چرا استفاده از WhatsApp بدون VPN دیگر ایمنی نیست و درمورد آن چه باید کرد

امروز محبوب ترین برنامه پیام رسانی فوری در دستگاه های تلفن همراه چیست؟ بله ، این WhatsApp است. در حال حاضر متعلق به فیس بوک ، این برنامه به یک میلیارد کاربر رسیده است و پایگاه کاربر امروز در حال رشد است. می توان گفت که این اصلی ترین برنامه پیام رسانی فوری است که امروزه افراد برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان خود از آن استفاده می کنند. همچنین با امکان ایجاد گروه ، تماس صوتی و تماس ویدیویی ، به برنامه ای ضروری تبدیل شده است که هرکسی نیاز به نصب روی دستگاه های تلفن همراه خود دارد.


WhatsApp از سیستم رمزنگاری انتهایی استفاده می کند که به کاربران امکان می دهد پیام های فوری ، تصاویر و فیلم ها را بدون نیاز به نگرانی در مورد حریم خصوصی ارسال و دریافت کنند. این کاملاً خصوصی است و رمزگذاری نهایی به پایان رسیده توسط این برنامه می تواند از هرگونه اطلاعاتی که بین کاربران ارسال و دریافت می شود ، محافظت کند. علاوه بر این ، این برنامه به عنوان یک برنامه وب نیز موجود است ، به این معنی که می توانید با دسترسی به WhatsApp Web از این سرویس پیام رسانی فوری از هر دستگاه دسک تاپ استفاده کنید. با این حال ، باید درک کنید که استفاده از WhatsApp بدون VPN توصیه نمی شود. دلایل زیر ذکر شده است:

1. دولت می تواند رمزگذاری پایان به پایان WhatsApp را بشکند

اگر می خواهید داده های ارتباطی خود را از دولت محافظت کنید ، اگر در دستگاه های تلفن همراه خود از هیچ VPN استفاده نکنید ، نمی توانید این کار را انجام دهید. چرا؟ به این دلیل است که سیستم رمزنگاری نهایی واتس اپ می تواند به راحتی توسط دولت شکسته شود و در صورت تمایل می توانند داده های ارتباطی شما را به راحتی مشاهده کنند. به منظور بررسی ، دولت قادر خواهد بود به داده های حساب شما در WhatsApp وارد شود و گزارش های ارتباطی شما را ببیند.

اگر همیشه از شبکه های خصوصی استفاده می کنید در حالی که از WhatsApp استفاده می کنید ، این متفاوت است. با چنین خدماتی ، سیستم رمزگذاری اضافی از اتصال خصوصی خود خواهید داشت که از هرگونه اطلاعات ارتباطی خود در این برنامه از هر شخص ثالثی که سعی در جاسوسی مکالمات آنلاین خود داشته باشید ، محافظت می کند..

2. متعلق به فیس بوک است ، بنابراین اطلاعات شما در معرض خطر است

واتس اپ متعلق به فیس بوک است از زمانی که این شرکت رسانه های اجتماعی چند سال پیش این برنامه را از بنیانگذاران اصلی خریداری کرد. هیچ تضمینی وجود ندارد که فیس بوک با تمام سیستم نظارت و نظارت خود برای کاربران ، با کاربران واتس اپ رفتار نکند مانند اینکه با کاربران فیس بوک رفتار می کند. بنابراین ، می توان گفت که تمام داده های ارتباطی واتس اپ شما توسط فیس بوک وارد می شوند و بنابراین می توان بعداً در اختیار شما قرار گرفت..

وقتی از VPN استفاده می کنید ، حداقل لازم نیست که با فیس بوک برخورد کنید و سعی کنید همه روال ارتباطی خود را کنترل کند. شما همچنین لازم نیست که با این نگرانی برخورد کنید که شخص ثالث ممکن است مکالمات آنلاین شما را با این برنامه نظارت کند یا حتی گوش دهد.

3. سیستم رمزگذاری برنامه تنها کافی نیست

همانطور که قبلاً به شما اطلاع داده شده بود ، این برنامه پیام رسانی فوری دارای سیستم رمزنگاری انتهایی به پایان خود است که برای محافظت از اطلاعات ارتباطی شما از هر شخص ثالثی غیرقانونی که سعی در ربودن آن دارد ، کار می کند. سیستم رمزنگاری پایان به معنای این است که داده های شما فقط بین شما و گیرنده ارسال و دریافت می شوند ، بنابراین برای سایر افراد در وسط راه فاش نمی شود. با این حال ، این فقط یک سیستم رمزگذاری اساسی است که هر برنامه ارتباطی موبایل معمولاً از آن برخوردار است. این نمی تواند محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما را تضمین کند.

با VPN ، شما می توانید یک یا چند رمزگذاری اضافی برای ارتباطات تلفن همراه خود اضافه کنید. بنابراین ، در حالی که شما از WhatsApp استفاده می کنید ، می دانید که هیچ راهی برای ارتباط برقرار کردن شما از جمله دولت وجود ندارد. این اطمینان و تضمین برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما به شما می دهد.

4. محافظت از انتقال داده های کلی شما مهم است

این فقط حفظ اطلاعات ارسال شده و دریافت شده در WhatsApp فقط برای شما و مخاطبین شما نیست. اصلا. این مهم است که کلیه ارتباطات خود را ایمن و خصوصی نگه دارید بدون اینکه خطرات شخص ثالث مکالمات آنلاین شما را گوش یا نظارت کنند. بنابراین ، در حالی که واتس اپ از رمزگذاری نهایی برای اطمینان از استفاده کاربران از امنیت و حفظ حریم خصوصی مورد نیاز خود استفاده می کند ، کافی نیست زیرا تنها در این برنامه از ارتباطات شخصی شما محافظت می کند..

با VPN فراتر از آن خواهید بود. رمزگذاری ارائه شده توسط اتصال خصوصی به شما امکان می دهد از تمام انتقال داده های خود محافظت کنید ، نه فقط مکالمات WhatsApp. بنابراین ، شما از داده های کلی خود که تمام مدت در دستگاه های تلفن همراه خود ارسال و دریافت می کنید ، محافظت می کنید.

5. هکرها در حال هدف قرار دادن این برنامه هستند

واتس اپ با بیش از یک میلیارد کاربر مورد هدف هکرها قرار گرفته است زیرا این برنامه اطلاعات خصوصی زیادی را از کاربران خود ذخیره می کند. برای هکرها ، این بدان معنی است که تعداد زیادی اهداف بالقوه برای هک کردن آنها وجود دارد. اگرچه اقدامات امنیتی انجام شده توسط این برنامه وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که کاربران دسترسی به ارتباطات WhatsApp خود را از دست نخواهند داد ، اگر هیچ اتصال VPN اضافی وجود نداشته باشد ، ممکن است هکرها همچنان بتوانند مکالمه خود را بررسی کنند..

این دلایلی وجود دارد که استفاده از WhatsApp بدون VPN دیگر ایمن نیست و چگونه می توان در مورد آن اقدام کرد. نکته این است که VPN هنگام استفاده از این برنامه پیام رسانی فوری به منظور اضافه کردن چندین لایه رمزنگاری برای ارتباطات آنلاین مورد نیاز است ، که اگر می خواهید اطلاعات شخصی خود را ایمن و ایمن نگه دارید مهم است..