויים להיות תואמים רק לפלטפורמות מסוימות, ויתרה מכך, הם עשויים להציע פחות תכונות מאשר OpenVPN. עם זאת, כפרוטוקול הצפנה, OpenVPN הוא מאוד גמיש וניתן להשתמש בו בפלטפורמות ומכשירים שונים.

3. זה תומך ב- TCP ו- UDP להעברת נתונים

מה עושה פרוטוקול VPN אם יש לו ביצועים איטיים? הבעיה העיקרית בבחירת פרוטוקול הצפנה לשימוש היא כמה מהר יכול הפרוטוקול להתמודד עם העברת הנתונים. אם הפרוטוקול מאובטח מאוד, אך הוא מפגר בהעברת נתונים, פרוטוקול כזה בהחלט אינו טוב להשתמש בו. למרבה המזל, זה לא המקרה עם OpenVPN. OpenVPN תומך ב- TCP ו- UDP להעברת נתונים, כלומר הוא יכול להתמודד עם העברת הנתונים ממש מהר בהתאם לצרכים שלך. ניתן להשתמש בהעברת TCP כשאתה מבקר באתרים רגילים, ומאידך, ניתן להשתמש בהעברת UDP בגלישה מקוונת ובזרמת וידאו להעברת נתונים מהירה יותר..

4. ניתן להשתמש בו כדי לעקוף הגבלות DPI

במדינות בהן פיקוח VPN מאוד, הם משתמשים במערכת הנקראת DPI העומדת בבדיקת Deep Packet Inspection. מערכת זו נועדה לאתר חיבורים פרטיים ולעקוב אחר משתמשי האינטרנט כאשר הם מבצעים את הפעילות המקוונת שלהם. טכנולוגיית DPI זו היא שמאפשרת להשתמש ברוב שירותי VPN בסין. עם זאת, טכנולוגיית OpenVPN מציעה למשתמשים את היכולת לעקוף את מגבלות ה- DPI, מה שמאפשר לממשלה לאתר את הקשר הפרטי. זו הסיבה שעדיין ניתן להשתמש בכמה שירותי VPN בעלי מוניטין רב בסין מכיוון שהם מציעים את פרוטוקול OpenVPN שהשתנה שיכול לעקוף כל מגבלת DPI במדינה זו..

5. זה בטוח יותר ויציב יותר מאשר פרוטוקולים אחרים

עם אופי הקוד הפתוח, OpenVPN שודרגה ועודכנה על בסיס קבוע עם מאפייני האבטחה האחרונים בהתאם לצורך בנוף הטכנולוגי הנוכחי. זו הסיבה ש OpenVPN הוא אחד הפרוטוקולים המאובטחים והיציבים ביותר לחיבור פרטי הזמין כיום. כשאתה משתמש בפרוטוקול זה מובטח שהחיבור הפרטי שלך אנונימי לחלוטין וקשה מאוד לפריצה. היא משתמשת במערכת ההצפנה החזקה של 256 סיביות שמאפשרת הפרה של פרוטוקול זה על ידי צדדים שלישיים זדוניים..

אלה הדברים שיעניקו לך הבנה רבה יותר לגבי OpenVPN ואופן השימוש בהם. בבחירת חיבור רשת פרטי עדיף לך לבחור בשירות שמאפשר פרוטוקול OpenVPN כך שתוכל להבטיח שתשיג את ההגנה והביצועים הטובים ביותר לפעילות המקוונת שלך..